תערוכה חדשה; PICTURE PEACE – אמנים למען שלום בין ישראל ופלסטין

106 מזמינים אתכם אל תערוכה חדשה בגלריה לאמנות בית הגפן בחיפה, PICTURE PEACE – אמנים למען שלום צודק בין ישראל ופלסטין.

שבת 12.04.2014 בשעה 19:30, נעילה- 27.4.2014.

צמחיית ארץ ישראל. קרדיט: לארי אברמסון (בהשראת רות קופל)

צמחיית ארץ ישראל. קרדיט: לארי אברמסון (בהשראת רות קופל)

PICTURE PEACE  תערוכה ביוזמת אמנים, אשר אורגנה על–ידי לארי אברמסון ודוד טרטקובר, ללא זיקה לארגון פוליטי כלשהו.

מאז שנות השמונים המוקדמות, אמנים ישראליים ופלסטיניים עובדים יחד למען עתיד משותף ,שוויוני, בטוח וחופשי. היום, בעמדנו מול הסיכוי הנראה כאחרון לפתרון הסכסוך בדרכי שלום, האמנים נקראים שוב להרים קולם בתמיכה בשלום צודק בין ישראל ופלסטין.

קול קורא נשלח עם הזמנה לאמנים מישראל, פלסטין ומרחבי העולם המסכימים עם העקרונות שהוזכרו לעיל, להגיב ולשלוח עבודות רלוונטיות. לקול קורא הגיבו אמנים מוכרים לצד אמנים בתחילת דרכם. לכל אמן הייתה בחירה חופשית אם לחשוף את שמו לצד העבודה או להישאר אנונימי. העבודות הודפסו על גודל אחיד של A4  ויוצגו בתערוכה שתפתח בגלריה של בית הגפן ביום שבת 12 לאפריל 2014 בשעה 19:30.

הדימויים הועלו לפלטפורמה האינטרנטית של התערוכה, באתר www.peacehub.com וגם בפייסבוק.

התערוכה PICTURE PEACE הינה חלק מיוזמת Peacehub . יוזמה המוקדשת להעלאת מודעות הציבור לקיום הסכם הוגן ובר–קיימא בין ישראלים ופלסטינים.

היוזמה של PICTURE PEACE הינה המשך יוזמה מוקדמת משנת 2007 שערכו האמנים לארי אברמסון, דוד טרטקובר, סלימן מנצור ודוד ריב. יוזמת אמנים אינה קשורה לכל תנועה פוליטית.

דוד טרטקובר

דוד טרטקובר

בתערוכה PICTURE PEACE משתתפים אמנים בני גילאים שונים ובני סגנונות אמנות שונה, הם התאחדו תחת הקריאה לסיום הכיבוש ולמשא ומתן מיידי לשלום בין שני העמים. בתערוכה יציגו אמנים בתחילת דרכם לצד אמנים מקומיים ובינלאומיים ידועי שם.

יוזמת peacehub נועדה להציג ולשקף לציבור בישראל וברשות הפלסטינית את תהליכי המשא ומתן הרשמי ,להעשיר את השיח הציבורי באמצעות מידע מבוסס על הנושאים שבמחלוקת, הפתרונות הקיימים והוויתורים שעל הצדדים לעשות בדרך להסכם כולל.  בבסיס היזמה , שידור חי באינטרנט של משא ומתן מקצועי בין משלחת פלסטינית ומשלחת ישראלית בנושאי הליבה של הסכסוך.

בבסיס היזמה שידור חי באינטרנט של משא ומתן מקצועי בין משלחת פלסטינית בראשותו של ג’יבריל רג’וב, מי שהיה ראש ארגון הביטחון המסכל של הרשות הפלסטינית, משלחת ישראלית בראשותו של עו”ד גלעד שר, ראש צוות המשא ומתן המדיני בוועידת קמפ דייוויד, ומשלחת גישור בראשותו של פרופסור רוברט מנוקין, ראש המרכז לפתרון סכסוכים באוניברסיטת הרווארד.

המשא ומתן ידון בסוגיות הליבה – ירושלים, ביטחון, טריטוריה, פליטים פלסטינים, כמו גם מים, הסכמים אזוריים וסוף סכסוך.  מדובר במשא ומתן מקצועי, על בסיס הבנות קלינטון, יזמת ג’נבה, היזמה הערבית ונייר קארי המתגבשאת ניירות העמדה של המשלחות מכינים מכוני מחקר אקדמים מובילים כגון המכון למחקרי ביטחון לאומי, מכון ירושלים לחקר ישראל ואחרים.  השיחות יתקיימו באזורינו בין ה 15-20 ביוני 2014.

האפשרות לצפות במשא ומתן בשידור חי באינטרנט תאפשר לציבור הרחב באזור לצפות בשיחות מקצועיות רמות דרג ולקחת חלק פעיל בתהליך שעד כה לא היה שותף לו.  בחודשים שיקדמו לשיחות יופעל אתר תוכן יעודי.  מגוון פעילויות יזומות ברשת ומחוצה לה ושותפויות עם גופי תקשורת ימונפו ליצירת הד ציבורי רחב סביב המסר המרכזיים של המיזם –  התכנות של עתיד מבוסס הסכמה הדדית.

peacehub  הנה יוזמה עצמאית. הפועלת בחסות מנהלית של עמותת מוזאיקה. ובניהולו של איל שר, יוצר קולנוע , מנהל המחלקה לתרבות ולאמנות של הקרן לירושלים.

פתוח לציבור הרחב בחול המועד פסח , מומלץ ביותר!

  , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *