מוזיאון האדם והחי The Bigger Picture

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email
WhatsApp
רימבה-הטיגריס-סומטרי-בספארי-ברמת-גן-צילום-שי-פרי

לרגל חגיגות 100 שנים לעיר רמת גן:

מוזיאון האדם והחי משיק את “רואים את התמונה הגדולה – The Bigger Picture” – תערוכת צילומים משותפת של הספארי בר”ג וגן החיות בפיניקס אריזונה, ארה”ב

פיניקס אריזונה ארה”ב, ורמת-גן ישראל הינם ערים תאומות מאז 2005. לכנס מיוחד לציון 100 שנים לעיר ר”ג הגיעו משלחות מ-6 ערים תאומות מרחבי העולם, ומכאן נוצרה תערוכה משותפת ומרגשת “רואים את התמונה הגדולה – The Bigger Picture“.

אוצרת:  ניב נודלמן,

בתערוכה החדשה במוזיאון האדם והחי ברמת גן מעל 30 צילומים מרגשים של בעלי חיים לצד צוות המטפלים מהספארי ברמת-גן ומגן החיות בפיניקס, צילומים אלו מדגישים את המכנה המשותף והקשר ההדוק שבין אנשים לחיות בר, בכל העולם ובכל שפה!

קרנבלה וקיפנזי הקרנפים בספארי רמת-גן צילום: אסף כהן
קרנבלה וקיפנזי הקרנפים בספארי רמת-גן צילום: אסף כהן

גני החיות השוכנים בשתי הערים, בחרו למקד את עדשת המצלמה בקשר המאחד בין כולנו ולתת מקום גם לבני האדם וגם לחיות הבר “באלבום התמונות המשפחתי” הגדול של החיים בכדור הארץ. על אף המרחק הרב בין שתי הערים, ולעיתים בינינו לבין חיות הבר, אנו חולקים את אותו הבית, לכולנו משמעות ולכולנו השפעה על ההווה ועל העתיד המשותף לנו.

בתערוכה מוצגים בין היתר צילומי פורטרט של קופים משני גני החיות דרכם ניתן לעסוק בהבעות הפנים וביכולת שלנו להבין מה הם מרגישים, צילומים כמעט זהים של טיגריסים משני גני החיות שאומנם נראים דומה, אך הם בעלי גנטיקה שונה ומשמעותית.

בבסיס שיתוף הפעולה עומד הקשר בין גני החיות השייכים לארגונים בינלאומיים שעוסקים ופועלים יחד בחזון משותף ובעשייה משמעותית לטובת שימור מינים המצויים בסכנת הכחדה ולהבטיח מרחב גנטי רחב שיסייע לשמור על חיות הבר בעולם.

התערוכה מוצגת במוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי ברמת גן במהלך חודש יוני ואת חלק מבעלי החיים המצולמים ניתן אף לפגוש מקרוב במתחם הספארי הסמוך.  במוזיאון מוצגת גם תערוכת “איזה פחד”, המנסה לשרטט קווים לדמותו של הפחד האנושי הקדום מבעלי חיים, בעבר ובהווה, דרך זווית מבט מדעית, תרבותית וכפי שהוא נחווה ומיוצג על ידי אומנים ומאיירים מקומיים. רכישת כרטיס למוזיאון כוללת את כלל התערוכות המוצגות בו.

 מוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי רמת גן פתוח:

ימים א’-ו’, בין השעות 10.00 עד 14.00, יום שבת, בין השעות: 10.00 עד 18.00

עלויות כניסה למוזיאון:

כרטיס מבוגר 29 ₪

קהילת צמיד, ולתושבי ר”ג: שוטר/חייל/סטודנט/ רק 23 ₪

ילד מעל גיל 5 – 19 ₪

אזרח ותיק – 14 ₪

להמלצות על תערוכות נוספים לחצו

הצטרפו אלי לפייסבוק, ועקבו גם באינסטגראם כי עשרות אלפי מנויים חברים ונהנים. כבר מעל 10 שנים.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email
WhatsApp

הצטרפו עכשיו
לקבלת המלצות והטבות ישירות למייל

מתעניינים בקשר ישיר וקבוע?... הצטרפו גם לאינסטגרם!

פוסטים אחרונים