הישיבה עם השר אריאל

חיזוק תרבותי בירושלים – הקצאת שטחים למוזיאונים

בשורה לחובבי האמנות והתרבות

בישיבת מועצת מקרקעי ישראל, בראשות שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, שהתקיימה ביום שלישי, ה-13.05.14 אישרה מועצת מקרקעי ישראל החלטה לכבוד יום ירושלים, לפיה יוקצו קרקעות בשטח של 18 דונם להקמת מוזיאון הטבע בירושלים, וכן הרחבת מוזיאון ארצות המקרא בחמישה דונם נוספים, בתשלום סמלי בלבד עבור הקרקע. ההחלטה תאפשר להקים את מוזיאון הטבע בירושלים ולהגדיל את שטחו של מוזיאון ארצות המקרא, ותיתן מענה לצרכים האומנותיים של המוזיאונים השונים.

בנוסף, החליטה מועצת מקרקעי ישראל לאמץ את המלצות הוועדה המקצועית בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר, כך שהקצאת הקרקע עבור בית הספר לאומנויות בצלאל יהיה בתשלום סמלי בלבד. הקרקע שתוקצה לבית הספר בצלאל צפויה להיות במרכז העיר.

השר אורי אריאל: "מדובר בהחלטות משמעותיות שיסייעו לחיזוק מעמדה התרבותי של העיר ירושלים, ככל עיר בירה אחרת בעולם. לצד החיזוק התרבותי אנו מרחיבים את מעגל הסטודנטים ומחזקים את צעירי העיר ומרכז העיר. ההטבות עליהם הוחלט מסתכמות בעשרות מיליוני שקלים לטובת פיתוחה וחיזוקה של העיר ירושלים ואני אמשיך ואפעל לביסוסה ובניינה בכל רחבי העיר".

106il תיירות מברכים על ההחלטות החשובות הללו, ומקווים כי הן אכן יצאו לפועל, וכי המשאבים יוקצו לשיפור המוזיאונים במהרה מבלי סחבת ובירוקרטיה.

  , , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *