ריו 2 – בקולנוע החל מ 5.4.14

הציפורים הכחולות חוזרות! ריו 2

אחרי ששיגעו את ריו בסרט המצליח הראשון, בלו וג׳ול (ג׳סי אייזנברג ואן הת׳אוואי) עושים את דרכם לאמזונס.

הג׳ונגל בשיאו בשביל בלו, ג׳ול ושלושת ילדיהם ב״ריו 2״,  מגיעים מהעיר הקסומה ריו אל הטבע הפראי של האמזונס בשביל איחוד משפחתי. מחוץ לסביבתו הטבעית , בלו צריך להתעמת עם היריב המר ביותר שלו – החותן – וגם להתחמק מתכניות הנקמה השטניות של נייג׳ל. 

ריו 2

ריו 2

על הסרט

באפריל 2011, חברת פוקס המאה ה-20 הוציאו  סרט אניציה ״ריו״ בשיתוף עם אולפני בלו סקיי. הסרט התחיל ברעיון של הבמאי קרלוס סלדנה, שגם ביים את סדרת הסרטים שוברי הקופות ״עידן הקרח״. סלדנה רצה כבר הרבה זמן לכתוב מכתב אהבה לעיר הולדתו ריו. עלה במוחו רעיון על ציפור חנונית ומבויתת שיוצאת למסע של פעם בחיים בעיר המופלאה הזו.

יוצרי הסרט ערבבו את האקשן יחד עם צלילים ברזילאים ומוזיקת פופ של היום. הפסקול של ״ריו בניצוחו של המלחין ג׳ון פאוול הציג קאסט מוזיקלי מרהיב.

״ריו״ הפך ללהיט עולמי וגרף סכום של 486 מיליון דולר ברחבי העולם.

עכשיו, סלדנה חוזר לברזיל ומתאחד עם הדמויות האהובות ב״ריו 2״. בסרט החדש, בלו, ג׳ול ושלושת ילדיהם יוצאים למסע בג׳ונגלים הפראיים של האמזונס. בלו מנסה להתאים את עצמו לסביבה החדשה בזמן שהוא נאבק בנייג׳ל המרושע ופוגש את יריבו המפחיד מכולם… חותנו.

למקבץ הדמויות האהובות ב״ריו״ מצטרף השחקן המועמד לאוסקר אנדי גרסיה, זוכה פרס הגראמי ברונו מארס, זוכת פרס טוני קריסטין צ׳נוות׳ וזוכת האוסקר/אמי/טוני ריטה מורנו. ״ריו 2״ מציג גם מוזיקאים ברזיאלים חדשים ומוזיקה מקורית מאת ג׳נל מונה ו-וונדלנד.

בעקבות הצלחת ״ריו״ הקריאה לסרט המשך הגיעה במהרה. משפחתם החדשה של בלו וג׳ול כבר הוצגה בסוף הסרט הראשון, ועל בסיס זה בנה סלדנה את סיפורו החדש. מה אם בלו ומשפחתו אין אחרוני המקאו הכחולים, מה יקרה לדינמיקה המשפחתית?

וכך, ב״ריו 2״, זה מתחיל… באמזונס, לא רק מבחינה ויזואלית אלא גם מבחינה מוזיקלית. ״רצינו לחקור כיוונים מוזיקליים שונים, צלילים שונים ומקצבים חדשים ומרגשים שעושים את הפסקול של ׳ריו 2׳ גדול אפילו מזה של הסרט הראשון״, מסביר הבמאי.

אחרי שסלדנה כתב את הסיפור, התסריטאי דון ריימר, שעבד על ״ריו״, החל ללטש את רעיונותיו של סלדנה. זה שיתוף פעולה פורה, שלמרבה הצער נקטע כשריימר הלך לעולמו בסוף 2012. ״דון היה בחור משלנו״, מספר סלדנה. ״הוא אימץ אל ליבו את החזון של הסרט הראשון והתרגש מאוד מרעיונות הסרט החדש. מותו הותיר חלל גדול אצלנו. היה לנו מזל שהיו לנו את התסריטאים המדהימים קרלוס קוטקין, ג׳ני ביקס ויוני ברנר שעזרו לנו לסיים את התסריט, אבל דון היה אדם מאוד מיוחד ששיחק תפקיד מרכזי בהתפתחות הפרויקט״.

עכשיו בבתי הקולנוע !

  , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *