מלגזה

כל מה שרציתם לדעת על מלגזות ורכישתן ולא העזתם לשאול

שינויים משנים

מאז הומצאה המלגזה בשנת 1917, ידעה המכונה שיפורים ושיפצורים, בהתאם לחידושים הטכנולוגים והצרכים שהחברה בת קיימא זקוקה להם. כך, מכלי בענף התעשייה והמסחר אשר שימש להעברה ותנועה חופשית של כלים, חלקים וחלפים, המלגזה היום משמשת את בני האדם גם למשל לצורכי גרירת מכוניות, כחלק מפיקוח תעבורתי. כמו כן, אם מלגזות בימים עברו פעלו ועבדו בעיקרן על דלק, בנזין או דיזל, הרי שכיום ניתן למצוא גם מלגזות חשמליות וסולאריות.

השיפורים הללו במלגזות, הביאו לכך כי כיום מלגזות רבות מיוצרות עם הכוונה ספציפית לשימוש מסויים. ואכן, אנו עדים כיום בשוק להימצאותם של עגלת משטחים לשינוע חלקים כבדים, מלגזה להעמסת ושינוע מכוניות, מלגזה צידית לשינוע קל יותר של צינורות ואפילו מלגזה בעלת זרוע עגולה במקום שתי זרועות הפלדה המוכרות, להעברה קלה יותר של חביות. שינויים קטנים אלו, על אף שנראים מינוריים, הם בעלי חשיבות עצומה – לא רק שהם שידרגו את הנוחיות של האדם בעת ביצוע עבודתו, אלא גם הביאו לנסיקה בכל הקשור ליעילות העבודה; הן מבחינת זמנים (שכן כיום העבודה יכולה להתבצע מהר יותר בעזרת הכלי) והן מבחינת משקלים ושינוע (המלגזות של היום יכולות להזיז ולשנע חלקים כבדים יותר, ולהיות מכונות אמינות יותר מבחינת בלאי, מהירות ועוצמה).

לפתרון הבא במניעת תאונות דרכים – לחצו כאן

למה יש לשים לב כששוקלים לרכוש מלגזה?

כפי שבוודאי הבנתם עד כה, במידה ואנו שוקלים לרכוש מלגזה, עלינו תחילה לקבוע מה סוג העבודה אשר היא תידרש לעשות. קביעה זו, תעזור ותסייע לנו לבחור מלגזה מתאימה ומכוונת יותר לביצוע המשימה. לאחר שהוחלט דבר סוג העבודה, עלינו לבחור את משקל המלגזה. כיום, רובן המוחלט של המלגזות נעות בין 1 טון ל 5, וככל שמישקלן גדול יותר כך הן יוכלו לשנע חלקים כבדים יותר. יחד עם זאת, יש לזכור כי ככל שמלגזה גדולה וכבדה יותר, כך היא מוגבלת בתנועתה – הן מבחינת מהירות והן מבחינת יכולתה להיכנס אל מקומות צרים אם תידרש. דבר נוסף שיש לבדוק, הוא את יכולות המערכת ההידרואלית של המלגזה, קרי; יכולות הזרועות של המלגזה. למלגזות שונות יכולות אחרות בכל הקשור למשקל הסחיבה ו"גמישות" הזרועות, הן מבחינת הורדה והעלאה של גובה הזרועות, והן מבחינת היכולת לשלוט על התנועה הרוחבית שלהן.

  ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *