ההמלצה שלי: תערוכה חדשה במוזיאון תל אביב לאמנות: WANTED

תערוכה חדשה במוזיאון תל אביב לאמנות; מבחר עבודות מאוסף מוגרבי פתיחה: יום חמישי, 8.8.2013, 20:00 אוצרת: סוזן לנדאו

תערוכת WANTED

תערוכת WANTED

מוזיאון תל אביב לאמנות מציג עבודות מובחרות של חמישה אמנים מתוך אוסף מוגרבי. חלק ניכר מהתערוכה מוקדש לעבודותיו של אנדי וורהול, שרעיונותיו ושפתו האמנותית  השפיעו השפעה מכרעת על הסצנה האמנותית . המבחר כולל עבודות איקוניות של וורהול על תרבות השפע ה והיצור ההמוני של הצריכה האמריקאית בעידן המודרני : בקבוק הקוקה-קולה ודיוקנאות של כוכבי העל השל התקופה מרילין מונרו, ליז טיילור, אלוויס פרסלי, מאו דזה דונג, המעידים על היקסמותו של וורהול מהתהילה הזוהר לה הם זוכים. בין יצירותיו המאוחרות אטריביוטים קדושים של הנצרות הפרוטסטנטית ה"פרות קדושות"  הבאות לידי הבעה וביטוי  בעידן המודרני ההמוני : הגולגולת -"ממנטו מורי "זכור את המוות  "הכל הבל הבלים" , זר הקוצים-ישו, צלב מדרך היסורים , ה"סעודה האחרונה"  שתי עבודות מונומנטליות של "הסעודה האחרונה" המנכסת את הפרסקו של לאונרדו דה וינצ'י. גולת הכותרת דיוקן עצמי חדור רגש והבעה למרות שבוצעו בטכנולוגיות מתקדמות  של צילום והדפס. בטכניקה הייחודית של וורהול – שילוב של ציור ידני והדפס רשת צילומי.

טום וסלמן מציג מוצרים ואובייקטים המצויים בבתים אמריקניים רבים בטבע-דומם גדול ממדים, וכן ציורי עירום נשי סטריאוטיפיים, על גבול ההפשטה. וורהול ווסלמן היו בשנות ה-60 של המאה ה-20 ממכונני וממנסחי הפופ-ארט. הם ביססו את נושאי אמנותם – החברה הצרכנית האמריקנית, תקשורת ההמונים ועולם הפרסום – על בחירה לא היררכית של דימויים, שנוכסו מאמצעי המדיה השונים.

תרבות הצריכה ומעשה האמנות ממשיכים להיות נושאים רלוונטיים גם היום, והם נבחנים מחדש בעין ביקורתית ומפוכחת: ריצ'רד פרינס מעלה שאלות של אותנטיות על ידי ניכוס, מיחזור, שיכפול ומניפולציה של דימויים. אדם מקיואן הופך אובייקטים מוכרים ובנליים למנוכרים וטעונים על ידי שחזורם בחומר לא צפוי.

תערוכות חדשות אלו כוללות עבודות מפתח מאת ז'אן מישל בסקיאט, שאמנותו היא מארג אקספרסיבי של ציטוטי טקסטים, ציור, רישום ושרבוט. אלה ניזונים ממקורות שונים ובעלי הקשרים אוטוביוגרפיים, היסטוריים ורב-תרבותיים.

מוזיאון תל אביב לאמנות, חובה לראות!!!

שד' שאול המלך 27, תל אביב

לפרטים נוספים:

אורית אדרת, דוברת המוזיאון

054-2291999

 

  ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *