קבוצת התיאטרון הירושלמי בהצגה חדשה – כוונות טובות

שתי בנות,שלוש משפחות ואלוהים אחד מנסים לגלות את האמת מאחורי העיקרון היהודי "חופש הבחירה"
המחזה "כוונות טובות"מבוסס על מקרים אמיתיים ומספר את סיפורם של שתי צעירות וצעיר חרדיים המנסים לבחור את אורח חייהם בעצמם,נפלטים מבחברה ונפגשים במקום לא שגרתי ומגלים שמשפחה לא בוחרים,אבל את כל השאר כן.

המחזה מגולל את סיפורן, סיפור של בחירה חופשית ומאבק על זהות אישית. על קורבן אישי, על משפחה, על אהבה חסרת סיכוי ועל המרדף אחרי שלוות הנפש.
במהלך המחזה הצופים נחשפים לעולמן הפנימי של הצעירות ושל הקהילה האדוקה שממנה הגיעו.
הקונפליקט מוצג בצורה קומית-טרגית , תוך הדגשת העיקרון הראשון ביהדות: חופש הבחירה. המחזה עוסק בהפסד ובמחיר היקר שמשלמות משפחות שבחרו לנדות את יקיריהן ובמקביל בסיפור אהבה בלתי אפשרי החושף עוד נדבכים, עדינים ומפותלים, בעולם השידוכים של החברה החרדית.

את המחזה כתבה רסל דיקשטיין (33). בת למשפחה חרדית ברוכת ילדים. רסל עזבה את העולם החרדי לפני כעשור וזהו מחזה הביכורים שלה. המחזה עולה על בימת קבוצת התיאטרון הירושלמי.
בשנים הראשונות לתהליך עזיבת הדת חוותה רסל קשיי הסתגלות לעולם החדש וכן קושי מול משפחתה שהתקשתה להשלים עם בחירתה. לאחר שנים מספר חלה התקרבות גדולה וכיום הקשר המשפחתי חזק, איתן, אוהב ומקבל.
את המחזה כתבה בזמן ששהתה בחו"ל, אצל אחיה החרדי ומשפחתו. הטריגר לכתיבתו הייתה בשורה קשה על שניים ממכריה שבחרו לשים קץ לחייהם, לאחר שחודשים מספר קודם לכך, מכר אחר בחר לעשות כן. שלושת המקרים הטרגיים היוו סיפור אנושי כואב, כל אחד בפני עצמו, אך לא ניתן להתעלם כי שלושת הצעירים סבלו מניכור מתמשך מצד משפחתם שלא השכילה להתגבר על הפערים התפיסתיים.

את "כוונות טובות" ביימה גבריאלה לב .
לב הקימה בשנת 1980 את קבוצת התאטרון הירושלמי עם עליזה עליון ישראלי ורות וידר מגן.
מאז היתה שותפה להפקות רבות ביניהן מעשה ברוידא,אסתר, אפילו הציפורים,גיסתי ואני,בן ושרה ועוד.
העבודות המקוריות של הקבוצה זכו להכרה ופרסים רבים בארץ ובעולם.

מנהל מוסיקלי:רונית רולנד
משתתפים:עדינה דוד,רמי בן גור,חן יפרח,נועה לפידות,מיכל מאיר דבירי,אלי ריינמן.

ההצגה מועלית בבית מזי"א בירושלים

מאת :חנה קלופפר

צילום אילנה בן יעקב

כוונות טובות

צילום אילנה בן יעקב

כוונות טובות

  , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *