תערוכת צילום חדשה; ה"נוכחות של האין"

"הנוכחות של האין" – תערוכת צילום חדשה העוסקת בשכול וחיים המשתלבים דרך עין העדשה ,זהו פרויקט צילום אינטימי החושף  את עולמן הפנימי של נשים שאיבדו את היקר מכל.

הצלמים בתערוכה : ורדי כהנא, מיקי קרצמן ועטא עוויסאת אשר ליוו את ההתמודדות עם האובדן של עשר נשים שכולות ישראליות ופלסטיניות.

בתערוכה "הנוכחות של האין" אשר תפתח ב23/3 בגלריתץ בית הגפן חיפה , תוצגנה 40 עבודות צילום של אמהות, בנות, אחיות ואחייניות שכולות המתעדות את נוכחות השכול בחייהן.

אמל אבו עייש, ביקור באתר ההנצחה, קיבוץ ניצנים

אמל אבו עייש, ביקור באתר ההנצחה, קיבוץ ניצנים

עשר נשים שכולות, ישראליות ופלסטיניות, שאיבדו את יקיריהן במלחמה האינסופית בין שני העמים – משתמשות במדיום הצילום כדי לבטא את ההיעדר, החסר, החלל. באמצעות הצילום מספקות הנשים התבוננות אל עולמן הפנימי ומבקשות לשתף את הציבור הרחב מקצת התחושות אותן הן חוות..

המת-  נמצא בחדר בו כל פרט נותר על עומדו, השעון פסק מלכת, החלון שממנו נשמעה הבשורה, הילד שנושא את שמו.

הצילומים צולמו במסגרת פרויקט מיוחד של קבוצת הנשים מהפורום למשפחות שכולות במסגרתו נפגשו נשים עם מנחי הקבוצה – ורדי כהנא, מיקי קרצמן ועטא עוויסאת.

אוסף הצילומים בתערוכה נבחר מתמונות שצילמו הנשים בסביבתן הטבעית ובמהלך ביקורים הדדיים ביניהן, בשני עברי הגבול. לרוב הנשים זהו מפגש ראשון עם מצלמה. לכולן זהו מפגש ראשון עם השפה הצילומית..

גלריה בית הגפן – מרכז תרבות ערבי יהודי  –  רחוב הגפן 2 חיפה 04-8525252

שעות פתיחה: ראשון עד חמישי 9:00 – 15:30  שבת: 10:00- 14:00

  , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *