הצצה נדירה לתרבות איראן במופע אנסמבל גולהא

איראן

איראן

בשלושים השנים האחרונות לתרבויות המערב ולנו הישראלים השם "אירן" נתפס בקונוטציה  שלילית, אירן מילה נרדפת לאלימות ,קנאות דתית, פצצות אטום ואימה, במופע אנסמבל גולהא תכירו את אירן האחרת. מסע קסום יחשוף אתכם לתרבות אירן המפוארת, במופע אותנטי סוחף של שירה ריקוד ומוזיקה קלאסית אשר תפרט לכם על נימי הרגש והיופי, בין שיר של פארזנה כהן עם ריקוד אמנותי של אורית סוכרי ,ויד ניסן יליד אירן מומחה לחבל ארץ ענקית זו ייקח אתכם למסע וירטואלי חזותי אל המקומות הכי אטרקטיביים במסלול הטיול המשותף: מוזיאונים ,אתרי הנצחה מונומנטליים , תצוגות אימפריית השטיחים, אוצרות הממלכה העשירה מלפני 30 שנה, ארכאולוגיה מלפני 2000 שנה, נופים ירוקים ומוריקים, שכונות פאר עם מסעדות מרשימות, מבנים ארכיטקטוניים מרשימים בצפון טהראן לצד שווקים אותנטיים בדרומה, ועוד ועוד. מופע שכל חובבי תרבות ותיירות יוכלו ליהנות ולייחל ליום שבו יהיה אפשר להפוך את 3 שעות המסע לאירן למסע אמיתי באמת. הצצה נדירה ומשובחת לתרבות אותנטית הצד היפה של אירן שרבים מכם בוודאי לא מכירים.

איראן

איראן

ההרכב המוזיקלי אשר מבצע את הרפרטואר של המוזיקה הפרסית, הנו הרכב אשר הוקם משנת 2008  חבריו כולם בעלי ידע עשיר וניסיון רב בהופעות ברחבי העולם : נשה ששון– סנטור, משה הגיגי– זארב,  יעקב מירון – חליל צד, ניר סרוסי ואביבה אלייב – כינור, מרינה טושיץ' – עוד, פארזנה כהן– סולנית. אורית סוכרי מחול אומנותי.

האנסמבל התאחד להרכב בזכות יוזמתו של מנשה ששון, מנהל האמנותי של האנסמבל ונגן הסנטור, המלווה כבר שנים רבות את להקת הברירה הטבעית. האנסמבל הוא ההרכב הראשון בישראל המנגן מוזיקה פרסית קלאסית ויהודית שורשית. השקפת עולמו של מנשה ששון, מנהל המוזיקלי של האנסמבל.

הלהקה השיקה אלבום בכורה "אנסמבל גולהא", ובמקביל  ביצעו לחנים ועיבודים חדשים לשירים מן המקורות .

להתרשמות קבלו לינק לקטע מתוך המופע האחרון: https://www.youtube.com/watch?v=3WnQBsoSKcE

למידע על המופעים הקרובים של "אנסמבל גולהא" התקשרו: 054-6673020

ההמלצה שלי לכו לראות!!! רות ברונשטיין, תרבות  מנויי 106.

 

 

 

 

דיוויד ניסן, מזרחן וקצין מודיעין לשעבר, נולד וגדל באיראן עד גיל 18.
בהרצאתו "טיול וירטואלי באיראן", הוא לוקח את הקהל לסיור קסום וחווייתי במדינה יפהפייה שלא זזה מהכותרות בשנים האחרונות. באמצעות שקפים מרהיבים והסברים מרתקים, דיוויד מסיר את הרעלה הכהה והמאיימת של המשטר האסלאמי וחושף נופים, אנשים ותרבות של ארץ מרתקת.

  ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *