“עמותת איכות בשיקום” במענה למצוקות נפשיות ורגשיות.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email
WhatsApp
מרכז יהל (1) (4)

הרתמות למלחמה – עמותת איכות בשיקום פותחת קבוצות תמיכה לבני משפחה של שורדים, מפונים ואנשים המתמודדים עם מצוקות רגשיות ונפשיות בעקבות אירועי השבעה באוקטובר.

100,000 איש חוו חשיפה ישירה לאירועים קיצוניים ו200,000 איש פונו מסביבת ביתם.

אירוע הטרור עלול להוביל לשכיחות של 2.5 אחוז בפוסט טראומה בקרב כלל האוכלוסייה .

הטבח בשבעה באוקטובר הוביל לערעור של קהילות שלמות. תחושת המוגנות והביטחון של כל אזרחי ישראל בכלל ושל הנפגעים הישירים בפרט נפגעה. מעגלי תמיכה משפחתיים וקהילתיים נפגעו באופן ישיר, ישנה עליה בתופעות כמו התמכרויות ולחץ בתא המשפחתי.

מלחמת “חרבות הברזל ואירועי השבעה באוקטובר אליהם נחשפו אזרחי ישראל הובילו לעלייה נוספת בביקוש לסיוע נפשי בקרב קהלים שונים : שורדים שניצלו מהתופת, מפונים שחיים ביישובי העוטף, כוחות סיוע וזיהוי ומתנדבים . גם משפחות שפונו לפרק זמן ממושך מסביבת מגורים מוכרת עלולים להתמודד עם מצוקה נפשית.

בני משפחה של הנפגעים השונים :  שורדים, מפונים, צוותי הזיהוי והטיפול  מתמודדים עם קושי לסייע ליקיריהם שנמצאים במצוקה נפשית בעקבות המאורעות הקשים וזקוקים לליווי , הדרכה והכוונה לעיבוד המצוקה.

בשל הצורך והדרישה, מרכזי יה”ל של עמותת “איכות בשיקום” פותחים קבוצות תמיכה ברחבי הארץ בערים: אשדוד, ראשל”צ, כפר סבא וחדרה וגם קבוצה וירטואלית.

בקבוצות אלו יוכלו בני המשפחה : הורים, אחים ובני זוג  של מתמודדי חרדה וטראומה לקבל  כלים לסיוע והכוונה מקצועית, לצד התערבות אפקטיבית מצוות המטפלים שמתמחה בבריאות הנפש ותמיכה רגשית ובכך להפחית את הקושי והפגיעה שנגרמו מהחשיפה לאירועים.

לפניה למרכזים  חייגו: 03-5552784 (השירות ללא תשלום)

להצטרפות לקהילת משפחות צמי”ד ארצי  23 לחצו 

יח”צ: גל זילברמן ניסים, קרדיט תמונה ראשית: איכות בשיקום
הצטרפו אלי לפייסבוק, ועקבו גם באינסטגראם כי עשרות אלפי מנויים חברים ונהנים. כבר מעל 10 שנים.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email
WhatsApp

הצטרפו עכשיו
לקבלת המלצות והטבות ישירות למייל

מתעניינים בקשר ישיר וקבוע?... הצטרפו גם לאינסטגרם!

פוסטים אחרונים