תיירות ירושלים

תיירות ירושלים בדצמבר, זו שלכת סתיו ססגונית בגן הבוטני, זו המורשת הפוליטית והתרבות במוזיאון בגין, סיור ברובע היהודי, בפלוגת הכותל ולקינוח הופעה של התאטרון הירושלמי החדש בירושלים. כל זאת ועוד המון אטרקציות מצפה לכם בבירה.

בעקבות סיור מהנה שלי, כאן המקום להמליץ לכם על תיירות פנאי ישראלית, בעיר הכי יפה בעולם ירושלים.

מרכז ומוזיאון מנחם בגין ז"ל – נוסטלגיה למורשת העבר של מדינת ישראל,  החוט המחבר והמקשר בין עבר הווה לעתיד, אף אחד לא יצא מכאן בעניים יבשות. המוזיאון שכל פוליטיקאי חייב לבקר כאן, וכל תלמיד צעיר כמבוגר. למרכז חיזיון אורקולי המתעד את חיו של מנהיג אחד מרגש ונערץ מנחם בגין. בגין האיש היקר שהשפיע על כל אחד ואחת מאיתנו האזרחים. הכרת דמותו של בגין מעוררת השראה והזדמנות נדירה להכיר בצורה חזותית וחווייתית את ההיסטוריה החשובה והערכית של תולדות המדינה, באמצעים אינטראקטיביים מרשימים עם תמונות, סרטונים, תאורה דרמטית, שחזור מכלול זיכרונות ופרטים, לצד הצגת אירועים משמעותיים בחיינו וחיי מנחם בגין ז"ל, ראש הממשלה השישי של מדינת ישראל. 

מנחם בגין ז

מנחם בגין ז"ל

עבור המבוגרים שבינינו זו נוסטלגיה אישית וקולקטיבית, עבור הדור הצעיר זו הזדמנות נדירה להכיר מקרוב ובפשטות דמות שלא הכירו בחייהם לצד אירועים כמו נאום ברדיו לאומה, השלום ההיסטורי עם מצרים, פרס נובל לשלום ועוד.

מוזיאון מנחם בגין ז"ל מהווה מרכז תרבותי ותיירותי, מרתק ושוקק חיים, מציע מגוון של פעילויות, הרצאות  אירועי תרבות, למנעד רחב של קהלים:  בודדים, קבוצות. כמו כן מתקיימים סיורים בסביבת המרכז, פעילויות מגוונות ומותאמות למערכת החינוך, סדנאות לנוער מכל רחבי הארץ והעולם, מחקר ולימוד.

בשטח המרכז נמצא הגן הארכאולוגי "כתף הינום" אתר אשר בשיתוף רשות העתיקות וקק"ל שופץ יחד עם הפארק בהם שבילי הליכה מוארים המחברים את האתר והגן הארכאולוגי לרצף הפארקים בין גן בלומפילד לגבעת התנ"ך.

הכניסה חופשית בין השעות 10-18:00, ימים א'-ה'. ניתן לתאם מראש כניסה מעבר לשעות הפעילות.

הסיורים במוזיאון בגין נערכים בשפה העברית האנגלית וניתן לקבל אוזניות גם לשפות נוספות: ספרדית, צרפתית, רוסית וערבית.

אורך הסיור כ- 75 דקות. (זמן המתנה בין שני סיורים חצי שעה).

שעות פתיחה:
בימים א, ב, ד, ה,בשעות 9:00-16:30, יום ג' 9:00-19:00, יום ו' 9:00-12:30

מחיר: מבוגר: 25 ₪, אזרח ותיק, סטודנט, חייל, ילד: 20 ₪. משפחה: זוג + ילד 1 – 65 ₪, זוג + 2 ילדים- 70 ₪ כל ילד נוסף: 15 ₪
מבקר בקבוצה מעל 20 ועד 25 איש : 15 ₪.

להזמנת קבוצות והרשמה מראש:  מרכז מורשת בגין :02-5652011
המלצה של רות, חוויה לכל המשפחה,  מוזיאון מנחם בגין, ירושלים

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

באים לבקר בגן הבוטני בירושלים, כי לא צריך לטוס לחו"ל כדי לצפות בשלכת הקסומה של הגן, בחלמוניות הנדירות, בפרחי בר הנכחדים, רק תגיעו לירושלים, כל צמחי העולם כבר כאן.

מטילים בירושלים בתקופה זו ונהנים מנוף קסום של צמחיה מכל הסוגים והמינים, החדשנות המלבבת בעצמתה היא החממה החדשה עם המבנה הארכיטקטוני המרשים לצד נוף עוצר נשימה בגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם ירושלים. פנינת טבע מרהיבה ופסטורלית בלב העיר הכי יפה בתבל המשתרע על שטח של כ- 150 דונם עם יותרממ-6,000 מינים וזנים של צמחים שונים. במיוחד עכשיו מחכות לכם החלמוניות, כמו נקודות אור צהובות, כייף לטייל ברחבי הגן הנדיר ברגל וגם כייף לנוע ברכבת עם כל המשפחה, אל דאגה המחיר כלול במחיר הכניסה, ועוברת בכל שעה עגולה. 

הגן  מחלק את העולם לפי אזורים עם הנוף האופייני לו, הצמחיה והפריחה, נמצאת כאן בכל ימות השנה, אך לטעמי, זו העונה המומלצת ביותר.  כאן תוכלו להרגיש באפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה וכמובן אזורנו הים התיכון.

מעבר לצומח המשתנה לנו בטבע בכל רגע, חדש בגן החממה החדשה. המלצה של רות, לא לפספס אותה, שלל צמחים טרופיים מרהיבים ביופים, ואחריהם שלל צמחית מדבר תענג את עניי המבקרים בשלל צבעים, צורות של כ-300 מיני צמחים שונים ומיוחדים.

זמני פתיחה: שני ורביעי בין השעות 14:00 עד 15:30

בחממה מתקיימים סיורים מודרכים.

אחד הפרויקטים החשובים, על שם נחמה ריבלין ז"ל אשת הנשיא,  הוא הצלת פרחי הבר הנכחדים, בסיום הסיור קנו חבילת זרעים, מזכרת מהגן שתישאר אתכם לעוד המון זמן. 

הגן הבוטני ומתנדבים מכל רחבי המדינה, אספו מאות אלפי זרעים של פרחי בר, זרעים אשר נובטים בקלות, עם פריחה יפה וחסכון במים, אלו אשר יתאימו לכל גינה או עדנית, ובכך להנגיש את הטבע הארץ ישראלי. כל זריעה חשובה לשימור הסביבה האקולוגית שלנו לדורות הבאים , מעבר ליופיים.

חשוב לציין, כי כל הפרויקט נעשה בשיתוף מתנדבים ואנשים בעלי צרכים מיוחדים.

הגן הבוטני ירושלים

המלצה של רות, חובה ביקור בגן הבוטני בירושלים.

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

ביקור בכותל, הוא אחד הסיורים המוכרים והחשובים לכולנו, מעבר לשלושת הרגלים.  בדרך לכותל או חזרה ממנו, בלב הרובע היהודי מומלץ לבקר במוזיאון בית פלוגת הכותל, המקום שחושף את סיפורה של הפלוגה מ1928 במיצג אינטראקטיבי, 35 דקות של חשיפה לאחד הסיפורים המרתקים על הישוב היהודי בארץ ישראל.

הבית המקורי שימש את הפלוגה למגורים, ומספר את קורותיהם של הנערים, שהיו יוצאים בבקרים לעבודתם ובלילה עסקו בגבורה באימונים צבאיים ושמירה על ביטחונם של היהודים שנהגו להתפלל ליד הכותל המערבי. כ- 80 שנה לאחר שנסגר בידי הבריטים, נפתח מוזיאון בית פלוגות הכותל באחריות ובניהול מרכז מורשת בגין. 

לא אספר את הסיפור במלואו, הקדישו לעצמכם לשחזר את המסלול הציוני ההיסטורי מסימבול תקיעת שופר, לפלוגת הכותל, גבורת אנשי האצ"ל למרות הסכנה, המאסרים, והעימותים עם השלטון הקולוניאליסטי הבריטי והאוכלוסייה הערבית.

מחיר: 20 ₪ למבוגר, מחיר מיוחד: ילד/ אזרח ותיק/ נכה / כוחות הביטחון 15 ₪

כתובת: בית פלוגת הכותל , רחוב היהודים פינת פלוגת הכותל

להזמנת קבוצות והרשמה מראש:  מרכז מורשת בגין :02-5652011

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

בחודש דצמבר בירושלים, תוכלו ליהנות מתרבות ישראלית, ב"פסטיבל יהודי בינלאומי לתרבות עכשווית" המתקיים זו השנה הרביעית, בבית מזיא רחוב מסילת ישרים 18 ירושלים 3-10.12.2019 שריינו את התאריכים ביומן! 

זאב קיציס צילום:

מנהלת אמנותית: אסנת גיספאן 

הפקה: קבוצת התאטרון הירושלמי.

פסטיבל המשלב תאטרון, מוזיקה, מחול וספרות, בכולם מקורות השראה יהודיים, המחברים בין דור העבר לדור העתיד.

8 ימים של חגיגה תרבותית-אמנותית במהלכם יוזמן הקהל הרחב לשלל מופעי אמן, הפקות מקור ייחודיות, הופעות בכורה, מוזיקה, הצגות, פרפורמנס, וידיאו ארט, מופעים בינלאומיים של אורחים מברזיל וצ'כיה, מפגשים מרתקים ועוד ועוד.

אחד המאפיינים של נרטיב ההופעות בפסטיבל השנה הוא המופע "רגע רגע" עם שיריו של סשה ארגוב.

להמשך הכתבה, ולתכנית ההופעות לחצו

לרכישת כרטיסים: 02-6244584-6,  6226*  לתכניית הפסטיבל: https://www.tcj.org.il

www.tcj.org.il  www.bimot.co.il

 

 

  , , , , ,


3 thoughts on “תיירות ירושלים

  1. Blog sites https://isblogger.us can be a very valuable as well as extremely lucrative device if made use of correctly. Benefiting from blogs is just a matter of getting the focus of an audience and refraining any actual salesmen selling. In this post you will learn one of the most important steps to effective blogging.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *