מה חדש בעולם הכירוגיה הפלסטית? ראיון עם המומחה ד"ר אייל שפירא.

מה יותר מעניין נשים כשמדובר על מידע חדשני בתחום הפלסטיקה, ובכלל איך ניתן לסייע לכל אחת מאיתנו להמשיך להראות צעירה ורעננה? סוגיה זו עולה כל פעם מחדש כבר שנים רבות, אליה מצטרפים היום גם גברים רבים, גיל המטופלים והביקוש לטיפולי אסתטיקה יורד למרות הארכות החיים. מגוון הטיפולים מתרחב ומתקדם בקצב מהיר.

באירוע חגיגות השנתיים למרפאות אילה המתקדמות בתחום הכירוגיה הפלסטית, בראשותו של דוקטור אייל שפירא, מומחה לכירורגיה פלסטית, ניסיתי לדלות את המידע הנחשק והמסקרן, איך ניתן להשהות את תקתוקו של השעון הביולוגי בגישת טיפול הוליסטית נכונה, לצד אפשרויות חדשניות לטיפולים? יצאתי עם תובנות חדשות ואופטימיות. 

מאושרות להשהות את תקתוקו של השעון הביולוגי...

עם מיכל ינאי:מאושרות להשהות את תקתוקו של השעון הביולוגי…קרדיט צילום: 106il ישראל לייף סטייל מגזין

ד"ר שפירא מהי הגישה הוליסטית בתחום הכירוגיה הפלסטית?

הגישה הטיפולית ההוליסטית רואה באדם כמכלול, ולא כאוסף מקרי של איברים שיש לטפל בכל אחד מהם בנפרד. אנחנו לא רוצים להיות 'מפסלים' או 'ממלאים' מבהיר ד"ר שפירא אנחנו עוסקים במלאכת השחזור. גישה טיפולית ייחודית השונה לגמרי ממה שמקובל בארץ. הראייה ההוליסטית נובעת מהבנה עמוקה של התהליכים הקורים במהלך ההזדקנות. הגישה ההוליסטית סבורה שבמקום לטפל בצניחת הגבות או בקמט נקודתי, יש לטפל בפנים בכללותן זוהי ראייה שונה מזו המקובלת היום בתחום הרפואה האסתטית. ככל שאנחנו מתבגרים אנחנו מתכווצים ומאבדים את מסת העצם. עצם ארובת העין נספגת, וגם הרקות עוברות תהליך ניווני, מתכווצות ושוקעות. הרקות וגבול ארובת העין הם היסודות המחזיקים את הגבות במקום הנכון, וכאשר הם נספגים הגבות צונחות, כי אין להן על מה להישען.  אז אפשר להרים את הגבה, אבל עדיין לא פתרנו את מכלול הבעיות שקרו עם הזמן.

מהן הטיפולים שאתה מבצע? מה כל כך מיוחד בד"ר שפירא כשיש שפע של מרפאות ורופאים?

במרפאות אלה משחזרים את האזור כולו. יחזירו למטופל/ת נפח לאזור הרקה ולגבול ארובת העין ויבנו את גבול ארובת העין מחדש. ואז הגבה תתרומם ותתמקם במקומה המתאים. לאחר שמטפלים ביסודות, רק אז ניתן להעריך אם יש צורך בטיפול נוסף, הרמה ניתוחית, ע״י דרכים אחרות כמו חוטים או הזרקת בוטוקס. במידה ומתייחסים לטיפול באופן נקודתי, האפקט אולי מרשים, אבל לרוב התוצאה לא טבעית, והאיזור נראה מטופל מאוד, ביחס לשאר הפנים, לכן גישתי היא טיפול שיקומי לנשים, כזה שנותן מראה טבעי ואישי, רענן יותר שימנע התדרדרות בשנים הבאות.

חדש לנו,  מהם הטיפולים הכי לא שגרתיים עבורנו בתחום הכירוגיה הפלסטית?

פלסטיקה גניקולוגית היא תחום חדש יחסית שתפס תאוצה רבה בשנים האחרונות, למרות שהוא מוצנע, אלו סוגי טיפולים שלא מדברים עליהם בשיחות סלון. נשים מגיעות למרפאות כדי לטפל באזור המוצנע מסיבות אסתטיות או רפואיות.

יש המגיעות בגלל קושי לקיים יחסי מין, בריחת שתן או כדי לקבל פתרונות אסתטיים. "גם איבר המין הנשי חווה שינויים אסתטיים לאורך השנים והרקמות עוברות תהליך ניוון והידלדלות" מסביר דוקטור שפירא. התופעה השכיחה והמקובלת יותר כיום להסיר שיער באזור המין, יוצרת חשיפה וסיטואציה שהכול גלוי, לכן מתחילים לערוך השוואה ונוצר סטנדרט יופי.

לעיתים מדובר בבעיות פיזיולוגיות שיוצרות אי נוחות, כמו שפתיים מאוד בולטות, צלקות בגלל חתך בלידה, פיגמנטאציה הנובעת משינויים הורמונאליים, או רפיון רצפת האגן הגורם לבריחת שתן. גם כאן נקודת המבט ההוליסטית ייחודית המטפלת בגישה משחזרת ואישית.

במרפאה מטפלים גם בבעיות של יובש בנרתיק, או כאב בזמן קיום יחסי מין. אחרי הטיפול חלק מהנשים מדווחות על שיפור בהנאה בזמן קיום יחסי המין. טיפולים שהיו נדירים בעבר וכיום תפסו תאוצה הם גם הקטנת חזה בלייזר לגברים.

הקטנת חזה בלייזר לגברים

טיפול ייחודי נוסף, מתקיים בלייזר מתקדם לצורך הקטנת חזה לגברים הסובלים מהגדלה של בלוטת השד, ללא צורך בניתוח. על כך מסביר ד״ר שפירא "מכשיר הלייזר מאפשר לפרק את רקמת בלוטת השד, השונה בתכלית מרקמת השומן. להסיר את בלוטות השד מתחת לעור ע"י שאיבה דרך חתכים קטנטנים, ולכווץ חזרה את העור למקומו, מבלי להותיר חתכים וצלקות משמעותיים כפי שנהוג בשיטה המקובלת של כריתה פתוחה. הלייזר מאפשר תוצאות מהירות וטובות גם ללא ניתוח וללא חתכים משמעותיים בעור החזה, ולמרפאות שלנו מומחיות רבה בתחום".

סל הטיפולים המוצע במרפאות אלה הוא רחב – ניתוח, שימוש בלייזר, טיפולי יום בקליניקה ללא צורך בזמן אשפוז והתאוששות.

מה חדש בתחום שאיבת שומן בלייזר? נשים רבות שעברו טיפולים אלו מתלוננות על בעיה נגדית המתעוררת עור רפויי מתחת? 

ניתוחים לשאיבת שומן במרפאות אילה נעשים בשילוב מכשיר לייזר מתקדם לשיפור התוצאות. הלייזר, תורם לפירוק אפקטיבי יותר של השומן, וממצק את העור לאחר הניתוח.  העור העוטף אותנו מתוח על פני נפח מסוים, כאשר אני מסיר שומן מתחת לפני העור, נותרים עודפי עור התלויים על הגוף כשק ריק. ככל שהשאיבה גדולה יותר, או ככל שהעור היה רפוי יותר לפני הניתוח, הסיכוי והסיכון שנקבל עור רפוי ומדולדל עולה לכן מציין ד"ר שפירא הלייזר מאפשר לנו לכווץ ולמצק את העור, לשאוב כמויות שומן גדולות יותר,  תוך הקטנת הסיכון שנסיים את הפעולה עם עור רפוי ומדולדל.

ד"ר אייל שפירא התמחה בכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי איכילוב בתל אביב וכיום הוא מנהל את מערך הפצע והכאב הכרוני בבית החולים אסף הרופא. במקביל ד"ר שפירא מנהל קליניקה פרטית המציעה סל טיפולים רחב במרפאות אילה: מטיפולים להצערת העור, ועד לשאיבת שומן ופלסטיקה גניקולוגית.  בסל הכלים הרחב שלו שימוש בלייזר מתקדם, הזרקת חומרי מילוי, שימוש בחוטים ועוד.
צילום תמונת הכותרת: רפי דלויה, אירוע חגיגות השנתיים נערך בשיתוף מגזין מנטה בנוכחות לקוחות רבים בניהם סלאב ואנשי תקשורת רבים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  , , , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *