נהיגה בטוחה והשפעתה על ביטוח הרכב

נהג העולה על הכביש מחוייב לוודא כי רישיון הנהיגה שלו בתוקף, וכי פוליסת הביטוח שלו גם היא בתוקף. במידה ואחד מהשניים אינם בתוקף – חברת הביטוח לא תוכל לבטח את הרכב במקרה של תאונה, ועל הנהג יחולו כל החובות והתשלומים שייקבעו.

אך מעבר לבדיקת תוקף הרשיונות, חלה חובה אישית ומוסרית על הנהג. עליו לנהוג כחוק, ללא השפעת סמים או אלכוהול, ובנוסף, אין על הנהג להסיע יותר נוסעים מהכמות הרשומה ברשיון הרכב, ובהתאם לחוקי התעבורה. כמו כן, נסיעה ללא חגורת ביטחון נתפסת גם היא כעבירה על חוקי התעבורה, וגם במקרים הללו- חברת הביטוח לא תוכל לקבל על עצמה את האחריות לבטח את הנהג במידה ולא פעל כחוק.

סיבות לתאונות דרכים

ברובן המוחלט של תאונות הדרכים, האשמה מוטלת על הנהג. הן אשמה מחוסר תשומת לב, והן אשמה מחסור בדיקה של תקינות הרכב מוטלות על הנהג, לכן תמיד מומלץ לנסוע לפי המלצות משרד התחבורה בעבור נהיגה בטוחה ונכונה: יש להתאים את הנסיעה לפי תנאי הדרך ות נאי מזג האוויר. בגשם יש לנסוע לאט ולדליק אורות ערפל במידת הצורך, בקיץ יש להקפיד על נסיעה רגועה ובטוחה, יש לוודא תמיד כי מראות הרכב מכוונות כיאות, וכי גלגל המכונית מנופחים במידה הנכונה. יש להקפיד על מגבים תקינים ופנסים עובדים. כל אלו בשילוב עם ערנות ותשומת לב , ימקסמו את ההגנה שלך על הכביש בעת נהיגה.

חברות הביטוח השונות תמיד ייבדקו האם כל התנאים הללו מולאו לאחר התאונה ולפי כך יוחלט באם להפעיל את פוליסת הביטוח או לא. זכרו- ככל שהרקורד שלכם באשר אל נהיגה בטוחה ונטולת תאונות הוא גדול יותר – כך הסיכוי שתקבלו הצעה לביטוח רכב זולה ומשתלמת יותר גם הוא גדל.

לסיכום- על מנת לשמור על הבטיחות בזמן הנהיגה, ולשמור עם פוליסת הביטוח, נעשה את הפעולות הבאות: נדאג תמיד לתקינות הרכב על ידי בדיקת בלמים, מגבים, אורות נסיעה, וכמובן טיפולים שנתיים. בנוסף, במהלך הנסיעה- נשמור מרחק מהרכב שממולנו, נדליק אורות נסיעה כשצריך, נקפיד על שדה ראייה נקי ומלא בכל שלב במהלך הנסיעה. נימנע מהסחות דעת עד כמה שאפשר.

כאשר נמלא את ההוראות הללו, אנו נזוכה בנקודות זכות על יחי חברות הביטוח כשנרצה לרכוש פוליסת ביטוח רכב, וכך נוכל לקבל תעריפים מוזלים. ומעבר להוזלה במחיר הביטוח, נזכה לשמור על אורח החיים שלנו, ולשמור על ביטחון הסובבים אותנו במהלך הנסיעה.

מאמר זה נכתב באדיבות ביטוח ישיר.

לפתרון הבא במניעת תאונות דרכים – לחצו כאן

  , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *