פסטיבל תרבות! זה- כי כולנו צורכים תרבות

פסטיבל תרבות! זה. שיתקיים בתאריכים 20-18 בדצמבר, מבקש להראות שכל מה שהתרבות צריכה כדי לפרוח הוא תמיכה ראויה – והוא צועק את זה בכל הכח!

פסטיבל תרבות! זה. המתקיים בשיתוף עם מזא"ה 9, בית הצעירים של עיריית תל-אביב – יפו, ייערך בבית הצעירים, בבית ציוני אמריקה ובבתי הקולנוע אורלנדו בתל-אביב בתאריכים 20-18 בדצמבר במהלך כל היום.

הפסטיבל פונה לקהל הרחב, מתוך התובנה שכולנו, בכני אדם, צורכים תרבות, על מכלול גווניה: שפה, קולנוע, שירה, מוסיקה ותיאטרון ועוד'. העקרון המנחה את יוצר הפסטיבל, המשורר רענן בן-טובים, הוא כי "תרבות יוצרת אתוס חברתי, הדרוש לקיומה של חברה באמצעות גישה יעילה לנכסיה התרבותיים. בהעדר השקעה ראויה בתרבות נפגע עצם קיומה של החברה כולה."

במסגרת הפסטיבל תוצג תערוכת אמנות גדולה, ייערכו מפגשי אמן עם משוררים ומוסיקאים, ויתקיים מרתון מחזות קצרים בהמחזה של שירי משוררים עכשוויים. בנוסף, יתקיימו מפגשים עם יוצרי קולנוע והקרנות סרטים שביניהם זכו לחשיפה ארצית ובינלאומית ולרבות בפסטיבל קאן היוקרתי. את הפסטיבל תפתח במת בוגרי בית הספר למוסיקה רימון בביצוע לחנים חדשים לשירי משוררים. הפסטיבל ייסגר במופע גדול של מחאת המשוררים והאמנים בדרישת 1% לנשמה ולתרבות שקיבלה חשיפה משמעותית בטקס האחרון של פרסי אופיר לקולנוע לשנת 2014.

המשתתפים (רשימה חלקית וכפופה לשינויים): דן תורן, נועה גולן (the voice) תמר גלעדי, אקוט, מוסיקאים בוגרי בית הספר למוסיקה רימון, בועז כהן (88fm פרוגרסיב וחיות אחרות), שחקנים ושחקניות, המשוררים והמשוררות אלי אליהו, אלמוג בהר, גיורא פישר, טל ניצן, אמירה הס, יעל גלוברמן, הסופרת לאה איני, המו"לים פרופ' עוזי שביט ופרופ' רפי וייכרט ועוד.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *