שידור מחתרתי ב1948- תערוכת 80 שנה לרדיו. 106il ישראל לייף סטייל מגזין אמנות צילום: זלוטן קלוגר

תערוכה במלאות 80 שנה לשידורי הרדיו בישראל

 תערוכה מיוחדת לציון 80 שנה לרדיו בישראל. "קול ישראל" תוצג בגלריית 'שרונה ART' בתל-אביב. אוצרת: יפעת להב וויט

התערוכה תוצג בסמוך למיקום ההיסטורי במושבה הטמפלרית שרונה בה ממוקמים אולפני "קול ישראל" בתל אביב מאז הקמת המדינה, יוצגו פריטים נדירים מההיסטוריה הענפה של "קול ישראל", והמבקרים יוכלו לגעת בפיסות היסטוריה של עשיית הרדיו בישראל באמצעות עמדת שידור משוחזרת משנות ה-50, הקלטות נדירות מארכיון הרדיו ועוד.

בתערוכה, שהיא מסע אודיו-ויזואלי לכל המשפחה בתחנות אל הפסקול של המדינה, יוצגו צילומים והקלטות של שידורים ותכניות הנחשבים נקודות ציון משמעותיות בהיסטוריה של "קול ישראל" ושל מדינת ישראל. כמו כן תהיה לקהל הזדמנות לראות חפצים, מסמכים ותמונות בעלי ערך היסטורי, תרבותי, רגשי ונוסטלגי שימחישו את מקומו של "קול ישראל" כרדיו של המדינה, פס הקול המלווה אותה מאז ועד היום.

חלל ציר הזמן המרכזי נפתח בשידור הראשון של "קול ישראל" מהכרזת העצמאות ומציג באמצעות צילומים וחפצים אירועי מפתח היסטוריים ותרבותיים בתולדות המדינה, שהרדיו היה שותף להם כמדווח וכמחולל.

בכל עשור בציר הזמן תהיה עמדת האזנה לקטע מוקלט של כמה דקות, ובו מבחר הקולות, התכניות והאירועים המשודרים המאפיינים את התקופה. כמו כן, יזכו מבקרי התערוכה לשבת בעמדת שידור משוחזרת מסוף שנות החמישים של המאה הקודמת ולקרוא חדשות, לשדר שידורי ספורט, מצעד פזמונים או דיווח ממוקד התנועה, ולהשמיע בסיום כל טקסט מקבץ פרסומות הרלוונטיות לתקופה.

בחלל נוסף בתערוכה יקבלו המבקרים הצצה לנוכחות הענפה של תחנות קול ישראל על הסקאלה: רשת א, רשת ב, רשת ג, קול ישראל בערבית, 88FM, קול המוסיקה, רשת מורשת, רק"ע (רשת קליטת עלייה) והתחנות החינוכיות, ולמבחר המגוון והייחודי של התכנים בהן והקהל שאליו הן פונות. בכל תחנה תתאפשר גישה (באמצעות QR) לקטע אודיו ובו לקט ממבחר תכניות הדגל החשובות של כל רשת – באמצעות מכשיר הטלפון הנייד האישי של כל מבקר.

עוד יוקרנו בתערוכה פינות ובהן דמויות מפתח ברדיו שיספרו על שידור הרדיו המשמעותי ביותר בקריירה שלהם, בהן אריה גולן, כרמלה מנשה דן כנר ואחרים. בחדר הקרנה מיוחד יוקרן סרטון וידאו ארט תוצג שיציג את  התפתחות הרדיו בראי התקופות שחלפו מאז הקמתו ועד ימינו.

"האזינו לקול ישראל" – תערוכה במלאות 80 שנה לשידורי הרדיו בישראל

מיקום: גלריית 'שרונה ART', רח' דוד אלעזר 12 בנין 105, תל אביב

פתיחה: יום חמישי 10.03.2016 * נעילה יום חמישי 31.03.2016

א'-ה': 15:00-20:00. ו': 10:00-14:00. סגור בשבת.

צילום תמונת כותרת: זולטן קלוגר – לע"מ.

  ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *