התערוכה לציון שנה למתקפת הטרור על המגזין הסאטירי "שארלי הבדו"

התערוכה לציון שנה למתקפת הטרור על המגזין הסאטירי "שארלי הבדו"

בגלריה דוואק במשכנות שאננים ירושלים מוצגת תערוכת תחרות הקריקטורות

התערוכה הינה יוזמה של אורי דרומי מנהל מועדון העיתונאים ירושלים וגלית גאון מנהלת המוזאון הישראלי לקריקטורות וקומיקס, לציון שנה להתקפת הטרור על מערכת.
התחרות נערכה בין תלמידי תיכון בארץ תחת הכותרת: מאיירים. מבקרים. מתחשבים.  התערוכה דנה בנושא כיצד ניתן לבקר תופעות אישים ומוסדות מבלי לפגוע ברגשות מיעוטים וקהילות שונות.

KARIKATOURA
התקפת הטרור הרצחנית על המגזין "שארלי הבדו" עוררה את השאלה —כיצד ניתן לאזן בין ביקורות על מוסדות, תופעות ואישים מבלי לפגוע ברגשות של קהילות שונות.
-האם יש להגביל את חופש הביטוי המצויר שכן הוא נתון לפרשנות של קוראיו השונים.
במשך חודשיים התקיימו בבתי הספר שהשתתפו בתחרות, סדנאות אותם הנחה נמרוד רשף, יו"ר איגוד הקריקטוריסטים בארץ.

שלושת המקומות הראשונים שזכו בתחרות ומבחר מהקריקטורות שהשתתפו בתחרות מוצגות בתערוכה

התערוכה תהיה פתוחה עד סוף החודש. 31/01/2016

מקום ראשון – עמית כץ, 16, חדרה

הרבנות

"כידוע, בארץ, כדי לקבל את הכרת המדינה בנישואין, וכדי להתחתן בכלל, על הזוג להתחתן ברבנות. אלא שהאוכלוסייה בישראל אינה מורכבת רק משומרי מצוות, אלא גם מאנשים אחרים, המעוניינים להתחתן בארץ בדרכים אחרות, משום שהם אזרחים שווים לכל דבר. הקריקטורה מציגה את המונופול שהרבנות מחזיקה בכל הקשור לנישואין ואת העובדה כי האנשים אשר מתחתנים ברבנות לא בהכרח עושים זאת ברצון, אלא מתנהגים כבובות צייתניות כדי שיוכלו להתחתן עם מי שהם אוהבים, ולקבל הכרה כזוג נשוי."

מקום שני יוספה יעקובוביץ', 16, רעננה

Fun at the beach 2116

"הקריקטורה שציירתי מהווה ביקורת על האנשים והמוסדות שתורמים לתופעה של זיהום הים. אנשים זורקים לים את הזבל שלהם בלי לחשוב פעמיים, ומפעלים מזהמים אותו בפסולת, בחומרים רעילים ובדליפות נפט. בהתאם לנושא התחרות, במקום להראות במפורש ובאופן מעליב את האנשים ועובדי המפעלים האלו, בחרתי להעביר את הביקורת בדרך אחרת – להראות את התוצאות של מעשיהם, ולכן בקריקטורה נראה הסוג של "כיף"  שיתרחש בחופי הים מאה שנים קדימה בשנת 2116".

מקום שלישי חוה הרמן, 15, ירושלים

הארץ היום

"בקריקטורה זו אני מנסה להראות את חוסר הביטחון שיש לאנשים להביע את דעותיהם, אפילו כלפי הקרובים אליהם ביותר". באיור רואים אדם המסתיר מבת זוגו את הדעות שאיתן הוא מזדהה ומציג כלפי חוץ פנים אחרות.

 

 

  , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *