לראשונה בישראל–טורניר בינלאומי לקרבות אבירים

טורניר בינלאומי ראשון בישראל בענף הספורט "קרבות ימי הביניים"(World Medieval Fighting ChampionshipWMFC)

יתקיים ב- 23.1.14 בגן מרכז הקונגרסים בחיפה.

הידעתם? טרנד קרבות האבירים ההיסטורי התפתח בשנים האחרונות כענף ספורט ברחבי העולם ומתקיים גם פה בישראל כבר מספר שנים.

הידעתם? יש נבחרת ישראלית אשר ב "קרב האומות", שהתקיימה בצרפת לפני כחצי שנה ניצחה ב- 14 קרבות ברציפות וזכתה במקום השמיני מבין 22 מדינות.

אנשי הנבחרת הישראלית אשר מקדישים את מרבית הזמן והמשאבים שלהם לאימונים משחזרים הלכה למעשה את תקופת ימי הביניים והצלבנים במסעות וטקסים במועדים קבועים בשנה.

הנבחרת הישראלית תתחרה זו הפעם הראשונה בישראל מול נציגי שבע מדינות שונות בטורניר בינלאומי של קרבות ימי הביניים בענף הנקרא "דו קרב מקצועי".

המדינות אשר נציגיהן יגיעו הפעם להשתתף בטורניר הבינלאומי: צרפת, רוסיה, לטביה, אסטוניה, אוקראינה, בלרוס ולוקסמבורג.

באליפות העולם האחרונה בקרבות ימי הביניים קבוצתיים –על הזירה קם לתחייה המחזה המרתק של קרב אבירים, שילהיב גם את אוהדי הספורט וגם את חובבי ההיסטוריה.

דו קרב מקצועי בפעולה. צילום: אנדרי קינזרסקי

דו קרב מקצועי בפעולה. צילום: אנדרי קינזרסקי

הלוחמים מחולקים לקטגוריות על פי משקל ולכל אחד מותאם יריב על פי ניסיון. לא רק החרב והמגן יסייעו לספורטאים בדרך לניצחון. לצד הסיף עליהם להיות מיומנים גם בטכניקות קרב מגע, להיות אמיצים ופיקחים גם יחד.  "בקרבות ימי הביניים", כמו בכל תחרות ספורט ישנם כללים וחוקים נוקשים-

תחרות "דו קרב מקצועי" נערכת בזירה מתוחמת בחבלים, בכל קרב מתבצעים שלושה סבבים כאשר כל סבב אורך שתי דקות ודקה למנוחה בין הסבבים. המנצח בקרב יהיה הלוחם שצבר מספר נקודות גבוה ביותר אחרי שלושה סבבים.

חל איסור מוחלט לדקור או לחנוק את היריב או לפגוע בו באזורי גוף אסורים – על כך מוטל עונש וגם הורדת ניקוד, יש תקן ברור לכלי הנשק כמו משקל מינימלי ומכסימלי ובמקרה של שבר בכלי הנשק, מוקצב זמן מוגבל להחלפתו.

נבחרת קרבות האבירים של ישראל מורכבת ממספר מועדוני אבירים הפזורים ברחבי הארץ, מועדוני האבירים בישראל קיימים: בירושלים, תל אביב, חיפה, פתח תקווה ובאר שבע.

 לכל מועדון תחום התמחות ייחודי. חברי המועדונים המכורים לנושא המשקיעים לאורך כל השנה את מיטב כספם וכל שעות הפנאי שלהם כדי לבסס ולהרחיב את ההכרה בספורט מיוחד זה, הם מגיעים באופן קבוע למפגשים כשהם עטויים במגוון מערכות לבוש ושריון אשר הם עצמם רוכשים או יוצרים במו ידיהם המאופיינים לפי תקופה ההיסטורית בימי הביניים וגם תקופת הצלבנים, מערכות המיגון כוללות קסדת מתכת, חליפת שריון פלדה הכוללת מגני ידיים ומגני רגליים, מגן ליד, סט חרבות ועוד אלמנטים אשר מאפיינים את התקופה (החרבות אינן מושחזות שכן אין פה כל כוונה אמתית להרוג או לפצוע את היריב).

במפגשים מתרגלים את אומנות הלחימה האבירית לסוגיה השונים: אימון בירי קשתות מסורתיות, אימוני סייף של המאה ה-12, קרבות סייף היסטורי עם חרבות קלאסיות, קרבות קבוצתיים ודו קרב מקצועי.

אתם מוזמנים לבוא לצפות בקרבות האבירים, קרבות שבימי הבניים רק אריסטוקרטים ובני אצולה חברתית יכלו לצפות או להשתתף בהם.

כרטיסים ניתן להשיג בקופת בראוו: http://bravo.org.il/announce/18863
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *