אוהבים אמנות עושים אמנות

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email
WhatsApp

הקורונה לא תנתק אותנו מאומנות ותרבות!! 12-14 בנובמבר

מוזמנים, הכניסה חופשית. שתפו לחברים ולחברים.

“אוהבים אמנות. עושים אמנות” יערך במרחב הציבורי ובחללים פתוחים בת”א

יצירות אמנות מישראל | יצירות בינלאומיות | אירועי חוצות | סיורים ועוד עשרות אירועים!

אירוע האמנות הגדול חוזר לעיר בהשתתפות מאות אמנים, עשרות חללי תצוגה ומוזיאונים*  הנושא הנבחר השנה הוא “שמיים פתוחים”, והאירוע המרכזי בחוצות העיר יתקיים במרחב הציבורי בלב תל אביב בשיתוף עם האיחוד האירופי

NAFAS חמודי גנאם- כרזות רטרו של NAFAS (פרדי מרקורי) - מהדורה שנייה 2020 עושים אומנות אוהבים אומנות
NAFAS חמודי גנאם- כרזות רטרו של NAFAS (פרדי מרקורי) – מהדורה שנייה 2020 עושים אומנות אוהבים אומנות

אירועי “אוהבים אמנות. עושים אמנות.” הם אירועי דגל שנערכים מזה 18 שנים על ידי עיריית תל אביב-יפו, המחלקה לאמנויות והם מציגים את האמנות המובילה והמגוונת בעיר. האירוע המרכזי השנה “שמיים פתוחים“, באוצרותו של אבי לובין, ייערך במרכז העיר בשיתוף האיחוד האירופי, שבו יציגו אמנים ממדינות שונות באירופה עם אמנים ישראלים.

במהלך שלושה ימים, 14-12 בנובמבר, יתקיימו גם פרויקטים אמנותיים חד-פעמיים וייחודיים במרכזים קהילתיים וברחבי העיר, כ-150 אמנים יפתחו את חללי היצירה שלהם לצד כ-30 גלריות ו-4 מוזיאונים, שיהיו פתוחים בחלק מהזמן ללא תשלום ועם פעילויות מיוחדות לסופ”ש.

 

 

 

 

 

ראש עיריית תל אביב- יפו, רון חולדאי: “התרבות היא נשמת אפה של העיר העברית הראשונה מיום היווסדה, ואנו נחושים להחזיר את עולם התרבות לפעילות. הציבור כמה לצרוך תרבות והיוצרים כמהים לחשיפה, ולכן אירועי ״אוהבים אמנות״ חשובים השנה במיוחד. הצגת התערוכות המרכזיות בחוץ גם מאפשרת הנגשת אמנות בחינם – פעולה ערכית ביותר על רקע המשבר הכלכלי שפגע ברבים כל כך”.

הנושא המרכזי השנה: “שמיים פתוחים”

התערוכה שמיים פתוחים באוצרות אבי לובין תתקיים באזור לב העיר.

כ- 30 פרויקטים של אמנים החושבים מחדש על מקומה של האמנות במרחב הציבורי, על תפקידה האזרחי או החברתי ועל האפשרויות שהיא יוצרת לחשוב מחדש, להתנגד, לאתגר ולהניע דרכים חדשות למפגש, שימוש או שהות משותפת במרחב הציבורי.

Hanging-Around מיכאל קינצר עושים אומנות אוהבים אומנות
Hanging-Around מיכאל קינצר עושים אומנות אוהבים אומנות.

בין הפרויקטים שיוצגו: בית על העץ של האמן הלל רומן בשדרות רוטשילד, קמפיין פוסטרים (NO) של האמן הספרדי סנטיאגו סיירה ברחוב אלנבי, טלסקופ לים של האמנים נועה גרוס ואורי נועם ברחוב ביאליק/אלנבי, מבוך קרוזינג של האמן היווני אנדריאס אנג’לידקיס בגן מאיר, עבודת סאונד – חיות טובות/חיות רעות של האמן אורי ארן בגן יעקב ומגדל פעמוני אופניים של האמן ההולנדי סיל קרול.

האמנים המשתתפים: אנדריאס אנג’לידקיס (יוון), ג’ון איריגויאן (ספרד), יובל אצילי, אורי ארן, איה בן רון, נועה גיניגר, שרון גלזברג, חמודי ג’נאם, נועה גרוס ואורי נועם, מוניקה דרוז’ינסקה (פולין), נטליה זורבובה, אנה לוקשבסקי ואולגה קונדינה (הברביזון החדש), מאיר טאטי, מירי סגל ומיה מגנט, סנטיאגו סיירה (ספרד), אגוסטס סראפינאס (ליטא), מינה פולאנן (פינלנד), סוסה פופ (גרמניה), מיכאלה ויזר (גרמניה), לילך שיטיאט וענת ספרן, סתיו פורגס, לור פרובו (צרפת), להלי פרילינג, אלון פרץ, קולקטיב VOID (בלגיה), מיכאל קינצר (אוסטריה), מירצ’ה קנטור (רומניה), סיל קרול (הולנד), הלל רומן, נועה שוורץ.

 

האירוע המרכזי השנה יערך במרחב הציבורי בלב תל אביב במסלול מעגלי שמתחיל ומסתיים בכיכר התרבות (כיכר התרבות- הבימה, שדרות רוטשילד, אלנבי, ביאליק, גן מאיר, המלך ג’ורג’ ושדרות בן ציון)

בנוסף, יוצגו כ-6 פרויקטים מיוחדים במרחב הציבורי, במרכזים קהילתיים ובבתי ספר – ביניהם “ציירים החוצה” – מרתון ציור חוץ מקצועי בפארק החורשות בשיתוף גלריית המדרשה – הירקון 19, “תרבות מתקדמת – קברט פוליטי” – כנס מקוון על מעמדה המשתנה של התרבות בישראל ביוזמת סטודיו-בנק, השקת שנת הפעילות האמנותית במרכז הקהילתי הגר”א, “משחק חצר” – עבודות אמנות בחצרות בתי ספר, סיורים מודרכים לקבוצות, ופעילות ייחודית לילדים.

* ייתכנו שינויים בתכנית בהתאם להנחיות משרד הבריאות על פי התו הסגול בשל מגבלות הקורונה.

האיחוד האירופי, לצד עשרה מוסדות תרבות ושגרירויות ממדינות אירופה, חברו לעיריית תל אביב-יפו והפיקו גרסה אירופית של “אוהבים אמנות, עושים אמנות”, במטרה להעמיק את הקשרים ושיתופי הפעולה החזקים והחשובים בין אמנים ישראלים לבין אירופה, וכדי להפגין סולידריות עם מגזר תרבות שנאנק תחת פגיעתו של משבר הקורונה. מעבר לכך, אירוע זה יקדם דיאלוג וכלים שיעזרו לקדם את התרבות, החיונית למשק ולצמיחה.

 

עמנואל ז’ופרה, שגריר האיחוד האירופי לישראל

ראש אגף התרבות, גיורא יהלום

“אוהבים אמנות, עושים אמנות” הנו יוזמת המחלקה לאמנויות באגף התרבות של עיריית תל אביב-יפו אשר מתקיימת זאת השנה ה-18. הפקתה המאתגרת השנה מצטרפת לשורת פעולות שהעירייה עשתה בחודשים האחרונים – מפרוץ נגיף הקורונה ועד היום, כדי לסייע לאמנים בעיר. ביניהן, מענק “בא בזמן” המוענק לאמנים עצמאיים באמצעות קול קורא.

קרן סיוע לאמנים בהיקף של 700 אלף שקלים שהקים ראש העירייה רון חולדאי; יוזמות נוספות בתמיכה של קרן יהושע רבינוביץ לאומנויות.

תאריכים ושעות:

יום חמישי 12.11.20 בשעות 23:00-19:00

יום שישי 13.11.20 בשעות 16:00-10:00

יום שבת 14.11.20 בשעות 10:00- 23:00

לפרטים נוספים: 

בפייסבוק: אוהבים אמנות עושים אמנות

באינסטגרם: lovingartmakingart

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email
WhatsApp

הצטרפו עכשיו
לקבלת המלצות והטבות ישירות למייל

מתעניינים בקשר ישיר וקבוע?... הצטרפו גם לאינסטגרם!

פוסטים אחרונים