Nendo יפן, עכשיו במוזיאון העיצוב חולון, 106ilאמנות, קרדיט צילום 106il

Nendo יפן מיצגי גאונות. מפשטות עיצובית לכאורה לפרקטיקה טכנולוגית מדויקת מוקפדת. 106ilאמנות

הסטודיו היפני המצליח ננדו nendo, עכשיו במוזיאון העיצוב חולון.  תערוכה רחבת היקף מרשימה ומדהימה של מעצב העל אוקי סאטו, העומד בראש סטודיו ננדו המדורג בין הראשונים בעולם, ומוערך בין חמשת המובילים בעולם בתחום העיצוב. אורח הכבוד של המוזיאון נכח בפתיחת התערוכה ובעיתוי מושלם גם בחגיגות שבוע הקולינריה היפני בישראל. 

Nendo יפן, עכשיו במוזיאון העיצוב חולון, 106ilאמנות, קרדיט צילום 106il

Nendo יפן, עכשיו במוזיאון העיצוב חולון, 106ilאמנות, קרדיט צילום 106il

סטודיו ננדו חושף בפננו מחד גיסא מסע אל לב העיצוב היפני המינימליסטי העכשווי ומאידך חשיפה לתרבות היפנית. אסתטיקה, יצירתיות, דייקנות, והתייחסות מעמיקה עד לפרטי הפרטים הקטנים.

אוצרת: מריה כריסטינה דידרו  

זמני פתיחה : 7/6/16 – 30/10/16

המיצגים שישאירו אתכם מהופנטים, ומשתוממים! מטריה בעלת חיים משל עצמה, בקבוקים המכילים 'סוגים שונים של גשם', גופי תאורה מתנפחים בחום, שוקולד במרקמים מגוונים היוצרים טעמים שונים, סט שחמט המזמין לחווית שתיה ומשחק משותפים, ספלים שעליהם שפתיים מדברות, נברשות יוקרתיות מחומר פשוט כמו רשת תעשייתית  ועוד… 

התערוכה של סטודיו JAPAN nendo, מאת: רות ברונשטיין 106ilאמנות קרדיט צילום 106il

JAPAN nendo בצילום עם מעצב העל אוקי סאטו קרדיט צילום: 106ilאמנות

במיוחד למוזיאון העיצוב חולון, עיצב סטודיו ננדו בשיתוף חברת אבן קיסר וגלאס איטליה, עבודה חדשה בחשיפה בינלאומית.

מוזיאון העיצוב חולון, מציג בבכורה עולמית תערוכת רטרוספקטיבה ראשונה של סטודיו ננדו – סטודיו העיצוב היפני הנודע. הסטודיו בראשות המעצב אוקי סאטו, אשר נחשב לאחד הכישרונות המבריקים בדור המעצבים הבינלאומי הנוכחי. סאטו, שהקים את הסטודיו לפני 14 שנה בהיותו בן 25 בלבד (!), הוכתר לאחרונה בתואר "מעצב השנה" הן של Wallpaper* Magazine והן של Elle Décor.

התערוכה שנוצרה במיוחד עבור חללי מוזיאון העיצוב חולון, מהווה הזדמנות יוצאת דופן להכיר מקרוב אמנות יפנית ובעיקר את תפיסת עולמו העיצובית של סטודיו ננדו, המסמלת את העיצוב היפני העכשווי. שילוב חדשני של עושר יצירתי וכשרון בלתי נדלה.

כל אחת מבין 76 העבודות השונות המוצגות בתערוכה, נבחרו בקפידה מתוך שפע של יצירות מופת שעיצב סאטו, מתחילת הקריירה שלו ועד היום, הסטודיו מעצב פעם אחר פעם מוצרים מבריקים, יצירתיים ומתוחכמים. המושג "עיצוב" ושלל המוצרים המסחריים מבית הסטודיו הופכים לכלים שימושיים אשר ביכולתם להשפיע על צורת חייהם של אנשים.

במיוחד לתערוכה יצר סטודיו ננדו פרויקט חדש בחשיפה בינלאומית בשיתוף חברות אבן קיסר וגלאס איטליה : בּצֵל  (2016)  עבודה הממוקמת ברחבת הכניסה למוזיאון, עוצבה כך שאור השמש לוקח בה חלק פעיל ויוצר אפקט אופטי ייחודי. השילוב בין משטחי אבן קיסר הייחודיים, מקולקציית ה- Supernatural הפופולארית של החברה, לזכוכית דקה מתוצרת גלאס איטליה שיוצרה ונצבעה במיוחד עבור העבודה יוצר אשליה של קוביית אבן הנחצית על ידי זכוכית. זאת, תודות לקרני השמש הישראלית ואופן פיזורו של האור. 

בין העבודות שמוצגים בתערוכה:

התערוכה של סטודיו JAPAN nendo, מאת: רות ברונשטיין

התערוכה של סטודיו JAPAN nendo, מאת: רות ברונשטיין

סדרה של 20 בקבוקונים המכילים גשם. לוח שחמט מזכוכית הרקורט שכליו משמשים ככוסות שתייה. מטריה המאפשרת לעמוד באופן עצמאי כשהופכים אותה על הידית. כיסא הולך ונעלם – רגליו של הכיסא נראות כאילו בתוך ערפל. קערות רוטטות ומשנות צורה כמו נוזל ועוד שלל הפתעות קסומות.

אוצרת התערוכה, מריה כריסטינה דידרו מציינת כי "התערוכה מתמקדת בחלל היחיד שבו סאטו אינו יכול להתערב ושעליו הוא מצליח בכל זאת להשפיע באופן משמעותי: החלל שבין לבין. זהו החלל שאינו חלק מהמוצר המעוצב, אותו אזור פעולה מחושב בקפדנות שנותר לאור ולאוויר. מושגים אלה הופכים את התפיסה העיצובית של ננדו לאחת התפיסות המעניינות ומעוררות המחשבה ביותר בעולם העיצוב העכשווי.

 "התערוכה מחולקת ל6 חלקים המוקדשים כל אחד למימד אחר של אזור הפעולה שבין לבין: החלל שבין תהליכים מאפשר לצוות המעצבים לשלב בין תהליכי ייצור שונים תוך עבודה על אותו מוצר; החלל שבין מרקמים מציע גישה חדשנית לעיצוב משטחים, מעטפות, ודוגמאות; החלל שבין גבולות נחצה או נמחץ שוב ושוב בשלל דרכים מתוחכמות; החלל שבין אובייקטים כולל גם את בדיקת החלל ש"בינינו" ל"ביניהם"; החלל שבין מערכות יחסים – אחד המושגים הפואטיים ביותר שאוקי סאטו מציע לנו, קשור קשר עמוק לעולם הרגש, החלל שבין החושים הוא המקור היחידי המאפשר לנו ליצור מערכת יחסים עם הדברים הסובבים אותנו בחיינו"  

מוזיאון העיצוב חולון רחוב פנחס איילון 8

שעות פתיחת המוזיאון: ימים ב' וד': 10:00 – 16:00, יום ג': 10:00 – 20:00, ימים  ה' ושבת: 10:00 – 18:00, יום ו': 10:00 – 14:00, יום א':  סגור

www.dmh.org.il קופות המוזיאון: 073-2151500 פייסבוק המוזיאון:  Design Museum Holon

 

nendo_dmh#  מאת: רות ברונשטיין כתבת אומנות עיצוב ולייף סטייל  ruth_bronstein_106il_lifestyle#

 

 

 

  , , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *