פסטיבל אבו גוש המלצה של רות

פסטיבל שבועות באבו גוש

חג השבועות מבשר על בואו של הפסטיבל הקלסי למוזיקה קולית באבו-גוש.
הפסטיבל למוזיקה קולית. נערך פעמיים בשנה, בסוכות ובשבועות. כבר -28 שנים ברצף. הפסטיבל מושך אליו מבקרים ומקהלות רבים כאחד, בזכות האווירה המיוחדת של הרי ירושלים  בשילוב האקוסטיקה המצוינת של הכנסיות: כנסיית קרית יערים במרום הכפר והקריפטה של הכנסייה הצלבנית במרכזו.

הפסטיבל ה- 55 בניהולה המוסיקלי של חנה צור יתקיים בחג השבועות בימים שישי- שבת-ראשון (7-9.6.19).

במהלך הפסטיבל יתקיימו: 9 קונצרטים בכנסייה בקרית יערים, 4 קונצרטים בקריפטה שבכנסייה הצלבנית.

בימים שבת וראשון בין השעות 12:00-16:00 יתקיים הפסטיבל שבתוך הפסטיבל:  ארבע שעות מוסיקה בחמישה מוקדים מסביב לכנסייה בו זמנית.

השנה הפסטיבל מארח את המקהלה הקאמרית הפילהרמונית של אסטוניה. אחת מהמקהלות  הטובות בעולם. זוכת פרסי "גרמופון" ו"גרמי."  המקהלה  תופיע בשתי תכניות קלאסיות שונות וביום השלישי תשלב בין שתיהן (מנצח: קרפס פוטנינס  Kaspars Putninš).

בפסטיבל תופיע גם מקהלת באך מאוניברסיטת פרייבורג גרמניה, בתכנית משותפת עם מקהלת מעיין מישראל (מנצחים האנס רייך וענת מורג). בין השאר ישירו משני צידי האולם.
בפסטיבל תוצג הפקה של אופרת הברוק "אורפיאוס מאת גאורג פיליפ טלמן, בן תקופתו של באך ובה מיטב הסולנים התקופתיים בניצוחו של יאיר פולישוק ובליווי צ'מבלו, חליליות, אבוב וכלי הקשהאורפאוס המיתולוגי, שזכה ביפי נגינתו ושירתו להיכנס אל השאול ולהוציא משם את אהובתו המתה, אאורידיצ'ה, מהווה בסיס לאינספור יצירות אופרה מיום לידתה של אמנות זו. היצירה של טלמן בשונה ממקבילותיה מאת מונטוורדי, גלוק ואחרים, מוסיפה לסיפור את דמותה של המלכה אורזיה, אשר מביאה למותה של אאורידיצ'ה בשל אהבתה הקנאית לאורפאוס. כך נוסף לסיפור מימד דרמטי מלא תשוקה וקנאה.

פסטיבל אבו גוש חגיגת מוסיקה אווירה ונוף

פסטיבל אבו גוש חגיגת מוסיקה אווירה ונוף

שתי הופעות של קרן הדר:

הראשונה: הדר פוגשת את אנסמבל כלי ההקשה טרמולו ובו חמישה נקשנים בראשות תומר יריב. הקונצרט כולל יצירות מופת מתרבויות פולקלור שונות, בתוספת הפתעה בדמות מחרוזת שירי משפחת בנאי.
השנייה: בגוון דרום אמריקאי בלווי מקהלת הקבוץ הארצי ושני הרכבים לטיניים ובה יצירות מאת רמירז, ג'ילברטו ג'יל, בוב צי'לקוט וכן יצירה קלאסית מאת פול מקרטני. מנצח: יובל בן-עוזר.

המקהלה הקאמרית רמת-גן עם נגני התזמורת הפילהרמונית בניצוחה של חנה צור יבצעו רקויאם קצר לזכרו של ורדי מאת פוצ'יני ורקויאם מאת ברוקנר. היוהנס פסיון מאת באך יבוצע על ידי המקהלה הקאמרית תל-אביב, נגני בארוקדה וסולנים מובילים בניצוחו של מיכאל שני.

בקריפטה של הכנסייה הבנדיקטנית במרכז הכפר: קונצרט לחצוצרה, צ'לו, פסנתר וסופרן , שירים ומנגינות מהאיים הבריטים, פיוטים ותפילות מהעדות השונות בביצוע אנסמבל סירנות בניצוחה של שוש לגיל וקונצרט "מאיטליה ועד ארגנטינה, עם סיוון רותם, יונתן זק ואייל קלס.

בימים שבת וראשון בין השעות 12:00-16:00 יתקיים "הפסטיבל שבתוך הפסטיבל"  – במתחם היפיפה שסביב כנסיית קרית יערים. 5 מוקדים שונים של "קונצרטים בחוץ"- מקהלות וחבורות זמר בפטיו, מוזיקה מצפון הודו ומוזיקה קאמרית קלה בפינת ירושלים, שירי פולק אנגלוסקסים
וקטעי אופרה פופולאריים בפינה המערבית, אקורדיון וכלי מתכת בפינת הזיתים ושירת קהל בליווי אקורדיאון וירטואוזי בחורשה וכל זאת במשך 4 שעות ברצף בו זמנית.

לנוחיות המגיעים לפסטיבל, כביש 1 התרחב במסלול אחד משער הגיא. ניתן להגיע לפסטיבל גם דרך המנהרה החדשה המובילה מכביש 1 לנווה אילן. במורד הגבעה המובילה לקרית יערים מגרשי חנייה מרובים, וכן הסעות.
הסימונים בוויז הם לקרית יערים :  "רחוב נוטרדם 1 אבו-גוש"   לקריפטה שבכנסייה הצלבנית   "בנדקטיני".

מחירי כרטיסים: 144 ש"ח לקונצרט ב"קרית יערים", 95 ש"ח בקריפטה, 85 ש"ח לכניסה, לפסטיבל "קונצרטים בחוץ" (30 לילד)

לרכישת כרטיסים באמצעות בימות באינטרנט:   www.bimot.co.il

להזמנות בטלפון:  6226*  לקופת בראבו 3221 *
למידע נוסף : http://www.agfestival.co.il/  על תכנית הפסטיבל לחצו

 

 

  ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *