סדנאות יין בחווה החקלאית "בל עפרי" ברמת הגולן

סדנאות יין בחווה החקלאית "בל עפרי" ברמת הגולןבציר ענבים, דריכתם בגת, שתיית יין התירוש וטעימות גבינות צאן ויינות בוטיק

הסדנאות כוללות סיור בחווה שהוקמה מחומרים ממוחזרים בסגנון כפר תלמודי

החווה החקלאית – תיירותית "בל עפרי – יקב עין נשוט" בקדמת צבי ברמת הגולן מציעה בילוי מסוג אחר לזוגות, משפחות וקבוצות שיוצאים לנופש בצפון: סדנאות בציר ויין וטעימות של גבינות צאן ויינות בוטיק.

דריכת הענבים בגת בעזרת הרגליים

דריכת הענבים בגת בעזרת הרגליים

הסדנאות כוללות סיור בחווה הייחודית שהוקמה בעבודה עצמית בעזרת חומרים ממוחזרים ואבן בזלתית ואשר משחזרת כפר תלמודי. המשתתפים מכינים את היין על כל השלבים החל מבציר הענבים בכרם של ענבי שירז ודריכת הענבים בגת בעזרת הרגליים, בדיוק כמו פעם. בתום התהליך נאספים כולם לשתיית יין התירוש שהוכן זה עתה.

המבוגרים מוזמנים לסדנה, הכוללת סיור מודרך בחווה בין כרמים עתיקים ובוסתנים, בשילוב טעימות יין וגבינות. היינות מסוג בורדו, מרלו, סירה, קברנה, פטיט וורדו וסוביניון, כולם זניים מכרם יחידני. "גבינות נעם" המוגשות הן גבינות בוטיק מחלב עזים מסוגים קשים ורכים כמו אמנטל, גאודה, גרוייר, קממבר וסוגי גבינות נוספות ואיכותיות.

הביקור בבל עפרי מעניק הכרות עם עולם היין, למידת ההבדלים בין הכנתו בעת העתיקה וכיום, כיצד טועמים יין וההבדלים בין סוגים שונים של יינות. כן מתוודעים המשתתפים לאורח החיים בישובים היהודיים בארץ ישראל בתקופת התלמוד ולאפשרויות להקמת מבנים ומתקנים מחומרים ממוחזרים בעזרת הרבה יצירתיות ודמיון.

החווה התיירותית "בל עפרי" הוקמה על ידי בני הזוג תמי ובבי וכוללת בוסתני פרי, כרם יין, מטע זיתים, יקב "עין נשוט" הממוקם בבונקר סורי נטוש, גלריה של תכשיטים וויטראז'ים שהם יצירה אישית של בני הבית, מסעדה הבנויה סביב עצים ותיקים שממשיכים לצמוח בתוכה, פינת חי עם בעלי חיים שחלקם עברו שיקום לאחר תאונות, כשכולם משולבים בכפר משוחזר מתקופת התלמוד עם בית בד, גורן, גת, תנור אפיה מחימר ובארות מים. בחווה נחנך גן פסלים העוסקים בזוגיות, התלמוד וערכיות. אין צל של ספק, כי ביקור ושהייה במקום שכזה, הם לייף סטייל בפניי עצמם.

הסדנאות מתקיימות בכל ימי השבוע בחודש אוגוסט ובתקופת החגים.

ההשתתפות בתאום מראש בטל: 052-8805026

המחיר: 35 שקל למבוגרים לטעימות יינות וגבינות ו-30 שקל לילד לסדנה.

פרטים על חוות בל עפרי באתר: www.bellofri.co.il

סדנת יין

סדנת יין

  , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *