קפטן אמריקה: חיי החורף. עכשיו בקולנוע!

הסרט קפטן אמריקה מגיע לקולנוע לאחר הצלחה גורפת של שובר הקופות מאולפני מארוול, ״הנוקמים״, בו דמותו של קפטין אמריקה הציגה את יכולותיה לצד גיבורי העל  האחרים , מגיע הסרט המצופה ״קפטן אמריקה: חייל החורף״. הבמה המרכזית שייכת לסטיב רוג'רס והוא לא מחמיץ את ההזדמנות  להפגין את יכולותיו, כוחו וחוש ההומור שלו.

כריס אוונס (״קפטן אמריקה״, ״הנוקמים״) חוזר בדמותו של גיבור העל האיקוני סטיב רוג׳רס/קפטן אמריקה, לצד סקרלט ג׳והנסון כאלמנה השחורה, וסמואל ל. ג׳קסון כניק פיורי. בנוסף, רוברט רדפורד הצטרף לצוות הכוכבים כסוכן אלכסנדר פירס, מנהיג בארגון ש.י.ל.ד.

הסרט ממשיך אחרי האירועים הסוערים שהתרחשו בניו יורק עם ״הנוקמים״, סטיב רוג׳רס חיי חיים שקטים בוושינגטון ומנסה להסתגל לעולם המודרני. אבל כשעמיתיו מארגון ש.י.ל.ד. מותקפים, סטיב מסתבך ברשת של אינטריגות ומיסתורין המאיימת על העולם. קפטן אמריקה חובר אל לנטשה רומנוף (סקרלט ג'והנסון), שידועה גם בשם אלמנה שחורה, הוא נאבק כדי לחשוף את הקונספירציה הגדולה בזמן שהוא הודף תוקפים המנסים להשתיקו בכל פינה. הההיקף המלא של המזימה המרושעת מתגלה, קפטן אמריקה והאלמנה השחורה מגייסים את עזרתו של בן ברית חדש – הפלקון, הם מוצאים את עצמם מול אויב חדש בלתי צפוי ומטיל אימה – חייל החורף.

קפטן אמריקה כריס אוונס וסקרלט ג'והנסון

קפטן אמריקה כריס אוונס וסקרלט ג'והנסון

על קפטן אמריקה

עם התסריטאים כריסטופר מרקוס וסטיבן מקפילי שליטשו את התסריט עד הקצה, האחים רוסו התמקדו בגיבוש צוות שחקנים יוצא מן הכלל, שכולל את כריס אוונס בתפקיד סטיב רוג׳רס, הלוא הוא קפטן אמריקה. ״בסרט הזה עבר זמן רב מאז האירועים האחרונים ב׳הנוקמים׳, אז היה לסטיב רוג׳רס מספיק זמן כדי לעבד את מה שקרה״, אומר אנתוני רוסו. ״בתור הלוחם הגדול בעולם, הקפטן עובר מצבא ארצות הברית לעבודה עבור ש.י.ל.ד, מה שיוצר אצלו קונפליקט כי ש.י.ל.ד. הוא ארגון ריגול מורכב שפועל באזורים האפורים תחת חשאיות, וזה לא מי שהוא״.

הטון המחוספס של התסריט תורם לכוחו ולרגישות דמותו של אוונס. ״קפטן אמריקה לא עף, הוא לא יורה ברקים; הוא מחטיף אגרופים ובעיטות״, מסביר אוונס. ״אז עם סוג הלחימה הזה, הטון הזה נותן לך עצמאות לעשות סרט שמעוגן במציאות, כשקראתי את התסריט, זה הרגיש קצת יותר מציצני וקשוח מבסרטי גיבורי על אחרים, דבר שהרגיש נכון יותר״.

על השחקנים

כריס אוונס (סטיב רוג'רס/קפטן אמריקה) כיכב ב-2012 בסרט ״הנוקמים״, הסרט שובר הקופות של מארוול בתפקיד קפטן אמריקה, שנה לאחר הופעתו בסרט הראשון בסדרת ״קפטן אמריקה״. לאחרונה גם גילם את דמותו של נרקומן המעורב בקרב משפטי בין ממציא מחט היגיינית לבין תאגיד תרופות, בסרט העצמאי "puncture".

כמו כן השתתף בסרטים: "ארבעת המופלאים: עלייתו של הגולש הכסוף",  "האקסים של החברה שלי – סקוט פילגרים נגד העולם".

סקרלט ג'והנסון (נטשה רומנוף/האלמנה השחורה) אחת השחקניות האהובות והמבוקשות בהוליווד, מועמדת 4 פעמים לפרס גלובוס הזהב. ג'והנסון זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר בפסטיבל ונציה על תפקידה בסרט ״אבודים בטוקיו״. בנוסף להופעותיה על המסך הגדול היא הוציאה אלבום יחד עם פטי יורן שהגיע למעמד של מולטי-פלטינה, הוציאה אלבום של גרסאות כיסוי לטום וויטס. ועוד סרטים רבים בהם שחקה.

סמואל ל. ג'קסון (ניק פיורי) הוא אחד מהשחקנים הפעילים בקולנוע האמריקאי. גילם את דמותו הבלתי נשכחת בתור ג'ולס בסרטו של קונטין טרנטינו "ספרות זולה", והיה הזוכה היחיד אי פעם בקטגוריית שחקן משנה בפסטיבל קאן על תפקידו בתור נרקומן בסרטו של ספייק לי "קדחת הג'ונגל".

סרטים נוספים בהם שיחק כוללים את: " איירון מן", "קפטן אמריקה", "החבר'ה האחרים", טרילוגיית "מלחמת הכוכבים", "שאפט" ועוד רבים אחרים.

רוברט רדפורד (אלכסנדר פירס)  בין השחקנים המובילים בהוליווד זה מספר עשורים. בין סרטיו הבולטים לאורך השנים נזכיר את: ״קיד וקסידי״, ״העוקץ״, ״כל אנשי הנשיא״, ״זכרונות מאפריקה״, ״סניקרס״ ועוד.

*מוקרן בבתי הקולנוע, סרט כייפי ללכת בחופשת החג!

 

  ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *