התזמורת הקאמרית הישראלית.

התזמורת הקאמרית הישראלית פותחת עונה בקונצרט חגיגי

התזמורת הקאמרית הישראלית בקונצרט חגיגי פותחת את העונה ה52, בקונצרט חגיגי "שיר השירים" מאת נעם שריף בביצוע מאסטרו אריאל צוקרמן שמנגן ומנצח ויצירת המופת הרקוויאם של מוצרט בהשתתפות הסולנים, מקהלת האיחוד ובניצוחו של רונן בורשבסקי.

אכן קונצרט מהנה במיוחד ובביצוע מושלם. נהנתי מכל רגע! אל תפספסו את העונה!

חידוש! מנויי התזמורת נהנים השנה בחינם מהרצאות, סיורים, הרקדות ומפגשי אמן לפני הקונצרטים. שעות הקונצרטים הוקדמו ל 19:00 ו20:00 בערב בכדי לאפשר לקהל למקסם את הבילוי והמנויי. לאחר הקונצרטים ניתן להיפגש עם אריאל צוקרמן המנהל המוזיקלי, האמנים האורחים, המנצחים המתחלפים ונגני התזמורת במסעדת פאסטל לכוס יין ושיחה. 

11 בספטמבר, היכל התרבות כרמיאל, 12-13 בספטמבר, אולם רקאנטי מוזיאון תל אביב 18 בספטמבר, ימק"א ירושלים

נעם שריף ציין: "מוסיקה זה לא אליטיזם, זהו צורך! כל מוסיקה טובה. בין אם המערבית או המזרחית, הקשר ביניהם זהו גם הקשר של המוסיקה הליטורגית, העם היהודי על כל תפוצותיו – העבר הוא העתיד" כאשר חלומו לבצוע שיר השירים שכתב לחליל ותזמורת מבוצע ע"י אריאל צוקרמן בקונצרט הפתיחה שמתגשם.

פתיחת העונה. הניגון הזה תמיד מרגש כל פעם מחדש. מוזיאון תל אביב לאמנות

‎Posted by Ruth Bronstein on‎ יום שלישי 12 ספטמבר 2017

היצירה שיר השירים נכתבה על פי הזמנתו של נגן החליל המפורסם ג'יימס גולוואי. מטרתה הייתה ליצור עבור החליל יצירה שתהיה מטבעה עממית. היצירה מכילה שלושה מרכיבים-חלק מודלי המשתמש גם בטכניקות כרומטיות מקובלות, אשר נפרש לשלוש אפיזודות: מבוא קצר לחליל סולו, חלק איטי בעל מורכבות פוליריתמית, ואחר כך אלגרו. החלק השני של היצירה מבוסס על חומר לאדינו, בו גם הקדנצה לחליל.

החלק האחרון מבוסס על דבקה דרוזית מוכרת. ליצירה בכללותה אופי פסטורלי וקליט, למרות היותה בעלת כישורים טכניים גבוהים מבחינת התזמורת והחליל.

במרכז הקונצרט מבצעת התזמורת את הרקוויאם של מוצרט בתאריך שהפך לסמל בינלאומי, היצירה מתבצעת במקומות שונים ורבים בעולם על ידי מנצחים ותזמורות רבות, כמחווה לאסון התאומים, ביום השנה לנפילתם. ביצוע הרקוויאם בפתיחת העונה מחווה של התזמורת הקאמרית הישראלית למייסדה ולזיכרון היסטורי זה.

נ. שריף: "שיר השירים" לחליל ולתזמורת

ו.א. מוצרט: רקוויאם ק' 626

משתתפים: אריאל צוקרמן, מנצח וחליל, דניאלה סקורקה סופרן, ניצן אלון מצו סופרן, אלט, איתן דרורי, טנור (בכרמיאל ובתל אביב) / רון זילברשטיין, טנור (בירושלים) עודד רייך, באס (בכרמיאל ובתל אביב) / יאיר פולישוק, באס (בירושלים) נעם שריף מלחין ומנצח.

מקהלת האיחוד: הותיקה ביותר בישראל נוסדה בשנת 1955 על ידי המלחין יהודה שרת, המקהלה שמה דגש  על ביצוע  יצירות יהודיות וישראליות, וחבריה רואים עצמם כשגרירים של המוסיקה האמנותית שלנו בארץ ובעולם. המקהלה חברה בארגון IFCM – האיגוד הבינלאומי של מוזיקה מקהלתית וכן האיגוד האירופאי Europa Cantat. רונן בורשבסקי מנהל המוזיקלי ומנצח  משנת 1999.

11 בספטמבר, 20:30, היכל התרבות כרמיאל

12 בספטמבר, 19:00, מוזיאון תל אביב לאמנות, אולם רקנאטי

13 בספטמבר, 20:00 מוזיאון תל אביב לאמנות, אולם רקנאטי

* לפני הקונצרט ב13 בספטמבר תתקיים הרצאה מאת אלינא גורביץ – "ניצחון הרוח"

18 בספטמבר, 20:00, ימק"א ירושלים

רכישת מינויים וכרטיסים באתר או בטלפון  TICKETS.ICO.CO.IL 03-5188845

  ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *