הקץ לחיובים מופקעים בגין גלישה בסלולרי בחו"ל, ללא ידיעת המנוי

שר התקשורת גלעד ארדן הורה היום (31.03.14) על תיקון רישיונות חברות הסלולר בנוגע לשירותי נדידה בחו"ל, כך שימנעו חיובי היתר המושתים על הצרכן בשל גלישה סלולרית המתבצעת בחו"ל, ללא הסכמה מפורשת של המנוי.

במטרה להגן על הציבור מפני Bill Shock בגין גלישה סלולרית בלתי רצונית בחו"ל, הורה שר התקשורת לחברות הסלולריות לחסום, ללא תשלום, את הגישה לשירות גלישה לכל מנוי, מיד עם הגעתו לחו"ל, אלא אם כן למנוי יש הסכם עם החברה הכולל שירות גלישה במדינת היעד, או שהמנוי ביקש באופן מפורש לאפשר לו באופן קבוע גישה לשירותי גלישה בזמן שהותו בחו"ל.

מנוי אשר ביקש לאפשר לו באופן קבוע גלישה בחו"ל, ואשר אין לו הסכם עם חברת הסלולר הכולל שירות גלישה במדינת היעד: חויבו חברות הסלולר לשלוח למנוי, מיד עם הגיעו לחו"ל, מסרון אשר יכלול מידע בדבר האפשרות לחסום את שירות הגלישה באמצעות שינוי הגדרות במכשיר או באמצעות פנייה למוקד הפניות הטלפוני של החברה, שיחה זו תהיה  שיחת חינם ללא עלות.

כדי להגביר את השקיפות מול הצרכן הוחלט לחייב  את חברות הסלולר לשלוח, ללא תשלום, מסרון למנוי שרכש חבילת שירות נדידה בינלאומית, ברגע שהוא מנצל 75%, 90% ו-100%, מהחבילה, ובו יצוין שיעור ניצול החבילה ומועד עריכת חישוב הניצול.

שר התקשורת החליט: מנוי שלא ביקש באופן מפורש שמכשיר הטלפון הסלולרי שלו יהיה פתוח לגלישה בחו"ל – מכשירו ייחסם  והוא לא יחויב בתעריפים המופקעים. זהו שינוי של ברירת המחדל הנהוגה כיום.

השר ארדן: "תם העידן שבו צרכנים משלמים ללא ידיעתם, מאות ואלפי שקלים עבור שירותי גלישה מהנייד בחו"ל. בנוסף, אנו בוחנים את פתיחת שוק הנדידה בחו"ל לתחרות בין כלל המפעילים, כך שהצרכן יוכל לגלוש מכל חברה ללא קשר לחברה בה הוא מנוי בארץ".

  , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *