המערך הערבי

הידעתם? 24 מתנדבים ערבים קבלו תעודות הוקרה

בשבת האחרונה (10.05.14) התקיים מאורע חשוב . טקס חלוקת תעודות הוקרה למתנדבים ומתנדבות מצטיינים של האגודה להתנדבות, במסגרת השירות הלאומי-אזרחי מהמגזר הערבי.

המתנדבים מהמגזר הערבי משרתים בארגונים חברתיים וציבוריים בצפון כמו: מערך הכבאות, מוסדות חינוך, בריאות ועוד. תעודות הצטיינות הוגשו כהוקרה למתנדבים על עשייתם החברתית והחינוכית ועל תרומתם לשיפור השירותים האזרחיים בחברה הערבית.

המערך הערבי באגודה להתנדבות אמון על גיוס ולווי של כ-1,000 צעירים וצעירות מהחברה הערבית לשירות לאומי-אזרחי. במסגרת השירות הצעירים מתנדבים במוסדות חברתיים וחינוכיים במגזר הערבי ובמגזר הכללי. המתנדבים זוכים למעטפת של לווי והכשרה לפני השירות ובמהלכו, שנועדה להעניק להם ארגז כלים אישי ומקצועי ולהכין אותם לקראת המשך דרכם האזרחית והשתלבות במערכת ההשכלה הגבוהה ובשוק העבודה.

בזמן הפסקת המחצית של משחק הפועל ת"א מול הפועל ב"ש, במעמד מרגש זה קיבלו 24 מתנדבים ערבים תעודות הצטיינות והוקרה על עשייתם החברתית והחינוכית. הטקס היה במסגרת פרויקט משותף של האגודה להתנדבות עם "הפועל תל אביב – מפעלות חינוך וחברה". שלושה מהמתנדבים המצטיינים הם חלק מפרויקט של "מפעלות חינוך וחברה", בו מתנדבים עשרות צעירים וצעירות מהמגזר הערבי כמדריכי כושר ואימון בבתי ספר ועוסקים בחינוך למניעת אלימות באמצעות ספורט.

להלן קישור  בו ניתן להתרשם על העשייה של המערך: https://www.facebook.com/aguda.mar

בין המצטיינים:

המשרד לביטחון פנים

  • קנדה אערג' ומריאנה מגיזל: מתנדבות במשרד לביטחון פנים ביחידה שאחראית על מאות מתנדבים של השירות האזרחי בחברה הערבית. ניחנות במקצועיות רבה ומלוות את צוות המשרד בתהליך איתור המיון וההכשרה של כל מתנדבי הפרויקטים של המשרד: כבאות, עיר ללא אלימות, הרשות למלחמה בסמים ועוד.

מרפאה פסיכיאטרית

  • מראם סעד: מראם מתמודדת עם הילדים הקשים במרפאה, וגם עם הוריהם. היא מלווה אותם בזמן טיפולים ומפעילה אותם.

מתנדבי כבאות שפרעם

  • אמיר עומר: מתנדב בתחנה משנת 2010  כצופי אש עוד לפני שנקלט כמתנדב שירות לאומי באגודה. מאז ועד היום, הוא הצליח להוכיח את עצמו כמתנדב רציני, חרוץ, אחראי ויוזם.
  • טוני חרש: התחיל את השירות שלו לפני חודשיים, ובתקופה הקצרה הזו הצליח להוכיח את עצמו בעבודת שטח ובעבודת צוות. אחראי ויוזם.

חטיבת ביניים אלמכסור

  • אנאפל אבו סמרה: מתנדבות אחראיות אשר נותנות את הנשמה מתוך אהבה לשירות. מפעילות ילדים רבים בבית הספר ובכך מונעות מקרי אלימות.

גני ילדים

  • אנואר היייב: מתנדבת חרוצה, ויצירתית המעניקה יחס נפלא לילדים בגן. יזמה פרויקטים בגן תוך כדי מסירות לעבודתה.
  • שיימא'א מזאריב: מתנדבת מסורה, חרוצה, יצירתית ויוזמת, אשר משרתת בגן ירוק. יזמה פרויקטים רבים ופעילויות ביחד עם הילדים.

גן מתי"א חינוך מיוחד

  • ועד עותמאן: משקיעה רבות, אחראית וחתומה על כמה סיפורי הצלחה עם ילדי החינוך המיוחד בגן.
  •  צוות הכתבים של  106 מברך את מברך את מקבלי התעודות, כן ירבו.
  , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *