חי בריא, לוגו קרדיט יח"צ

חי בריא- תו תקן חדש לצרכנות נבונה של מוצרים מן החי

חי בריא- תו תקן חדש לצרכנות נבונה של מוצרים מן החי

 

 

ביום שני השבוע, בהשקה חגיגית שבה נכחו עיתונאים, בעלי מסעדות, אנשי שיווק ומומחים מתחום התזונה והקולינריה, הוצג תו תקן חדש לרכישה של מוצרי מזון מן החי. יוזמה ברוכה זו נכנסת אל תוך החלל הריק שהותירה תעשיית המזון בתחום הבשרים והעופות בכל הנוגע והקשור לשקיפות ולמודעות הצרכנית בשני היבטים עיקריים: אופן גידול החי עד לרגע שמגיע לצלחת שלנו והפנים שמאחורי המשק או החווה המגדלת. בשיתוף עיתונאים וכתבים שאלנו שאלות וקיבלנו תשובות אודות תו התקן, מגבלותיו ויתרונותיו.

על פניו נראה שתו חי בריא מבקשים למנף את תשתיות הגידול כך שבכלל היבטי הגידול, משטח המרעה לגידול, סוג התזונה ועד לאופי השחיטה, יתקיימו שינויים המבטיחים כי בעלי החיים אותם אנו צורכים יגדלו באופן הבריא ובתנאים המיטיבים ביותר עבורם, כך שבשלב בו יגיעו אלינו אל הצלחת יהוו מקור תזונה חיוני ובריא. אין מדובר בגידול אורגני (לאור המחירים והעלות של הסיפור), אולם, המוצרים, כך מבטיחים, יהיו איכותיים הרבה יותר. אכן, במהלך ההשקה הוגשו נתחי טלה שהיו טעימים ומשובחים עד מאוד. שנית, נראה כי מעבר לרשימת התקנות המחמירות לעניין אופי הגידול, התו מבקש למנף ולחזק תהליכים של שקיפות, בכל הקשור והנוגע למודעות אודות מי אחראי על הגידול (השותפים לתו), ומה קורה עד לרגע שהמוצרים מגיעים לרשתות השיווק ו\או לנקודות המכירה. 

 

בשנים האחרונות הולכת וגוברת ההתעניינות בקרב הצרכנים לגבי המזון אותו אנו צורכים. אנחנו נחשפים חדשות לבקרים לרמה הירודה של הבשר ה"תעשייתי" הזמין לנו: מהיבטים בריאותיים כדוגמת השימוש השוטף באנטיביוטיקה ברמה המניעתית להיבטים מוסריים כמו פגיעה ברווחת בעלי החיים במהלך הגידול במשק.

עד היום לא הייתה בישראל האפשרות לדעת מאיפה בא הבשר שלנו ואילו פרקטיקות גידול יושמו במשקים. חוסר השקיפות הזה פוגע הן במגדלים הטובים – שאינם יכולים לבדל את תוצרתם מיתר התוצרת בשוק, והן בצרכנים- שאינם יכולים לבצע החלטות צריכה מושכלות.

"חי בריא" מבקשת לספק מעין "תעודת כשרות" פרטית למזון מן החי מקומי ובריא יותר ומבטיחה שמירה על רווחת בעלי החיים במהלך הגידול עצמו.

תו האיכות הוולונטרי "חי בריא" מבטיח לצרכן כי בעלי החיים גודלו בהתאם לדרישות גידול מחמירות המבוססות על תקנים בינלאומיים ומבטיחות לצרכן בטיחות ושקיפות לגבי מקור המזון מן החי ואופן הפקתו. פעילות הפיקוח וההחלטה על מתן אישורי עמידה למגדלים ולמשווקים בדרישות תכנית "חי בריא" מתבצעת על ידי חברת פיקוח חיצונית ובלתי תלויה "אגריאור".

 

מוצרי חי בריא, קרדיט בן יוסטר ושיר רזניק

מוצרי חי בריא, קרדיט בן יוסטר ושיר רזניק

 

"חי בריא" הינו תו המזון הראשון והיחיד בישראל המבטיח כי מקור המזון במשקים שקיבלו על עצמם, באופן וולונטרי, את נהלי "חי בריא" – דרישות גידול מקיפות ומחמירות המתייחסות לכל שלבי הגידול של בעלי החיים מהמלטה ועד שחיטה, ומטרתם להבטיח כי גידול חיות המשק נעשה באופן שתורם לבריאות ולרווחת בעלי החיים ובני האדם.

נהלי "חי בריא" מתבססים על תקינה בינלאומית ועברו התאמות בעזרתם של מומחים, וטרינרים, חוקרים, מדריכי שה"מ של משרד החקלאות, יועצי תזונה של בעלי חיים ומגדלים מקומיים. איסור שימוש באנטיביוטיקה ברמה המניעתית, תזונה נאותה שאינה כוללת חלבון מהחי (כדוגמת זבל עופות), איסור על החזקת בעלי החיים בבידוד, קביעת גיל גמילה מינימלי, הגבלת זמן ההובלה של בעלי חיים למקסימום של 4 שעות, חיוב התקנת טלוויזיה במעגל סגור בבית המטבחיים, כל אלו הן רק דוגמאות מעטות לדרישות נהלי "חי בריא". (לצפייה בנהלי "חי בריא": http://www.haibari.co.il/תקנים/)

מערך הפיקוח של חי בריא הוא בלתי תלוי ונעשה על ידי חברת פיקוח חיצונית ובלתי תלויה – "אגריאור", הפועלת בהתאם לדרישות ISO65 לחברות פיקוח והתעדה והמוסמכת מטעם משרד החקלאות לבצע פיקוח על תוצרת אורגנית, מה שמבטיח למגדלים, למשווקים ולצרכנים כי תהליך הפיקוח וההתעדה הינו אמין ונטול ניגוד עניינים.

כחלק מתהליך הפיקוח, "חי בריא" מנהלת מערך זיהוי גֶּנוֹמִי במשקי בקר לבשר וצאן לבשר על מנת לאפשר עקיבות (traceability) של כל נתח בשר, מהמזלג עד למשק בו גדל בעל החיים. מעבר ליתרונות בהקשר של בטיחות הציבור, מאפשר המערך הגנומי לזהות זיופים ומוצרים שאינם תוצרת "חי בריא" באופן ברור ומיידי.

תו איכות "חי בריא" מתכתב עם מגמות עדכניות מהעולם של צריכה מודעת, המעודדת חקלאות מקומית ואחראית ודוגלת ביכולת להתחקות אחר מקורות המזון שלנו.

מזון עם תו האיכות "חי בריא" מבוקש מהרגע הראשון. כבר עם תחילת השיווק בחודש שעבר,  משתמשים בתו האיכות עשרות מעדניות, מסעדות ואטליזים, ביניהם:  רפי אהרונוביץ מידע הבשרים, לגזיאל מעדני בשר, מו ומו, סוד הבשר, מסעדת NG ועוד… לרשימה המלאה:http://haibari.co.il/נקודות-מכירה/

יותר ויותר מגדלים מבינים כי הצרכנים דורשים גידול בריא יותר ששם דגש על רווחת בעלי החיים. כמו כן, הם מבינים כי העמימות לגבי מקור המזון הקיימת כיום בשוק אינה מאפשרת לצרכנים לתמוך בגידול מקומי. לפיכך, מגדלים רבים מעוניינים לשנות את שיטות הגידול שלהם ולהצטרף לתכנית "חי בריא". כיום יותר ויותר מגדלים מבינים כי מתן ביטחון לצרכן לגבי מקור המזון ואופן הפקתו זה win win הן למגדל והן לצרכן. בין המגדלים המעוניינים להצטרף לתכנית "חי בריא" ניתן למנות את מגדלי אגודת "מרעה גולן" הכוללת עשרות מגדלי צאן ובקר מרמת הגולן. לרשימת המגדלים שכבר היום נושאים את תו "חי בריא": http://haibari.co.il/משקי-חי-בריא/

משקים המעוניינים להצטרף לתכנית "חי בריא" ועומדים בכל הדרישות המחמירות שנקבעו בה, ומשווקים המעוניינים לשווק תוצרת כאמור, יתבקשו לשלם סכום שנתי קבוע כשכאמור חלק מהסכום מועבר לחברת הפיקוח "אגריאור" עבור ביצוע פעילות הפיקוח וחלקו לחי בריא עבור ביצוע פעילות מקצועית (כגון גיבוש דרישות הגידול לענפי החי השונים), פעילות שיווקית לקידום הדרישה לתוצרת "חי בריא" בקרב נקודות המכירה, ופעילות לקידום המודעות של התו ויתרונותיו בקרב הציבור הרחב.

 

על העומדים מאחורי תו "חי בריא":

חי בריא הינו מיזם פרטי חברתי שקם בכדי לתת מענה הומני ובריאותי לצרכני המזון מן החי בישראל. כיום בשוק הישראלי קיימת לאקונה הן בנושא התקינה לקידום חקלאות מקומית מן החי אחראית ומקיימת והן בשקיפות לצרכן לגבי מקור המזון שלו ואופן הפקתו. המשמעות היא שילדינו צורכים בשר באיכות ירודה, עם אנטיביוטיקה, ותוספים שונים. בנוסף, אופן גידול בעלי החיים לרוב אינו הומאני ומתייחס לבעלי החיים כלא יותר מ"יחידת ייצור".

מכאן חברו לימור אברבוך (40), ודודי פרי (60) ובמשך למעלה משנתיים למדו, חקרו את התקינה והדרישות העולמיות ויצרו "נהלים"- דרישות לגידול תוצרת מהחי, שמטרתן לקדם חקלאות מן החי אחראית ומקיימת ומזון מן החי בריא יותר. כל זאת לרווחתנו, לבריאות ילדינו ולרווחת בעלי החיים.

  , , , , , , , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *