ציפורים. קרדיט: אבי מאיר ויואב בלבן

מזמינים אתכם לפסטיבל צפרות – אילת חול המועד פסח

כ-500 מיליון ציפורים חולפות בימים אלה מעל ישראל ורבות מהן מעל העיר הדרומית. בפארק הצפרות הבינלאומי מזמינים אתכם לצפות בהן מקרוב!

לידעתכם בתי המלון באילת יהיו מלאים בפסח הזה וגם השמיים בעיר הדרומית עמוסים מאוד בימים אלו של תחילת האביב, כ-500 מיליון ציפורים עושות את דרכן מאפריקה שם הן בילו את החורף לעבר ארצות צפון הים התיכון ואירופה, כאשר ציר הנדידה שלהם צפונה עובר מעל העיר הדרומית -אילת . רבות מהציפורים נוחתות לאתנחתה קצרה לקראת המשך הדרך. בפארק הצפרות הבינלאומי שנמצא בכניסה הצפונית לעיר. מאות צפרים מכל העולם ממלאים  את שבילי הפארק, הם הגיעו לכאן מכל קצוות תבל לצפות בבעלי הכנף – בשבילם אילת היא אחד מהאתרים החשובים בעולם לצפייה בציפורים, רק כאן הם יכולים לראות מגוון כל כך גדול של בעלי כנף מכל הסוגים.

פארק הצפרות מזמינים עכשיו גם את עם ישראל להגיע בהמוניו לפארק , רגע אחרי ליל הסדר, לבילוי משפחתי חוויתי שיוסיף ערך מוסף לחופשה המשפחתית בדרום.

ספק אם בביקורים הקודמים שלכם בעיר  שמתם לב לפנינת הטבע הירוקה שניצבת מצפון לעיר, ליד מעבר הגבול לירדן. כולכם בוודאי ראיתם את בריכות המלח מחלון המכונית, או המטוס, שמתם לב לצמחיה הירוקה שצובעת את החום אפרפר של אדמת המדבר, אבל לא חשבתם לעצמכם שממש כאן, אפשר להביט בטבע מקרוב.

אתם מוזמנים  לקחת פסק זמן משגרת המנוחה בשפת הים או סביב הבריכה במלון, כי הפעם אנחנו מציעים לכם מנויי 106 לבקר באחד האתרים היפים ביותר בישראל, ללא מאמץ רשמו ב-וויז "פארק הצפרות אילת" ותוכנת הניווט תוביל אתכם ישירות למקום, מרחק עשר דקות נסיעה מכל בית מלון בעיר.

הפארק פתוח בכל ימות השנה והכניסה אליו היא חופשית. בחול המועד פסח, בימים רביעי, חמישי ושישי (16,17,18 באפריל) בין השעות 09:00 בבוקר ל-13:00 יתקיים בפארק פסטיבל צפרות לכל המשפחה. במסגרתו תוכלו להשתתף בטיבוע ציפורים, לשמוע הסברים על ציפורים נדירות שחולפות בפארק בתהליך הנדידה, לערוך היכרות עם העורב ההודי, מין פולש אלים ותוקפני אשר מצוי באילת. בהמשך תוכלו לקיים תצפית על ציפורים- מלווה בטלסקופים, משקפות ומודרכת ע"י צפרים מקצועיים.
– יפעלו בשטח הפארק תחנות יצירה בחומרים ממוחזרים, תחנה לאיפור ילדים , שעת סיפור על ציפורים ועוד. כל זה במחיר סמלי של 20 שקלים לאדם (10 שקלים לתושבי אילת ולאורחי בית הספר שדה אילת).

פארק הצפרות הבינלאומי באילת מנוהל במשותף על ידי תאגיד התיירות של אילת, קק"ל, רשות הטבע והגנים והחברה להגנת הטבע.

הפארק מחולק לשני אזורים: האחד אזור למבקרים ולתיירות, ובו מערכת שבילים המחברים בין מספר מסתורי תצפית הפתוחים לקהל הרחב. אזור זה נגיש לנכים. מן המסתורים אפשר לצפות על עופות באגם ובברכה, בינות לצמחים ועל העצים. להנאתכם  חנות לרכישת ציוד מקצועי ומזכרות, מרכז מידע למבקרים, משרד לתיאום הדרכות, ברז מים ושירותים. האזור השני הוא שטח מחקר בו מתבצע ניטור של ציפורים נודדות. אזור הסגור למבקרים כדי לאפשר לציפורים מנוחה והתאוששות במהלך הנדידה ולהבטיח קיום של מחקר סדיר ותקין.

הפארק הבינלאומי לציפורים באילת איננו רק סיפור הצלחה של שיקום שטח מלוכלך ומזוהם (המזבלה  של אילת ). בשטח הפארק מתקיימות כיום מגוון פעילויות הקשורות בניטור ובמחקר של נדידת הציפורים לצד שפע תכניות חינוך ותיירות בנושאי טבע וסביבה למען יצירת חיבור בין האדם לסובב אותו והנחלת ערכי שמירת הטבע, קיימות והתחשבות.

ההמלצה שלי בואו לבקר בפארק .

  , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *