האופרה הישראלית עונה חדשה עם רפרטואר עשיר במיוחד

עונה חדשה באופרה הישראלית:

עונת 2017-2016

יצירות המופת האופראיות של גדולי המלחינים האיטלקיים: ורדי, בליני, פוצ'יני, דוניצטי ורוסיני

דניאל אורן ינצח על 3 הפקות העונה: "נורמה" "כוחו של גורל" ו"מאדאם בטרפליי" בנוסף להפקות פסטיבל האופרה בתמנע

"מאדאם בטרפליי" – הפקתו זוכת פרס האוליבייה היוקרתי של הבמאי אנתוני מינגלה

"פאוסט" מאת שארל גונו בבימויו של הבמאי עטור השבחים סטפנו פודה ובניצוחו של דן אטינגר

לראשונה בישראל האופרה "לה גאזטה" (המגזין)

מאת רוסיני בביצוע ראשון בארץ

פסטיבל האופרה בתמנע אל מול
עמודי שלמה עם האופרות:

"שמשון ודלילה" מאת סן-סנס

ו"נשף מסכות" מאת ורדי

פסטיבלי האופרה בעכו וירושלים עם

"יוליוס קיסר במצרים" בחצר מצודת האבירים ו"נבוקו" בבריכת הסולטן

ובמסגרת הפעילות האמנותית הנוספת במשכן: מחול, ג'אז, מוסיקה קלאסית וסדרות לילדים וכל המשפחה.

במסיבת עיתונאים שנערכה השבוע הציגה חנה מוניץ מנהל האופרה את הפעילויות שצפויות בעונה הקרובה.
זוהי גם העונה האחרונה של מוניץ שפורשת בסוף השנה.

על ההדגשים בעונה זו מרחיבה חנה מוניץ,

"אנחנו עומדים בפתחו של העשור הרביעי לפעילותה של האופרה הישראלית ובחרנו להתמקד במפגן של אהבה למולדת האופרה המובהקת – איטליה.
6 מתוך כלל האופרות שתועלינה בעונה זו לקוחות מהרפרטואר של גדולי המלחינים האיטלקיים: ורדי, בליני, פוצ'יני, דוניצטי ורוסיני ומתוכן אופרה אחת בביצוע ראשון בישראל. לאופרות אלה תצטרף גם יצירת המופת "פאוסט" מאת המלחין הצרפתי שארל גונו.
בעונה הבאה נמשיך עם מסורת הפסטיבלים שייסדנו בעשור האחרון והשנה לראשונה יתקיים פסטיבל האופרה המרכזי – אל מול עמודי שלמה בפארק תמנע. במסגרת הפסטיבל תועלנה שתי הפקות ענק של "שמשון ודלילה" ו"נשף מסכות" עליהן ינצח מנהלה המוסיקלי של האופרה הישראלית, מאסטרו דניאל אורן שהפך לסמל ההיכר של הפסטיבל במצדה.

בנוסף יתקיים פסטיבל האופרה בירושלים במסגרתו תעלה בבריכת הסולטן האופרה "נבוקו" ופסטיבל הקיץ בעכו במסגרתו תעלה האופרה "יוליוס קיסר במצרים". זהו נדבך נוסף למסורת המשלבת הפקות מיוחדות של האופרה באתרים היסטוריים ייחודיים – שילוב המאפשר חוויית צפייה יוצאת דופן המושכת אליה קהלים מהארץ והעולם.

לצד ההפקות האופראיות תתקיים במשכן עונת תרבות מגוונת הכוללת את סדרת מחול במשכן עם יוצרים ולהקות מרחבי העולם, סדרת קרקסי במה בינלאומית חדשה, סדרות מוסיקה מגוונות מקלאסית עד ג'אז עם מנצחים וסולנים מהארץ ומרחבי העולם וסדרות לילדים ולכל המשפחה".

את העונה תפתח הפקה חדשה של אופרת הבל קנטו הידועה "נורמה" מאת וינצ'נצו בליני בניצוחו של דניאל אורן ובבימויו של אלברטו פאסיני הנודע שהלך לעולמו זה מכבר.
(נובמבר 2016) 

בהמשך תועלה האופרה "לוצ'יה די למרמור" מאת גאטנו דוניצטי בניצוחו של דניאל קלגרי ובבימויו המרהיב של אמיליו סאחי.

(ינואר 2017)

האופרה "פאוסט" מאת המלחין הצרפתי שארל גונו ועל פי הרומן המפורסם של גתה תועלה בניצוחו של המנצח הישראלי הבינלאומי דן אטינגר, ששב לנצח באופרה אחרי עשור ובבימוי של הבמאי האיטלקי עטור השבחים סטפנו פודה שגם עיצב את התפאורה, התלבושות והתנועה להפקה זו ומגיש פרשנות בימתית יוצאת דופן בסגנונה.
(מרס 2017)

לראשונה בישראל תוצג האופרה "לה גאזטה" (המגזין) מאת רוסיני בניצוחו של יאן שולץ ובימויו של סטפנו מצוניס די פרלפרה. אופרה זו לא בוצעה עד כה בארץ והיא, כמיטב המסורת של רוסיני רצופה מוסיקה סוחפת ושלל דמויות צבעוניות המחפשות אהבה ובסופו של דבר, אחרי אינספור חילופי זהויות, אפילו מוצאות אותה. (אפריל 2017)

 

מנהלה המוסיקלי של האופרה הישראלית המנצח דניאל אורן, ינצח גם על הפקה חדשה של "כוחו של גורל" מאת ג'וזפה ורדי בבימויו של פייר פרנצ'סקו מאסטריני. זוהי אחת האופרות האהובות והדרמטיות של ורדי, בה אהבת אמת מביאה למוות ולהרס עצמי.

(מאי 2017)

 את העונה הבאה תחתום האופרה "מאדאם בטרפליי"מאת גקומו פוציני בניצוחו של דניאל אורן,ובבימויו של אנתוני מינגלה.

( יולי 2017)

שלושה פסטיבלי אופרה יועלו בקיץ 2017 ברחבי הארץ: 

פסטיבל האופרה בתמנע:

השנה יתחדש פסטיבל האופרה השנתי במיקום מדברי בפארק תמנע אל מול עמודי שלמה. בפסטיבל תועלנה שתי הפקות חדשות: "שמשון ודלילה" מאת שארל קמי סן-סנס ו"נשף מסכות " מאת ג'וזפה ורדי. ( ספטמבר 2017).

פסטיבל האופרה בעכו:

בחצרות האבירים בעכו יתקיים שוב פסטיבל האופרה השנתי והפעם עם הפקה חדשה של אופרת הבארוק "יוליוס קיסר במצרים" מאת גיאורג פרדריך הנדל.
(יולי 2017)

פסטיבל האופרה בירושלים:

בפסטיבל האופרה בירושלים תועלה הפקה חדשה של "נבוקו" מאת ג'וזפה ורדי בניצוחו של פרנצ'סקו צ'ילופו ובבימויו של גדי שכטר. בבריכת הסולטן, למרגלות חומות העיר העתיקה בירושלים מקבלת העלילה על נבוכדנצר הפולש עם חיילותיו אל בית המקדש -משמעות מיוחדת. ( יוני 2017)לבד הפקות אופראיות אלה תקיים האופרה במהלך העונה פעילויות אופראיות לילדים ולמבוגרים ובתוכן הסדרה שעת אופרה לילדים המתקיימת באכסדרת בית האופרה עם זמרי מיתר האופרה סטודיו וסדרת שבת של זהב ובה 5 קונצרטים אופראיים בשבת בבוקר.

במסיבת העיתונאים נמסר גם על הפעילויות האחרות במשכן לאומנויות הבמה

סידרת "מחול במשכן"תארח את להקות המחול של מוריס בז'אר ופיליפ ז'נטי,

להקת המחול "באייה ברזיל",להקת המחול הקיבוצית ועוד.

זוהי השנה שתתקיים סדרה חדשה "קרקס במה"שבמסגרתה יופיעו להקות מקנדה,מהונגריה ומאפריקה במופעי קרקס אמנותי המשלב מחול ותאטרון.

עונה מפוארת באופרה הישראלית, בתקווה שגם ינתנו התקציבים בהתאם.

מאת : חנה קלופפר.

  , , , ,


One thought on “האופרה הישראלית עונה חדשה עם רפרטואר עשיר במיוחד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *