המלצה של רות כליזמרים צפת

פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי ה-27 בצפת

ביום שני הבא 18.8  שלושה ימים של הפסטיבל הגדול בעולם למוזיקת נשמה יהודית. בפסטיבל יופיעו הכליזמרים המסורתיים ושלל אמנים והרכבים מהארץ ומהעולם. עשרות אלפי מבקרים צפויים להגיע לעיר צפת בימי הפסטיבל וליהנות ממעל ל 80 מופעים, הכניסה חופשית לקהל הרחב ואתם מוזמנים!

בכל ערב, מהשעה 20:00 ועד השעות הקטנות של הלילה יופיעו אמנים רבים בבמות ברחבי העיר העתיקה בצפת. בין האמנים: אהוד בנאי, מוש בן ארי, יונתן רזאל, בן סנוף, דניאל זמיר, מוסה ברלין, אייל שילוח, אייל סלע, חיליק פרנק, ניצן חן רזאל, ישראל זוהר, אליעזר בוצר, בודפשט כלייזמרס, נאווה אמינוף, קרני אלדד, האחים אריאל, יהודה כ"ץ, יוני גנוט, להקת לכתחילה, עימד דלאל, ישראל זוהר, סימפלי צפת, אמנים בינלאומיים זוכי פרסים רבים ביניהם יהושע הורוביץ וקוקי סגלטיין מארה"ב, סטודנטים ערבים ויהודים, הרכבים מצטיינים מבית הספר הגבוה למוזיקה 'מזמור',להקת סווינג דה ג'יטאן ועוד שורה של הרכבים מקומיים שונים ואמנים שונים.

 בימי הפסטיבל בעיר יתקיימו שלל אירועים נוספים מיוחדים וביניהם בימת 'כליזמרים לילדים' שתפעל בכל ערב בין השעות 18:30 ועד 20:00 עם מופע ניגונים בשיתוף ילדים על כלי נגינה שונים, מופע קסמים וסיפורים, הצגות ועוד; מופעי נגני רחוב בלבוש הכלייזמר המסורתי יתפזרו בין הסמטאות העתיקות וינגנו לקהל המבקרים, מופעי שירה בציבור אל תוך הלילה ועוד שלל אירועים לכל המשפחה ברחבי האזור באווירת מוסיקת הנשמה המיוחדת של פסטיבל הכליזמרים, הפסטיבל הגדול בעולם למוסיקת נשמה יהודית. השנה במיוחד יערכו הארועים תחת הכותרת 'צפת מצדיעה לחיילי צה"ל' אשר בהם ישתתפו חיילים רבים מהאזור.

"פסטיבל הכליזמרים ה-27 הוא אחד הפסטיבלים הוותיקים בישראל, למרות התקופה הלא קלה שעברנו בחודשיים האחרונים יחד עם כל מדינת ישראל, המסורת תקיים גם השנה את הפסטיבל",לדברי  יו"ר הפסטיבל יגאל שטרית, "פסטיבל עם אווירה מיוחדת שסוחפת אליה עשרות אלפים – דתיים וחילוניים, צעירים ומבוגרים העולים לרגל אל בירת מוסיקת הנשמה היהודית העולמית. גם השנה אנו ממשיכים בקו שמובילה עיריית צפת וראש העיר אילן שוחט עם אמני ענק חדשים בכל שנה, עם כניסה חופשית לכל המופעים ועם שלל אירועי חוצות במהלך ימים אלו. יחד עם כיתות האמן שייפתחו מייד לאחר הפסטיבל צפויה לעיר חגיגה אמיתית של מוסיקה ונשמה".

בנעילת הפסטיבל יתקיים הפרויקט הבינלאומי של כיתות האמן ומופעי התלמידים מכל העולם, בהנחייתם של גדולי נגני מוסיקת הנשמה היהודית ומרצים בעלי שם מרחבי העולם. כמיטב המסורת התלמידים והמורים יופיעו במופעים משותפים בעיר כולל מופע מסורתי לקראת שבת שייערך בבית הכנסת העתיק בצפת. מנהלן של כיתות האמן הוא הכנר הבינלאומי אייל שילוח.

אני זוכרת את פסטיבל הכלייזרים עוד משנת 1991 בשנים הראשונות להווסדו מאז הפסטיבל רק גדל, זוהי חגיגה ישראלית מסורתית אותנטית שכובשת את מיטרי הלב כל פעם מחדש, השנה במיוחד לארח תקופה קשה וארוכה של מלחמה וחוסר ודאות , זה הזמן למוזיקה יהודית שורשית, הנאה צרופה של טיול ומוזיקה .

106il ,מאת:רות ברונשטיין

 

לתוכנייה המלאה – http://www.klezmerf.com/index.php/program

פרטים נוספים ותוכניית האירועים באתר הפסטיבל http://www.klezmerf.com/
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *