המלצה של רות. סרט השבוע נסחפים ADRIFT

סרט השבוע: נסחפים ADRIFT – הגרסה האמריקאית.

הסרט נסחפים:ADRIFT יוצא להקרנה בבתי הקולנוע, היום יום חמישי ה- 28.06.2018

סרט מז'אנר– דרמה, סיפור אהבה בלב ים.

תקציר: סערה פוגעת בספינתם של הזוג המאוהב. בן הזוג נפצע וכנגד כל הסיכויים, תמי מגלה נחישות והתעלות על הנפש, הכל כדי להינצל.

בימוי: באלתזר קורמקור
שחקנים: שיילין וודלי-  תמי, סם קלאפלין – ריצ'רד
אורך הסרט: 96 דקות
הפצה: פורום פילם
ארה"ב 2018

 הסרט נסחפים ביקורת: – גרסה אמריקאית פמיניסטית, לסיפור אהבה.  חיבור ואהבה משותפת לים, מחבר ומעצים את הקשר בין בני הזוג. הם בוחרים לצאת למסע משותף מאהבה ולמטרות רווח כלכלי, עד ההיסחפות בלב ים, המעמידה את אהבתם במבחן, כנגד כל הסיכויים.

האשה המצילה, השרדנית מול איתני הטבע, תופעה אלטרנטיבית בלתי צפוייה. סרט הקולנוע נסחפים ADRIFT קורא תיגר על הכוח הפיזי כנרטיב של פטריארכליות המהווה מקור הגנה וכוח דומיננטי. הסרט מציג אהבה אפשרית, בתנאים בהם הגוף הגברי המוחלש זקוק להגנה. רוב הסרט נעשה בלב ים, תסריט הסרט נסחפים ADRIFT דומה לגרסה הישראלית של הסרט הדוקומנטרי, שהוקרן לא מזמן בטלוויזיה, בו ניצלו בני זוג, הסקיפרית הישראלית ובן זוגה האיטלקי, לאחר סערה בלב ים, בדידות, פציעות ורעב, בטוויסט המתרחש בסופו. הסרט חביב לאוהבי ז'אנר מתח בלב ים.

החדשנות של תסריט הסרט הוא במהות. בסטראוטיפיים המגדריים, השונים מכל הסרטים מהז'אנר של תאונות בלב ים.  אופן המיקוד בסרט פונה ליכולות הגוף והנפש הנשיים. למרות ייצוג הגוף הנשי, במושגים של מיתוס היופי בתרבות, הגוף השברירי הנשי, הזקוק להגנה מכורח חיברות תרבותית המכשירה אותנו לכאלה. הסרט מציג שינויי תודעתי של החברה החותרת לשיוויון בין המינים.

המלצה של רות. סרט השבוע נסחפים ADRIFT

+++ דרוג סרט השבוע נסחפים, ADRIFT

 

התסריט מתקשה לתת עדות חותכת למציאות החדשה, לגישה ולתודעת ההיפוך האפשרי בתפקידים הסטראוטיפים שייעדנו למינים בחברה המערבית, למרות הצעד המתקדם. לא בכדי הסוף הוא טרגי מחד, ומאידך יוצר העצמה מגדרית במיוחד כאשר מציג את יכולותיה של האישה, לצוד אוכל בעצמה, לנווט, להרים מעמסה, לכלכל, לעסוק בטכנולוגיה וכישורים נוספים מאלו שייעדו לה בעבר, למרות ועל אף החסך הפטישיסטי והפטריארכליות.

 

 

  , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *