גלריית באז, תערוכת איתמר טל , מאת רות ברונשטיין מבקרת אמנות, עיתונאית ההמלצה שלי 106il ישראל לייף סטייל מגזין אמנות

גלרית באזז החדשה

תערוכת יחיד, של האמן איתמר טל בגלרית באזז החדשה, תערוכה שכולה הודיה לדבורה ובהשראת עולם הדבורים

גלריית באזז חדשה של האמן איתמר טל נפתחה באזור הגלריות של תל אביב ברחוב גורדון.

איתמר טל, פסל ומאייר סדרת רבי המכר של ספרי הילדים, השיק גלריה בקונספט ייחודי מעורר השראה  "גלריית באזז". בתערוכה הראשונה המוצגת בגלריה, מציג האומן סדרת ציורים המוקדשת כולה לעולמם המופלא של הדבורים.  

התערוכה מציגה מעל 100 ציורים בצבעים עזים, לרוב בצבעי יסוד ללא מנעד. הציורים בסגנון דקורטיבי נאיבי, חיבור של צורות וסילואטות מסביבת עולמם של הדבורים. בתערוכה דיוקנאות נטורליסטיות, מחיבור של דבורים במקום נקודות היוצרים שלמות. הדיוקן סימבולי לעבודת הצוות של הדבורים וכוחן המופלא ליצר יחד. בהשראת הדבורים, מעניק האומן לצופים מקור לחיקוי, מודעות לכוחה של קהילה מאוחדת וחזקה. יחד עם זאת מציג האומן את אמירתו וחרדתו ביחס לעובדה שקהילת הדבורים מתמעטת. דיוקן הדבורים של איינשטיין ממחיש את אמרתו כי לאחר 4 שנות הכחדת הדבורים תכחד גם האנושות כולה.

האומן עוסק בעולמן המרתק של הדבורים, אי אפשר להתעלם מהקשר של הדבורים לקיום האנושות. למודל של עשייה משותפת חזקה יותר בהשוואה ליחד.

איתמר טל מבטיח לתרום את הכסף מכל ציור עשירי שיימכר ומציין שאם נקח דוגמא מהדבורים ונפעל כמותן בשיתוף הפעולה העולם יהיה נעים יותר

איתמר מציין כי בקרוב יערכו אירועי תרבות, הרצאות ופנאי ומידי חודש יוקדש קיר אחד בגלריה לאמן בתחילת דרכו לקידום ולבמה עבור הצגת יצירות, ללא תשלום או עמלה.

על האומן – איתמר טל

איתמר התפרסם בזכות דמויות הכבשים שמכר ביריד המיתולוגי לאמנות ועבודות יד בנחלת בנימין. הביקוש לכבשים מפוסלים מפלסטלינה וספוג גרם להפיכתם לייצור המוני, ב 2006 איתמר הקים חברה מסחרית ואף אייר בסדרת ששת הספרים המפורסמת "הכבשה בבה" שלימים הפכו לרבי מכר כספרי פלטינה וזהב. דמויות הכבשים בסגנון של "פעם" ככבו בכל הספרים המודפסים מצילומי כבשי הפלסטלינה של האומן מאת הסופר המוערך אפרים סידון.

הסתכלות על פסלי הכבשים וההתעסקות בהם, ללא ספק, מדגישה השפעה וקרבה לקדישמן הצייר המפורסם בסצנת האמנות הישראלית, מסתבר שאיתמר טל הכיר את קדישמן שכנו. דרך אמנות הכבשים של קדישמן ומתוך הערצה לאומן מצא נקודת חיבור וקשר לאומן המוכשר והצנוע, איתמר טל מוסיף: "הערכתי ולמדתי ממנו רבות, דרכו נחשפתי לציור. למרות חוסר הידע לצייר, לפני שנה לאחר שהתוודעתי לעולמן של הדבורים, החלטתי לנסות לצייר אותן. והתמדתי בכך.

במהלך שנה צייר איתמר מעל 100 ציורים, ללא רקע דידקטי בתחום ובנושא מוגדר המוקדש כולו לטבע(דבורים) בדומה לקדישמן(כבשים). כל קונספט התערוכה מזכיר לי את פעילותו של רפי לביא בהקמת קבוצת עשר + בשנות ה70, הנושא הוא המאחד, והמורה (בעל הגלריה) מכשיר דור חדש של אמנים בהקצאת קיר לתצוגה של אמנים חדשים.

התערוכה מעוררת את השאלה, האם יוכל האומן למכור את עבודותיו בציור באמצעות פתיחת הגלריה, ועל כך רק אתם הצופים תוכלו לענות.

גלריית באזז, גורדון 21 ת"א טלפון: 03-5664566

 פייסבוק: גלריה באזז buzz gallery

איתמר טל: 050-5454388

 

 

  , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *