מופע פרחקיר – בסדרת הופעות נוספת

המופע  "פרחקיר" מבית היוצר של ענבל פינטו ואבשלום פולק,

כבש את הקהל ואת המבקרים וכעת בסדרת הופעות נוספת.

בחודש פברואר 2016 מוזיאון תל אביב

המופע נבחר כיצירת המחול הטובה ביותר לשנת 2014  

לצד מופעי "פרחקיר" יציגו להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק והצלמת מיכל חלבין מיצב וידאו  "ברזל נא – row iron"  שימוקם בגלריה הרב-תכליתית לפני ואחרי המופעים
PERACH

 

היצירה "פרחקיר" נוצרה לחלל הגלריה לפיסול של מוזיאון תל אביב, בשיתוף פעולה עם שלושה מוזיקאים מיפן . המלחין אומיטרו אבה והמוזיקאים הירופומי נקאמורה ומיו גאנטו. יואן טיבולי מעצב תאורה מצרפת, עיצב תאורה מיוחדת עבור חלל המוזיאון .

המופע "פרחקיר "הועלה, לפני כשנתיים למספר הופעות מוגבל, אך זכה מיד לקונצנזוס נלהב של המבקרים והקהל הרחב .הוא נבחר כיצירת המחול הטובה ביותר (לשנת 2014) . הלהקה הוזמנה להעלות את היצירה במוזיאון היוקרתי לאמנות מודרנית בטוקיו (MOT) וכן בפסטיבל oriente occidente  ברוברטו איטליה . המופעים ביפן ובאיטליה זכו  להצלחה כבירה. בעקבות הביקורות הנלהבות והביקוש, המופע יעלה שוב בחודש פברואר במוזיאון תל אביב .

הקשר בין ענבל פינטו , אבשלום פולק והמוזיקאים היפנים , החל כאשר שני האמנים הישראלים הוזמנו לביים ביפן את המחזמר "החתול שחי מיליון פעמים". אומיטרו אבה כמנהל המוזיקלי של ההפקה, והירופומי ומיו ,תרמו את הליווי הייחודי של ההרכב "מומוצובאקי":  שילוב של ווקליזה ונגינת אקורדיון.

PERACHKIR

בעקבות המפגש המוצלח, הוחלט על שיתוף פעולה נוסף, ויצירת מופע מיצג, שיכלול את כל האלמנטים המאפיינים את יצירתם של ענבל פינטו, אבשלום פולק, וכן של המוזיקאים מיפן. הווה אומר, חיפוש ושילוב אמנויות שונות הפורצות אל מחוץ גבולות היצירה, יוצרות שפה  בימתית ייחודית. המגרה את האינטלקט והעין גם יחד. מוזיאון תל אביב לאמנויות הצטרף למיזם, וכך הפך חלל המוזיאון  לאלמנט מרכזי נוסף. את השילוב הסופי להשלמת היצירה, תרמו רקדני ושחקני הלהקה.

במסגרת שיתופי הפעולה שהיו מאז ומתמיד במרכז העשייה של הלהקה, נוצר שת"פ נוסף בין הצלמת מיכל חלבין לבין להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק שהוליד את מיצב הוידאו "ברזל נא"  שיוצג בגלריה הרב תכליתית במוזיאון תל אביב לאומנות.

"ברזל נא" הוא מיצב וידאו בהשראת "פרחקיר" ובו פורטרטים בוידאו של חברי הלהקה, בניסיון ללכוד רגע חמקמק אשר נע בין תחושת כוח לתחושת חוסר שליטה, בין ערנות להתמסרות.

המיצב יהיה פתוח לקהל הרחב לפני ואחרי מופעי "פרחקיר".

אומיטרו אבה הוא מלחין המנגן מגיל צעיר במגוון כלים שונים, בהם פסנתר, כינור ותופים. הוא סיים בהצטיינות את לימודיו במגמה למוזיקה של אוניברסיטת טוקיו לאמנויות, והלחין פסי קול לסרטים ומופעי תיאטרון רבים. בנוסף הוא מרבה להופיע כנגן סולו, במסגרת אנסמבל מוזיקלי שהקים. בשנים האחרונות הרבה לשתף פעולה עם במאי התיאטרון היפני הדגול יוקיו נינאגאווה, והלחין מוזיקה מקורית בעיקר לעיבודיו למחזות מאת וויליאם שייקספיר.

צמד המוזיקאים-זמרים הירופומי נקאמורה ומיו גאנטו הקימו את הצמד "מומוצובאקי" בשנת 2007, על טהרת השירה, האקורדיון והגיטרה. שם ההרכב הוא חיבור המילים "מומו" (מונח מתוך סיפור מאת מיכאל אנדה העוסק בגנבי זמן) ו"צובאקי" שהוא פרח מזן הקמליה. השניים הקליטו עד כה שלושה אלבומים, ומרבים להופיע בכל חלל אפשרי החל באולמות קונצרטים סטנדרטיים וכלה במקדשים.

יואן טיבולי, המתגורר בעיר ליון, השלים לימודיו בעיצוב, תאורה וטכנאות סאונד. מגיל עשרים עובד כמעצב תאורה בעשרות מופעי תיאטרון, מחול, מוזיקה ואופרה בצרפת וברחבי אירופה. כמו כן הוא מעצב תאורה לתערוכות מסחריות גדולות, מיצגים ואירועים מיוחדים.

מיכל חלבין בוגרת בהצטיינות של המחלקה לצילום באקדמיה לחינוך ועיצוב ויצ"ו חיפה וכלת פרס קונסנטינר לצילום לשנת 2007 מטעם מוזיאון תל אביב.

עבודותיה הוצגו בגלריות ומוזיאונים בעולם במספר רב של תערוכות יחיד וקבוצתיות, ביניהן בגלרית אנדראה מייזלין בניו יורק ו M+B gallery בלוס אנג'לס, ב National portrait gallery וב Photographers Gallery בלונדון, מוזיאון הרצליה, מוזיאון חיפה ומוזיאון תל אביב. עבודותיה נמצאות באוספים ציבוריים ופרטיים רבים, בינהם מוזיאון תל אביב, מוזיאון חיפה,The Metropoliatn Museum New York,   Portland Museum of Art, San Francisco Moma , The Jewish Museum New York, Milwaukee art museum ומוזיאון גטי בלוס אנג'לס. פרסומים אחרונים כולליםArtForum  American Photo, NY Times Magazine, , NY Arts Magazine , PDN Magazine , The New Yorker, Vogue Italy.

ספר הצילומים הראשון של מיכל חלבין יצא באפריל 2008 בהוצאת Aperture תחת הכותרת “Strangely Familiar”  . הספר מכיל 55 תצלומים וטקסט של מבקרת האמנות האמריקאית לאה אולמן.

תערוכת יחיד ובה עבודות מהספר נפתחה בספטמבר 2008  בגלריה אנדראה מייזלין בניו יורק ובמוזיאון תל אביב.

ספרה השני של מיכל חלבין ושמו "the black eyeיצא לאור ביוני 2010 בהוצאת הספרים האמריקאית Twin Palms Publishers .תערוכות יחיד נפתחו באוקטובר 2010  בגלרית אנדראה מייזלין בניו יורק ו M+B gallery בלוס אנג'לס.

ספרה השלישי של מיכל חלבין יצא בהוצאת Twin Palms תחת הכותרת "Sailboats and Swans" באוקטובר 2012 , במקביל לתערוכת יחיד בגלריה אנדראה מייזלין בניו יורק.

להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק נמנית על להקות המחול המובילות בישראל.

כוריאוגרפיה, עיצוב תלבושות וחלל: ענבל פינטו, אבשלום פולק
עיצוב תאורה וחלל: יואן טיבולי

הלחנה: אומיטרו אבה, מאיו גנטו, הירופומי נקמורה / ביצוע מוסיקלי: מאיו גנטו, הירופומי נקמורה, קימיה סאטו
עיצוב טקסטיל, מעצבת תלבושות שותפה: מוריאל דז’לדטי / מעצבת תלבושות שותפה: רינת אהרונסון

תפירה: אלה גבעול, רוזלינד נוקטור

רקדנים:ג'רמי אלברז', אריאל גלברט, נגה הרמלין, אופיר ינאי, מרתה לואיזה ינקובסקה, קורדליה לנגה, עוז מולאי, מורן מילר, עמית מרסינו, צבי פישזון,

לוח המופעים במוזיאון תל אביב:

5.2.2016,יום שישי, – בשעות 14:00, 21:00

6.2.2016,מוצ"ש, בשעות  17:00, 21:00

8.2.2016,יום שני,בשעה 21:00

11.2.2016,יום חמישי,בשעה 21:00

12.2.2016,יום שישי,בשעה 14:00

13.2.2016,יום שבת , בשעות 17:00, 21:00

מחיר כרטיס 170 ₪ (הנחות גימלאי חייל סטודנט 135)

טלפון קופת מוזיאון ת"א– 03-6077020

ביקורות מהללות:

"ושוב עבודה נפלאה ועתירת דמיון, רעננה וטובת טעם מבית היוצר של ענבל פינטו ואבשלום פולק" (רות אשל, הארץ).

"תמונת במה מרהיבה ביופייה של פסלי אדם בתנועה. גופים מתנועעים בזרם של תגובות שרשרת. המוזיקה העדינה מהלכת קסמים בחלל, ומביאה את הדרמה האצורה של המחול לשיאה בסיום המופע"  (חגית פלג-רותם, גלובס).

"הישג מפתיע ואפילו מטלטל. הכוריאוגרפיה יוצרת מיני יקום מאתגר שלעיתים אף עוצר את הנשימה" (אורה ברפמן, The post).

"יצירתם החדשה של הצמד פינטו –פולק היא מחול מהפנט בכל רגעיו ומרכיביו." (צבי גורן ,הבמה )

"פרח קיר היא יצירה אמנות, היא מרעננת ומדוייקת" (טל לוין, אתר עכבר העיר)

"זה מופע אחר,מתחרה בדמיון הפרטי ,מעתיר עליו ומאחה אל תוכו דימויים חדשים.לא להחמיץ.קסם אמיתי "(דבורה נמיר-בית העיתונאים)

http://www.inbalpinto.com/

  ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *