שפע של פעילויות במוזיאון נחום גוטמן ביום המוזיאונים הבינלאומי

מגזין 106il מזמין את קהל הקוראים והגולשים ב-19.5 ליום המוזיאונים הבינלאומי, במסגרתו תתאפשר כניסה חופשית למוזיאונים ברחבי הארץ.

במהלך היום תתאפשר כניסה ללא תשלום, לכ-70 מוזיאונים ברחבי הארץ! הנכם מוזמנים להיכנס אל רשימת המוזיאונים המלאה.

אנו ממליצים במיוחד ללכת למוזיאון נחום גוטמן לאמנות, הפתוח מהשעה 10:00 – 16:00, בו ניתן יהיה לבקר בכל תערוכות המוזיאון.

בנוסף, ביום המוזיאונים הבינלאומי יתקיימו שלוש פעילויות (חלקן בתשלום) שיוצעו לציבור הרחב:

  1. בשעה 10:00 יתקיים סיור חווייתי להורים ולילדים בתערוכת הקבע (30 דקות). בסיומו יקבלו הילדים ערכת מסע לפעילות עצמאית בתערוכת הילדים "מלך, נווד וצייר עושים מה שהם רוצים". מחיר: 25 ₪ לילד.
  2. בשעה 11:00 יתקיים סיור מודרך למבוגרים בתערוכת הקבע במוזיאון "דיוקן עצמנו במבט לאחור".  מחיר: 20 ₪ לאדם.
  3. בשעה 12:00  "על בערות ומערות" – מפגש בתערוכה "חילוני כהלכה" ללא תשלוםבית מדרש עם האמנית נעם ונקרט בתערוכה "חילוני כהלכה" בהשראת ציורה "דיוקן עצמי כרבי שמעון בר יוחאי".

כניסה ללא תשלום!

*מותנה בהרשמה מראש, מספר המקומות מוגבל.

*עלות הכניסה לא כוללת ערכת פעילות לתערוכת הילדים המוצגת במוזיאון.

דיוקן עצמי כרבי שמעון בר יוחאי. אמן: נעם ונקרט. צילום: טל ניסים

דיוקן עצמי כרבי שמעון בר יוחאי. אמן: נעם ונקרט. צילום: טל ניסים

התערוכות המוצגות במוזיאון:

תצוגת הקבע: "דיוקן עצמנו במבט לאחור"

מכלול יצירתו של נחום גוטמן כמעט בלתי ניתן לארגון על  פני הרצף הכרונולוגי. הימצאותם של אותם סיפורים, איורים וציורים ביצירותיו השונות יוצרת מעין מרחב של חלום החוזר על עצמו ומצטט את עצמו פעם כך ופעם אחרת. נפשנו ספוגה וקשורה בדימויים הגוטמניים על אודות ארץ ישראל מיתולוגית ואגדתית שהתקיימה כאן פעם, מעבר לגבעות החול,  אליה אנו מתגעגעים ועליה אנו חולמים. ומי רוצה להתעורר מחלום?

תערוכה פעילה לילדים: "מלך נווד וצייר עושים מה שהם רוצים"

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות בתערוכה המוקדשת כולה לילדים. התערוכה עוקבת אחר תחנות תל אביביות שונות בחייו של נחום גוטמן ומזמינה את כל המשפחה להפוך ליום אחד, לנוסעים בעולמו הצבעוני של נחום גוטמן: עולם של זיכרונות, מחשבות, רגשות, אהבת הזולת והמקום.

תערוכה מתחלפת: "חילוני כהלכה"

'חילוני כהלכה', מציגה עבודות אמנות בהן ניכרת השפעתם של רוח היהדות המתחדשת ולימודי יהדות בארגונים ובבתי מדרש פלורליסטיים ברחבי הארץ.

בתערוכה מוצגות כ-40 יצירות של אמנים שונים שכוללות ציורים, תצלומים, עבודות וידיאו, קליפים, סרטי קולנוע, נאומי חוצות, שירי משוררים, וטקסטים תלמודיים. בתערוכה יוקם אזור קריאה ועיון לשימוש המבקרים בתערוכה ובו ספרים, חוברות ומאמרים שמתייחסים לפריחת לימודי היהדות במרחב החילוני.

  , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *