התערוכה השנתית 2015.

תערוכת אמנות ישראלית 2015 למען המלחמה באיידס בחסות בנק הפועלים

16 שנים לתערוכת האמנות הגדולה ביותר בישראל, תערוכה חשובה המהווה מקור מימון מרכזי של הוועד למלחמה באיידס. התערוכה נועדה לסייע לעמותה להמשיך ולתמוך באלפי נשים, גברים וילדים החיים עם HIV/AIDS ולפעול למען כלל האזרחים שאת הדבקתם ניתן למנוע. התערוכה מוקדשת לזכרה של הגב' לאה רבין ז"ל, שהייתה מהראשונות בארץ לתמוך ולפעול למען הגברת המודעות לנושא.

על התערוכה

בתערוכה יוצגו כ-700 עבודות של כ-600 אמנים מובילים בישראל, לצד עבודות של בוגרי  שנקר, סטודנטים, בוגרים ומורים מבצלאל. בנוסף, יוצגו עבודות של  דיירי כפר עידוד, כחלק מתפיסת העולם של בנק הפועלים לקידום קהילות בעלות צרכים מיוחדים. ההכנסות מהמכירות, תרומה לוועד למלחמה באיידס בישראל, והאמנים מקבלים סכום של כ 25% מהמכירה. 

תערוכות חדשות אלו של האמנות הישראלית שבנק הפועלים מעניק לה חסות ומארח, הפכו למסורת שמאפשרת לוועד למלחמה באיידס להמשיך בפעילותו העניפה למען אלפי האנשים בישראל שחיים עם HIV ולמען מניעת הדבקתם של מאות אלפים נוספים. במערכה על המלחמה באיידס ובסטיגמה כלפי נשאים נרשמו הישגים רבים, ביניהם עליית המודעות למחלה ולגורמיה, הנגשת טיפולי פוריות לנשאי HIV, פיתוח תרופות המעכבות ומאטות את התפתחות המחלה ועוד. בישראל ידוע כיום על יותר מ- 5.500 בני אדם הנושאים בגופם את נגיף האיידס, בניהם: נשים, ילדים וגברים. למרות מאמצי ההסברה והגברת המודעות, בכל שבוע מתגלים נשאים חדשים של הנגיף. 

התערוכה השנתית 2015.

התערוכה השנתית 2015. ציור של יגאל תומרקין

הצגת תערוכת אמנות ישראלית בבניין ההנהלה המרכזית של בנק הפועלים היא חלק משיתוף פעולה ומהתמיכה ארוכת שנים של הבנק במטרה לסייע ולצמצם את תופעת האיידס ולהקל על סבלם של הנשאים והחולים ולפעול למען חברה תומכת ומקבלת עבורם. כמדי  שנה, מזמין הבנק את הציבור הרחב, להצטרף אל מאות האמנים אשר תרמו מפרי יצירתם לבוא וליהנות מתערוכה איכותית, למען מטרה חשובה. 

לתערוכה זו, נרתמו למעלה מ-600 מאמני ישראל המובילים, ביחד עם אמנים חדשים ומבטיחים. אמנים אלו, תורמים את פרי יצירתם, כישרונם ואהבתם למען פעילות חשובה זו. רבים מן האמנים תורמים מדי שנה כדרך קבע, את יצירותיהם הטובות ביותר.

בין האמנים המציגים השנה : יגאל תומרקין, קרן שפילשר, סמי די, לאה ניקל ז"ל, רפי דייגי, מירי דוידוביץ, אילנה גור, עליזה אולמרט, אלי אילן ז"ל, סעיד אבו שקרה, סיגלית לנדאו, פריד אבו שקרה, ציבי גבע, מנשה קדישמן, זיו קורן, רזיה גרשון, , עופר ללוש, עידו בראל, משה רוזנטליס, סיגלית לנדאו, נתן אלקנוביץ, ארצי יעל, עמנואל בר קדמא, רוני בן שמחון, מיכל חלבין, אתי יעקבי, אליעז סלונים, גולי כהן, עמית כבסה, שרון דרעי, גלעד אופיר, רפי פרץ, מירה צדר, עידו שמי ועוד רבים וטובים.

היכן ומתי

תערוכת אמנות ישראלית זו תהיה פתוחה לקהל הרחב במוצ"ש 21.02.15 בין השעות: 19:00-23:00, בבניין ההנהלה של בנק הפועלים ברחוב יהודה הלוי 63 ת"א. 

מיום פתיחת התערוכה יעלה אתר אינטרנט מיוחד בו תיערך מכירת היצירות גם לאחר ה-21/2/15. כתובת האתר היא: www.artisrael.org.il
2 thoughts on “תערוכת אמנות ישראלית 2015 למען המלחמה באיידס בחסות בנק הפועלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *