שבוע האופנה הישראלי עם ירון מינקובסקי- שגריר ישראל מעבר לגבולות אופנה ויופי.

גולת הכותרת של שבוע האפנה הישראלי היא ללא ספק התצוגה של ירון מינקובסקי. אם אצטרך לסכם בכמה משפטים את ההתרשמות שלי על התצוגה, אצוטט תגובתי מהדף הפייסבוק שלו

"אתה מדהים! כשרון בלתי נדלה, אומן, תודה על רגעי ההתרגשות, יצרת תצוגת אופנה שמגשימה חלום למציאות הלכה למעשה! שלום הרמוני טבול ביופי, אצילות, אלגנטיות נוטפת נשיות וסטייל. רקמת מציאות אפשרית ומדהימה, היכן שפוליטיקאים כשלו. עד שנה הבאה… אני בטוחה שאצפה בסרטונים של התצוגות שלך המככבות בכל העולם כשגריר ישראלי וכמעצב על" .

106il fashion 1

התצוגה של ירון רגשה אותי במיוחד, היו בה את כל המרכיבים שהופכים יצירה לקלסיקה, תצוגה ייחודית פורצת גבולות, עם באזז תקשורת בינלאומי.

דרך הכלים העומדים ברשותו של מעצב האפנה: בדים, הטקסטורות, צבעים והגזירות, ירון בוחר לעשות שימוש בסמלים ואיקונות היוצרים תרבות משותפת אחת עם חיבור ושילוב לסמלים של תרבות אחרת, תוך יצירת מותג חדש בלעדי ואישי שלו, שנראה בלתי הגיוני מחד גיסא ומאידך הכי מציאותי, הרמוני, אסתטי ויפה. תצוגה עם אמירה חברתית עוצמתית שאי אפשר שלא להבין את האינטרפרטציה החדשה. ההצלחה של ירון לא מסתכמת רק ביכולת להעביר מסרים דרך האומנות והיצירה, השילוב האמביוולנטי הזה, השימוש באיקונות הקדושות של התרבויות, קרי צבעי הדגל הלאומי, סמל המגן דוד לצד סמל תרבות המזוהה עם האויב -הכפייה – הלבוש המסורתי, הופכת את הבגד שלכאורה אופנתי ויפה, חדשני ביותר, בלתי נתפס, אך מהמם ויפה שקשה מאוד לשתי הצדדים לא להגיב ולהביע את מה שהבגד המוצג מחולל בהם. התגובות בפייסבוק וברשתות החברתיות לא אחרו לבוא, התגובות היו עצמתיות ביותר, משני כיווני המתרס. תגובות כמו "לוקחים ומנכסים לנו את הסמלים, מבזים, לעומת תגובות נלהבות, משבחות ונדהמות מהיצירה הן רק הוכחה להצלחה וליכולת של היצירה של האומן – ירון מניקובסקי לשנות ולהשפיע על התודעה שלנו דרך האפנה. אופנה כאומנות. אופנה כערך חברתי, אופנה בעלת חדוות יצירה וכשרון בלתי נדלה לצור מהבלתי הגיוני את מה שנראה כ -הכי הגיוני.

מבחינה ויזואלית, הקולקציה של ירון ססגונית, צבעים עזים וחמים המשדרים נוכחות עוצמתית לצד צבעים שלווים של כחול ולבן או שחור ולבן בפיתה היוצרים ניגודיותלשלווה והרמוניה.

כל הבדים איכותיים, בלתי נשכחים הם מרקמי הבדים במגוון צבעים משולבים העשויים מחיבורי עיגולים, מעין טלאים ההופכים לשלם ולמושלם. השמלות אלגנטיות, נינוחות על הגוף ומחמיאות למראה האצילי של הדוגמניות

אין ספק, ירון מינקובסקי הצליח לרגש את מאות המוזמנים וכולי אמונה שימשיך לרגש ולהוביל אותנו למקומות של כבוד והערכה בזירת האופנה הבינלאומית.

לסרטון התצוגה

האם יכולה להתקיים אמירה חברתית, פוליטית ואישית בתחום האופנה? ירון מינקובסקי מוכיח לכולנו שכן. אי אפשר להישאר אדישים לתצוגה של ירון מינקובסקי, יהיו שיראו בתצוגה את היופי והיצירתיות פורצת גבולות, כמוני, התצוגה מאירה זיק של תקווה לשלום, רוממה את מצב רוחי לנוכח הימים הקשים העוברים עלינו, בתקופה האחרונה. ויהיו כאלה שהגזענות תדחיק מהם את היכולת להסתכל על האופנה נטו, בוודאי גם יש לכם מה להגיד, אשמח לתגובתכם ולשיפוטכם. ...

  , , ,


One thought on “שבוע האופנה הישראלי עם ירון מינקובסקי- שגריר ישראל מעבר לגבולות אופנה ויופי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *