פסטיבל אבו גוש למוסיקה ווקלית שבועות 2016‎

פסטיבל אבו גוש למוסיקה ווקלית יתקיים בפעם ה 49 בחג השבועות.ההופעות במסגרת הפסטיבל ייערכו בכנסיית קרית יערים ובקריפטה של הכנסיה הצלבנית.
במהלך הפסטיבל יתקיימו 13 קונצרטים ביניהם מקהלת oreya מאוקראינה,הקונטרבסיסט אבישי כהן,תומר שרון בגרסאות. מתורגמות לשירי נשמה אמריקניים וישראלים.

האורחת המרכזית בפסטיבל השנה היא המקהלה המצויינת אוריאהOREYA  מאוקראינה, בניצוחו של אלכסנדר ואטצק ALEXANDER VATSEK.

מקהלת OREYA מזיטומיר אוקראינה כוללת 4 זמרים מכל אחד מהקולות המרכזיים (סופראן, אלט, טנור ובאס). מאז הוקמה ב 1986 זכתה המקהלה ב 31 פרסים ראשונים בתחרויות בינלאומיות.

המקהלה תציג בפסטיבל  2 תוכניות שונות ובהן שירי עם אוקראינים ומוראביים, יצירות של מוזיקה קלאסית וגם ספיריטואלס ושיר בעיבוד הסוינגל סינגרס. המקהלה היא אורחת התזמורת הפילהרמונית הישראלית לביצוע "סימפונית הפעמונים" מאת רחמנינוב בסמוך למועד הפסטיבל.

אורח מרכזי נוסף הוא אמן הקונטרבאס הבינלאומי אבישי כהן, שיופיע עם הטריו שלו בכנסיית קרית יערים. כהן והטריו שלו (עמרי מור בפסנתר ואיתמר דוארי בכלי הקשה) היו באחרונה אורחי התזמורת הפילהרמונית איל דה פרנס באולם הפילהרמוניה בפאריס. כהן היה הסולן בסדרת קונצרטים שצולמה לערוץ מצו בה נוגנה מוזיקה שלו ומוזיקה רב-תרבותית בסימן שלום ואחווה.

הפתעה נוספת שמזמן הפסטיבל היא הופעתו של תומר שרון (תומש)  בקונצרט של עיבודי בלוז לגרסאות מתורגמות לקלאסיקות נשמה אמריקניות וישראליות.  חנה צור שמעה את תומש שר בהצגה "עת דודים" בתיאטרון הבימה והזמינה אותו לפסטיבל. הוא יופיע עם הגיטריסט יאיר יונה בקריפטה שבכנסייה הצלבנית.
בפסטיבל נוכל לשמוע גם ביצוע נדיר למוטט למקהלה מאת וילה לובוס "החוכמה המבורכת" שנכתב על פי ספר מישלי ותהילים. ואת " מחזור שירים מוראביים" לדבוז'אק.
לבקשת הקהל שולבו בפסטיבל היצירות האהובות: המיסה הגדולה בדו מז'ור מאת מוצרט, דיקטיס דומינוס מאת הנדל, גלוריה מאת ויואלדי  והאופרה "דידו ואניאס" מאת פרסל.
בסך הכל תושמענה כמאה יצירות קוליות לכל סוגיהן: אורטוריות, מיסות, אופרה, שירי לידר, מוזיקה קאמרית ומוזיקה אתנית אמנותית.

בפסטיבל נוכחות בולטת למוזיקה עממית, שירי עם, גוספל ונשמה: בקונצרט שירי גוספל ונשמה של זמרי סטודיו מיתר של האופרה הישראלית, בקונצרט שירי עם בלבוש אמנותי עם המקהלה הקאמרית ע"ש גארי ברתיני, בקונצרטים של מקהלת אוריאה וב"חסד מופלא" שבקריפטה (סיגל חביב אלט ואירית רוב על הפסנתר) וכן שירי עם ונשמה המשולבים בקונצרטים השונים.

בקריפטה יהיה גם קונצרט מחווה לליאונרד כהן עם הסופראן הדס פארן ואייל לבר בגיטרה, וקונצרט שירה וחליל עם רויטל רביב, יוסי ארנהיים ואירית רוב בפסנתר.

במסגרת הפסטיבל מתקיים גם "הפסטיבל שבתוך הפסטיבל"  – במתחם היפיפה שסביב כנסיית קרית יערים.
5 מוקדים שונים של
"קונצרטים בחוץ"- מקהלות וחבורות זמר בפטיו, הרכבים קאמריים בפינת ירושלים, שירי פולק ומוזיקת עולם בפינה המערבית, אקורדיון וכינור בפינת הזיתים ושירת קהל בחורשה וכל זאת במשך 4 שעות ברצף בו זמנית.
לנוחיות המגיעים לפסטיבל, ניתן להגיע לפסטיבל גם דרך המנהרה החדשה המובילה מכביש 1 לנווה אילן. במורד הגבעה המובילה לקרית יערים מגרשי חנייה מרובים, וכן הסעות.

מוסיקה, נוף מדהים ואווירה נפלאה, בפסטיבל אבו גוש. מ-10 עד-12 ביוני.

מנהלת מוסיקלית : חנה צור. מפיק ומנהל הפסטיבל : גרשון כהן.

מאת : חנה קלופפר.

צילום יח"צ

כנסיית קריית יערים

צילום יח"צ

מקהלת אוריאה מאוקראינה

צילום יח"צ

אבישי כהן

  , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *