פיגומים סרט ישראלי

סרט ישראלי פיגומים, בשום אופן, לא להחמיץ

הסרט פיגומים, יצירה משובחת של הקולנוע הישראלי על מציאות בתרבות הישראלית. משחק ובימוי מצוינים, תסריט פשוט כביכול אך מורכב, עמוק, וקולח. הסרט מתמודד בשאלות פילוסופיות על החיים ומערכות יחסים, בין השפעת הורה להשפעת מורה. בין מערכת חינוך קורסת, לצד מורה מצוין למרות בעיותיו…..

תקציר: 

הסרט מספר על חיי נער( אשר לקס) הלומד בתיכון לקראת מבחני הבגרות ועובד עם אביו הקבלן פיגומים, הילד גר עם אביו הוריו גרושים ואמו גרה הרחק מהם. אביו (יעקב כהו) אינו מאמין כי השכלה תוביל את בנו להצלחה לעומת עבודה בעסק בנוסף יתכן שחושש כי השכלתו תגרום להרחקת בנו משליטתו ומהעסק,

הסרט מציג את רצונו של הבן למלא אחר הוראות אביו, ומנגד הרצון ללמוד והחיבור למורה מוכשר וייחודי (עמי סמולרצ'יק ) במערכת חינוך שמרנית, חסרת מעוף, בסביבה לימודית רדודה עם תלמידים במצב סוציואקונו

סרט ישראלי פיגומים

הסרט פיגומים

מי דומה. למערכת החינוך אין ציפיות מאשר, ולמרות זאת אשר לקס אסרטיבי, שואל שאלות, נוטה לתוקפנות  תמידית ותסכול. הקושי של אשר גובר כאשר המורה (עמי סמולרצ'יק ) עוזב את אשר, העדרו מעצים את הקושי לבחור בין לרצות את האב או ללמוד.

 

לפי הפילוסופיה של אריסטו בפשט; ערכו וחכמתו של האומן, רבה יותר ממדען הלומד להכיר את הקיים.  אשר לקס השחקן הראשי הוא האומן של הסרט, שחקן מבטיח חדש בסצנת הקולנוע הישראלי.

 

הסרט 'פיגומים' ללמוד את החיים. משחק ובימוי מצוינים, תסריט פשוט סרט גדול! יצירת הקולנוע הישראלי. לכו לראות , אל תחמיצו!

 

  , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *