צור עולם היין - תערוכת היינות הכשרים

מעוז צור היין

מעוז צור עולם היין – תערוכת היינות הכשרים השנתית והשביעית הגדולה במדינה.

'טועמים עולם' באמצעות 'צור עולם של יין' החברה ליבוא ויצוא יינות ומשקאות אלכוהוליים כשרים, לישראל וממנה מכ-40 יקבים בארץ וברחבי העולם.

תערוכת היין המרשימה והיוקרתית נערכה בהשתתפותם של 40 יקבים מחו"ל ומהארץ, מעל ל-150 סוגי יין וביניהם יינות חדשים שזה עתה הוצגו לשוק. התערוכה שהתקיימה ב'טראסק' נמל תל אביב משכה אליה כאלף איש אשר הביעו את אהבתם והתעניינותם ביינות, ובקרו בתערוכה. נכון ל 2018 ייצרני היין נהנים מצמיחה וגידול בקהל אוהבי וצורכי יינות בישראל ומחוץ לה.

יינות רבים זוכי פרסים בינלאומיים, ויינות מיקבים יוקרתיים ומוערכים בעולם, אשר עברו תהליך הכשר מיוחד באמצעות חברת צור עולם של יין, הגישו לקהל המבקרים טעימות, ללא הגבלה, העשירו את המתעניינים במידע על כל תהליכי הייצור של היינות מהקטלוג החדש לשנת 2018.

תערוכה זו מציגה אווירה גלובלית, ומקבילה לתערוכות יוקרתיות בחו"ל Kosher Food & Wine Experience המשלבים טעימות יין לצד אוכל כשר. גם כאן בישראל ארחו בטעימות אוכל כשר מסעדות השף: על המים ו BarBQ במנות שהותאמו למגוון היינות השונים בתערוכה.

משתתפים מחו"ל, המייצרים יינות כשרים, הגיעו במיוחד לאירוע.  יקבי בורדו, יקבים מחבל שמפיין, מקליפורניה, ספרד ואיטליה.

בין היינות החדשים שהושקו באירוע: 

יינות יקבי שילה: מור, סוביניון בלנק, שרדונה, רוזה, סדרת גיבורים

יינות יקב יזראל: אלפה, נהלל.

יקב פסגות: סינגל ויניארד 2014

Herzog variation American oak; Herzog Quartet; Hagafen Chardonnay ;Hagafen Sauvignon blanc; Hagafen Riesling Late Harvest; Elvi Clos Mesorah 2014; Château Lascombes;Chevalier De Lascombes; Saint Beatrice Instant B Rose

בין היקבים שהשתתפו באירוע:

שילה פסגות ויזראל (ישראל) ובגזרת הבינלאומיים:

Herzog California; Hagafen California USA ; Elvi – Spain;  Chateau Lascombe – France;  Chateau Leoville Poyferre – France; Drappier – France ; Les Marronniers France; Barons Edmond & Benjamin De Rothschild France; Tsafona – Canada; Goose Bay – New Zealand; Ramon Balboa Spain; Koenig  – France; Chateau Malartic Lagraviere  – France ; Chateau Giscours  – France; Bartenura – Italy; Boondocks-USA

פינת מבקר היין:

מבקר היין שלנו צליל אובלס יינן מומחה בוגר הסמכה B.A אוניברסיטת פירנצה, ביקר בתערוכה ומציין: "מבחינתי יין טוב מעבר לכך שהוא צריך להיות בלי פגמים, או טעמי לוואי הוא קודם כל צריך להביא איזה חידוש מבחינת הטעם והארומטיות שלו. יין שיגיע מצרפת למשל ויטעם כעוד יין צרפתי הוא לא מעניין ולא מיוחד ". 

היינות החדשים מעוררי ההשראה בעלי הטעם המשובח  מגיעים אלינו מ Barons Edmond & Benjamin De Rothschild France  להם מגוון יינות מוצלחים במיוחד למרות הקושי לייצר יין בעל הכשר. שוק היינות הכשרים בדרך כלל הוא די מצומצם בעולם לעומת כל תעשיית היין העולמית. כמי שלמד ועבד בתעשיית היין האיטלקי, במהלך לימודנו לייצר יין כשר באירופה סיבך את העניינים והצריך הטסת אנשים מישראל לשם ייצור היין, מה שייקר את הייצור וגרם לכך שהרבה יקבים ויבואנים העדיפו להימנע מהתהליך ופשוט לייצר ולייבא לארץ יין לא כשר בתקווה שיהיה לו מספיק קהל בישראל. לשמחתי חברת צור עולם היין, מעצימה ומאדירה את האפשרות לייבא ולייצר יינות שעוברים תהליכי הכשר. ועל כך אני מודה.

 Barons Edmond & Benjamin De Rothschild Franc מיצר רוזה מופלא המיוצר בשיטת הBLEEDING שהיא לטעמי השיטה הטובה ביותר לייצור רוזה משום מה לא ידוע לי על יקבים שמשתמשים בשיטה זו בישראל, וחבל. שיטה זו היא פשוטה יחסית מפני שהיא בסך הכל לקיחה של כמות מהנוזל המגיע בבציר הענבים האדומים, ומניעתו מלהיות מושרה על הקליפות. מה שנותן בדרך כלל את המידה המדויקת ביותר של לקיחת מעט צבע, ארומטיות וטעם נוסף מאותן הקליפות.

כמו כן  היינות האדומים של Barons Edmond & Benjamin De Rothschild Franc  המייצרים את הרוזה הנם קלילים, ארומטיים ובעלי טעם נפלא בפה. מה שלרוב  אינו מגיע לידי ביטוי ביינות שמוסיפים להם תוספים כמו חומצה טארטרית או טאנינים תעשיתיים המשבשים את היכולת הארומטית של היין להתבטא בחך עצמו. במקרים כאלו אנחנו הרבה פעמים מוצאים יינות שאין בהם הלימה בין ארומטיות מופלאה שמגיעה דרך האף לטעם, לפעמים נתפס חומצי מידיי בפה ולי אישית הוא הורס באופן מיידי את החוויה מאותו יין. מאכזב ופוגע בתוצאה המתקבלת בעת ההרחה.

חשוב לי לציין ולהלל את היינות של יקב פסגות. מהאתר של יקב פסגות בהחלט אפשר לצטט כי "יקב פסגות והכרמים הנטועים עמוק באדמת בנימין הטרשית, הוא המשך של שרשרת דורות רבת שנים של התיישבות ועשיית יין משובח, באזור בו התנאים לכך הם אופטימליים".
היקב הוקם בשנת 2003 ומאז גדל בהתמדה. כיום היקב מייצר כ – 350,000 בקבוקים מ- 11 סוגים שונים, אשר למעלה
מ- 70% מהם מיוצאים לעשרות מדינות בעולם. יינות היקב זוכים מידי שנה בתחרויות יוקרה ברחבי העולם, במדליות ובפרסים בינלאומיים. ועל כך מגיע להם שאפו.

יקב פסגות שנחשב לעיתים שנוי במחלוקת בגלל המיקום שלו, מייצר בפועל יינות בבלנדים (ערבוב יין מזנים שונים) שנותנים ייחודיות מבריקה יחד עם טביעת אצבע מורגשת מאוד של אותם ענבים הגדלים בארץ ישראל.  באופן אישי אני חייב לציין כי היינן של היקב, מר יעקב אוריה, אחד הייננים המעניינים יותר בארץ כיום מבחינת התפיסה הייננית המעמיקה שלו.

אציין במיוחד את הPEAK שהיה מאוד מיוחד בעיני, למרות שאוכל לכתוב כך על כל יינות היקב האדומים. לגביי יינות לבנים מרגיש באופן כללי אי שביעות רצון מיינות לבנים המיוצרים בישראל, אשר לא מצליחים בדרך כלל להגיע למורכבות וייחודיות בהשוואה ליינות לבנים המיוצרים באיטליה צרפת או ניו זילנד.

הPEAK מורכב מזני ענבים סירה, פטיט סירה ומורברדרה. מעבר לכך שכל אחד מאותם זנים נותנים ארומטיות מאוד מיוחדת, באזור הגידול שלהם ושיטת הכורמות,  נתונים אליהם אפשר לייחס לכל היינות האדומים של היקב המפיקים את המיטב מכל זן. אבל! השילוב של זנים אלו נותן יין ארומטי, ייחודי, שנטעם טוב מאוד בפה.

לסיכום תערוכת טועמים עולם של 'צור עולם של יין' בהחלט חגיגה וכנס שנתי של כל אוהבי יינות. 

 צור עולם של יין החברה ליבוא ויצוא יינות ומשקאות אלכוהוליים כשרים, לישראל וממנה. מכ-40 יקבים בארץ ובעולם ביניהם יינות רבים אשר זכו במדליות בינלאומיות, ומיינות של בעלי יקבים מוערכים בעולם, שעברו תהליך הכשר מיוחד וביניהם Château Leoville Poyeferre, Château Giscours Margaux, Château Malartic-Lagravière,Barons E & B De Rothschild/. בנוסף, משווקת החברה שיכרים הכוללים ברנדי וליקרים ממיטב היצרנים בארץ ובחו״ל. בין המותגים השונים ניתן למצוא ליקרים של Walders, herman Jensen, שיכרים של יקב מורד ליקרי שוקולד ולימונצ'לו איטלקיים ועוד.

בקרו באתר צור עולם של יין: http://www.zurage.com

  , , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *