תערוכת יחיד שמעון קונטראז’י

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email
WhatsApp
שמעון קונטראז'י – The Colors of Music' תערוכת אמנות בהמלצה של רות,

שמעון קונטראז’י  בתערוכת יחיד חדשה  “The Colors  of Music”

אוצרות : ד”ר גליה דוכין אריאלי| מיכלי אדלר

פתיחה חגיגית : יום שישי, ה19.4.2024 בשעה :12:00

אי אפשר להתעלם מהצבעוניות העזה, אשליית העומק כתלת מימד ריאליסטי, וייצוג הצללים בצבעים. התחושה שההשראה מתוך שילוב בין שני ז’אנרים מובהקים הקוביזם המתיימר לנסות להציג תלת ממד מתוך החד ממד, המאפיין את קנבס הציור, ומקנדינסקי ההשראה לייצוג צלילים באמצעות צבעים. טכניקה ייחודית שפיתח האמן הקלסי

שמעון קונטראז’י מצייר בצלילים, מנגן בצבעים ושואב את השראתו מהקלסיקה של תולדות האמנות לכדי יצירה מעוררת התבוננות והשתאות.  ציוריו הצבעוניים מצויירים ביד חופשית כמו אטיודים מוזיקלים שבהם המלודיה משתלבת עם המקצב ליצירת מבנה מוזיקלי היוצר את האטיוד השלם. כך גם בעבודותיו של קונטראז’י, הקו והצבע בשילוב הקומפוזיציה יוצרים על גבי הקנווס את כל מה שמתרחש אל מול עיני הצופה.

סגנון עבודתו ייחודי מודרניסטי צבעוני מלא תשוקה ורגש לצד מיומנות אמנותית וכישרון מרשים, כל סדרת העבודות שייוצגו בגלריה מלאות שמחה וצבע רגש והתרגשות. מסע צבעוני הסוחף את הצופה לעולמות דמיוניים.

שעות פתיחה הגלריה : שלישי –חמישי : 11:00-18:00′ שישי-שבת: 10:00-14:00 נעילה :18.5.2024

גלריית GLOBAL ART  רח’ מרכז בעלי מלאכה 13 תל אביב

קונטראז’י מציין:: “אני אוהב להשוות את עבודותי ליצירה מוזיקלית. הסצנה שבציור היא כמו בקטע ג’אז. לכל יצרה יש אוביקט שהוא הנושא כמו המנגינה הבסיסית שהיא מהות הקטע המוזיקלי.  במהלך ההופעה כל אחד מהנגנים מאלתר בתורו על המנגינה. לפעמים האילתור קרוב למנגינה ולפעמים מתרחק מאד, אך תמיד בסופו של דבר המנגינה  נמצאת ברקע מתחת או מעל לאילתורים.

ככה אני מתייחס לאמנות שלי מוסיף האמן  קונטראז’י “תמיד יש לי את הדימוי בראש שממנו אני בונה את הסצנה שבציור ואז אני מתחיל לאלתר עם הצבעים ביד חופשית, בונה את הקומפוזיציה אבל ללא חוקים שמגבילים אותי. אני עושה מה שבא לי כמו בג’אז. הנגנים נסחפים עם האילתורים והמאזינים נסחפים אחריהם אבל תמיד נשארים מחוברים למוטיב המוזיקלי הבסיסי וגם אני והצופים – אני נסחף עם הצבע וסוחף את הצופה אחרי אבל תמיד שומר על החיבור הבסיסי לדימוי. לסצנה שעל הבד” .

המוזיקה היא אמנות שמתרחשת בזמן וקונטראז’י בהיותו מחובר למוזיקה בכלל ולנגינת הג’אז בפרט הוא אמן אשר תופס את אותו רגע משמעותי, הרגע הצלילי והקפוא משתנה לדימוי ויזואלי צבעוני וחי.

קונטראז’י משלב בעבודותיו דמויות היסטוריות ומאורעות היסטוריים ובוחן אותם בהומור.

האם זו קלאופטרה הצעירה המפתה את יוליוס קיסר?  האם זו מלכת שבא שמתאהבת במלך שלמה? האם זאת רבקה שבאה לשאוב מים מהבאר? נשלחות קרני אור להתרחשות הפנימית הרגשית של כל אחת מהדמויות ובכך מטעין את הסצנה המצויירת במשמעות נוספת ועמוקה הגורמת לצופה להתעמק עוד ועוד בסצנה הנחשפת לפניו וברגשותיה של הדמות המצויירת. הדמויות זוהרות כלפי חוץ בבהירות ובדיוק, מלאות תנועה וחיים ונוגעות ומספרות  מיתוסים ועלילות השייכות להסטוריה העולמית. הדמויות והסצנות כמו קופצות מתוך התמונה ועוד מעט יסחפו את הצופה בריקוד משכר. במבט מעמיק יותר נחשפת הרב שכבתיות של הצבעים ושל הקומפוזיציה והכל מסתנכרן ביחד כמו ביצירה מוזיקלית. קונטראז’י יוצר מתוך תחושת חופש אמיתית חגיגה של צבעים וצורות הזורחת מן הבד והכל נובע מתוך עבודה מוקפדת ומדוייקת. הצופה נכנס לחוויה מדידטטיבית דינמית, התרגשות והתרוממות רוח הנשארת בתוך הגוף גם לאחר הצפיה. והצופה  מאושר.

שמעון קונטראז’י יליד טשקנט עלה לישראל ב-1991 ומתגורר בירושלים. השתתף בתערוכות רבות בארץ ובעולם וכן  עיצב את המרכז היהודי במרילנד. פרוייקט מרשים הכולל 14 עבודות גדולות וציורי קיר.

יח”צ: מיכל סדן

להמלצות על תערוכות נוספים לחצו

הצטרפו אלי לפייסבוק, ועקבו גם באינסטגראם כי עשרות אלפי מנויים חברים ונהנים. כבר מעל 10 שנים.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email
WhatsApp

הצטרפו עכשיו
לקבלת המלצות והטבות ישירות למייל

מתעניינים בקשר ישיר וקבוע?... הצטרפו גם לאינסטגרם!

פוסטים אחרונים