פסטיבל אבבה 2014

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email
WhatsApp

אודות פסטיבל אבבה

במהלך החודשים פברואר-מרץ 2014, יתקיים הפסטיבל הייחודי, המוקדש לקהילה האתיופית פסטיבל ‘אבבה’ , במסגרתו יתקיימו מיטב המופעים המוסיקליים והתיאטרליים של קהילת יוצאי אתיופיה, מטרת הפסטיבל להציג את היצירה האתיופית כיצירה איכותית ומרתקת ולחשוף את הציבור הישראלי למגוון אמנויות הבמה הייחודיות של יוצאי אתיופיה. הפסטיבל החגיגי יתקיים ביוזמת משרד התרבות והספורט, בשיתוף תרבות לישראל המקדמת אירועי תרבות בפריפריה. 

במהלך ימי הפסטיבל יועלו כ- 20 מופעים והצגות, בלמעלה מ- 28 ישובי הפריפריה ברחבי הארץ ויאפשרו לתושבים ליהנות ממיטב אמנויות הבמה של קהילת יוצאי אתיופיה. בכל יישוב שבו יתקיים מופע או הצגה, יתקיים ברחבה של המתנ”ס או תיאטרון הפנינג ססגוני על ידי תושבי היישוב בני העדה האתיופית, במסגרתו יציגו התושבים חפצי אמנות, מאכלים אופייניים של העדה האתיופית, פרטי לבוש ייחודיים, תבלינים מסורתיים, כלי אוכל ועוד.

מה בתכנית?

במהלך המופעים יציגו אמנים יוצאי אתיופיה קטעי תיאטרון, סטנד אפ, מוסיקה ומחול, המבוססים על המסורת והפולקלור האתיופי, בשילוב התרבות הישראלית אותה ספגו האמנים מאז עלייתם ארצה-למחוק. המופעים שיועלו יספרו באמצעות הומור ורגישות רבה על הסיפורים אישיים של יוצאי אתיופיה ,על תהליך הקליטה , הקשיים בחיי היום יום וההשתלבות במדינת ישראל. בנוסף למופעים יוכלו המבקרים באירוע לשוחח עם האמנים השונים ולקבל מידע נוסף על האמנים ועל המגוון הרחב שיש ליצירה האתיופית להציע.

בין המופעים שיעלו במהלך ימות הפסטיבל: ההצגה “מנדפרופרדה” (מי יעז לשפוט) של תיאטרון הולגאב, ההצגות  עתירות הפרסים  “יחיד במינו” ו”באמהרית זה נשמע יותר טוב” של תיאטרון הנפש, הצגת היחיד “גור אריה יהודה” של שי פרדו, דואט המחול “טאראב” של האמנים צביקה איזיקיאס ושירי קפואנו קוונץ, מופעים מוסיקאליים של להקות ‘ללה’, ‘ביתא’ ‘אקסום’, ‘אינסרה’ זבולון דאב סיסטם ואבאטה בריהון. הקרנת הסרט הדוקומנטרי ‘סיסאי’ שצולם בישראל ובאתיופיה ומספר על חיפוש זהות, קשר דם, קשרי משפחה, פרידה, אהבה וגעגועים והסרט ‘ירוק צהוב אדום’ המספר על חבר’ה צעירים מהקהילה האתיופית האוהבים שירה וריקודים השואפים להגיע למרכז הארץ ו’לכבוש אותה’ .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הצטרפו עכשיו
לקבלת המלצות והטבות ישירות למייל

מתעניינים בקשר ישיר וקבוע?...
הצטרפו אליי לאינסטגרם!

פוסטים אחרונים