סרט הקולנוע המומלץ ביותר "איש המסילה"

  הסרט עלה לאקרנים בישראל ב-6.3.2014   –  The Railway Man

בימוי: ג׳ונתן טפליצקי תסריט: פרנק קוטרל בויס, אנדי פטרסון מבוסס על הביוגרפיה של אריק לומאקס מפיקים: אנדי פטרסון, כריס בראון, ביל קרבישלי  משתתפים: קולין פירת׳ – אריק לומאקס ניקול קידמן – פאטי לומאקס סטלן סקארסגרד – פינליי הירויוקי סאנאדה  – נאגאסה , אוסטרליה 2013 אורך הסרט: 116 דקות  הפצה: פורום פילם

תקציר הסרטאיש המסילה, מבוסס על סיפור אוטוביוגרפי עצוב ויוצא מן הכלל, המתאר את הסיפור האמיתי והבלתי ייאמן של אריק לומאקס, אריק לומאקס הוא קצין בצבא הבריטי שמעונה כשבוי מלחמה במחנה עבודה יפני במהלך מלחמת העולם השנייה. עשרות שנים אחר כך, לומאקס מגלה שהמתורגמן היפני שמבחינתו היה אחראי ליחס שקיבל, עדיין בחיים ולומאקס יוצא כדי להתעמת איתו ועם העבר שרודף ואינו מרפה ממנו.

הסרט בכיכובם של זוכה פרס האוסקר קולין פירת׳ וזוכת פרס האוסקר ניקול קידמן, מביא סיפור עוצמתי על הישרדות, אהבה ,גאולה ומחילה.

הסיפור שמאחורי ההפקה: ״איש המסילה״ מבוסס על האוטוביוגרפיה רבת המכר של אריק לומאקס וסדרה של פגישות, במשך השנים, עם לומאקס ואשתו פאטי. אריק נפטר ב-2012, אחרי שהספיק לבקר בסט הצילומים של הסרט.

הסרט צולם בסקוטלנד, קווינסלנד ובתאילנד. רוב חלקי הסרט צולמו במסילת המוות האמיתית, שנמצאה בג׳ונגל שבעים שנה לאחר המאורעות שגבו את חייהם של עשרות אלפים.

ניקול קידמן קראה את התסריט ומייד השיבה בחיוב. ״מעולם לא הייתה לי הזדמנות לגלם אישה שיש לה הזדמנות לעמוד לצד בן זוגה, אהובה, בעלה בזמנים כה קשים וזה משהו שאני מאוד מחוברת אליו ועשיתי בחיי האישיים. אני מאמינה שיש דרך מסוימת שבה אהבה יכולה לעזור להחלים. אפשר לעודד אדם באופן עדין ואיטי להתמודד עם דברים, ואני רציתי לעשות את זה על המסך. זה העניין שפאטי ואני חולקות, כמובן בסיטואציות מאוד שונות, אבל אני מאוד מחוברת אליה״.

״אני מאמינה שאנשים מתאחדים דרך הכאב. אנשים לא מתאהבים או מוצאים אהבה עמוקה כשהכול טוב ויפה. כשאתה באמת מוצא אהבה זה כשחופרים ביחד בכאב. ואם בוחרים להישאר ביחד מקבלים משהו עמוק הרבה יותר״.

קולין פירת׳ (אריק לומאקס): שחקן הקולנוע והטלוויזיה האנגליה פרץ להכרה בינלאומית כשגילם את דמותו של מר דארסי בסדרת הטלוויזיה של ה-BBC, ״גאווה ודעה קדומה״. במהלך הקריירה הקולנועית הארוכה שלו הופיע בשלושה סרטים שזכו בפרס האוסקר הטוב ביותר: ״שייקספיר מאוהב״, ״הפצוע האנגלי״ ו״נאום המלך״, שבעבור תפקידו בסרט זה זכה גם בפרס השחקן הטוב ביותר.קולין השתתף בשוברי קופות רבים ביניהם ״יומנה של בריגיט ג׳ונס״ וסרט ההמשך ״בריגיט ג׳ונס, עובדות החיים״, לצידם של רנה זלווגר ויו גראנט; ״נערה עם עגיל פנינה״ לצידה של סקרלט ג׳והנסון; ״חשיבותה של רצינות״, סרט הפנטסיה ״נני מקפי״, מותחן הפעולה של אטום אגוין ״כשהאמת משקרת״, האפוס ההיסטורי ״הלגיון האחרון״, המחזמר ״מאמא מיה – הסרט״, בסרטה של הלן האנט ״כשהיא מצאה אותי״, ב״בעל מזדמן״ לצידה של אומה תורמן, ״קלת דעת״ ו״דורין גריי״, שניהם לצד בן ברנס, ״רוחות חג המולד״, ״סינגל מן״ ועוד.

ניקול קידמן (פאטי לומאקס): הכוכבת האוסטרלית ניקול קידמן התפרסמה לראשונה בארה״ב במותחן הפסיכולוגי של פיליפ נויס ״סיכון רטוב״. היא זכתה בפרס אוסקר, פרס גלובוס הזהב, פרס הBAFTA ופרס דוב הכסף של פסטיבל ברלין כשגילמה את הסופרת וירג׳יניה וולף בסרט ״השעות״. מועמדותה הראשונה לפרס האוסקר הייתה על סרטו של באז לורמן ״מולאן רוז׳״, תפקיד שאף זיכה אותה בפרס גלובוס הזהב, לאחר שהייתה מועמדת באותה שנה גם עבור תפקידה בסרט ״האחרים״. הייתה מועמדת לפרס גלובוס הזהב מספר פעמים נוספות, עבור הסרטים ״פיתוי קטלני״ של גאס ואן סנט, ״לידה״, ״קולד מאונטיין״ ו״בילי באת׳גייט״. כיכבה בסרטו המוערך של לאר פון טרייר דוגוויל״, ובסרטו האחרון של הבמאי המנוח סטנלי קובריק, לצידו של בעלה לשעבר טום קרוז ״עיניים עצומות לרווחה״. בין סרטיה הנוספים: ״NINE”, ״אוסטרליה״, ״מצפן הזהב״, ״באטמן לנצח״ ועוד רבים.

ההמלצה שלי סרט  מיוחד חובה ללכת *****
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *