רישיון לנישואים

אחרי שליוותה מאות זוגות בתהליכי גישור לקראת סוף פרק נישואיהם כמגשרת משפחתית מוסמכת, החליטה חני בלום מנהריה לפתח מודל חדשני וייחודי בדמות סדנא, "להתחיל נכון", שתאפשר לזוגות צעירים רגע לפני כניסתם לעול הנישואים ו"לעסק המשפחתי", להיכנס ברגל ימין, לקבל כלים ותובנות שיכינו אותם לחיי נישואין טובים ומאושרים.

שיעור הגירושים בישראל רק הולך וגובר והסטטיסטיקות מבשרות על כל זוג שלישי שמתגרש. נראה שלהתגרש הפך לאופנה, והקלות הבלתי נסבלת של מתן תוקף לכך מקוממת מאוד.

חני בלום (47) מנהריה נשואה בשנית ואמא לארבעה, מגשרת משפחתית מוסמכת ובעלת מרכז הגישור "לעשות את זה הכי נכון", החליטה לנסות ולשנות את פני הסטטיסטיקה העגומה ולהקדים תרופה למכת הגירושין.

חני בלום. צילום: אורלי דהאן

חני בלום. צילום: אורלי דהאן

היא פיתחה מודל חדשני וייחודי שיאפשר לזוגות צעירים רבים שעומדים טרם נישואיהם להיכנס אליהם מוכנים ובעיקר עם כלים ותובנות שיעזרו להם לסלול את הדרך אל חיי נישואים מאושרים. בדיוק כמו "הכנה ללידה", או "הכנה למבחן הנהיגה", כך גם הסדנא "להתחיל נכון", שהיא ספינת הדגל של המרכז, הינה הכנה טובה ובטוחה לחיי נישואין מאושרים והיא מעניקה כלים מעשיים בהיבט הכלכלי: שכירות או משכנתא? חשבון משותף או נפרד? ועוד. ובהיבט הבינאישי: ניהול נכון של משא ומתן, תקשורת בינאישית, הקשבה, איך לריב נכון? איך לצלוח את המשברים? בניית אמון הדדי ועוד.

הסדנא שמתקיימת בכל הארץ מותאמת אישית ומיועדת לזוגות שעומדים להינשא, לזוגות שנמצאים בפרק ב' בחייהם, או כמתנת חתונה אלטרנטיבית ואפקטיבית על ידי ההורים. היא עורכת בין 2-5 מפגשים כשעתיים כל מפגש, כשבסיומם בונים מעין כתב התחייבות אחד לשני, מעין "רשיון לנישואים", כזה שדומה לחוזה או הסכם ממון. תפקידה של הסדנא לשמר את ה"ורוד", ולרכך עד כמה שניתן את הצבע "האפור" שעלול להופיע בחיי הנישואין. עוד במרכז הגישור שמפעילה בלום ניתן ייעוץ זוגי למשברים של "אמצע החיים", ותהליכי גישור כשהדרך מסתיימת ורוצים להיפרד יפה. כשמגיעים המשברים אפשר לעבור אותם בקלות ולעשות את זה הכי נכון שאפשר.

חני בלום – "להתחיל נכון", סדנת הכנה לנישואים מאושרים, מרכז גישור, סדנאות והרצאות "לעשות את זה הכי נכון", נהריה, טל': 0522370189
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *