הטנור- על אמנות, ידידות, וחברות שבוע הקולנוע הקוריאני

הטנור-  על אומנות, ידידות ואהבה. שבוע הקולנוע הקוריאני

סרט דרמה משובח על אהבה, ידידות, וחברות.

מספיק שהאדם הנכון יאהב ויאמין בך כדי שתגיע רחוק… סרט מרגש במיוחד.  חגיגה לחובבי מוזיקה קלסית.

ז'אנר: דרמה מבוסס על סיפור אמיתי של זמר הטנור ביי ג'ה-צ'ול, שהתמודד עם מחלת הסרטן שפגעה במיתרי קולו וחזר לשיר.

קוריאה הדרומית 2014

בימוי: קים סאנג-מאן  Kim Sang Man

משחק: יו ג'י טאי  Ji-tae Yu, יוסוקה איזייה   Yûsuke Iseya

סיפורו האמיתי של זמר הטנור הקוריאני המוכשר, ביי ג'ה-צ'ול, ששירתו העדינה ורבת העוצמה החודרת ללב הקהל הפכה אותו לכוכב העולה של סצנת האופרה באירופה.

קוג'י סוואדה, מפיק מוסיקלי יפני המחפש באירופה טנור חדש, נדהם לשמוע את ביי ג'ה-צ'ול ומזמין אותו ליבשת לסבב הופעות ביפן. בין השניים נרקמת ידידות מופלאה. אחרי עונת הופעות מוצלחת, ג׳ה צ'ול מאובחן כסובל מסרטן בבלוטת התריס. במהלך הניתוח נפגעים תאי העצב לאחד ממיתרי הקול וג'ה צ'ול מאבד את קולו בשיא תהילתו.

סוואדה, שלא יכול לראות את ביי ג'ה-צ'ול הטנור המוכשר שלו במצב של חוסר תקווה, לא שוקט עד שהוא מאתר מנתח ומומחה יפני המתמחה בניתוח ייחודי המשקם את מיתרי הקול, בזכות עקשנותו של סוואדה קיים סיכוי לשחזר את היכולות הקוליות שלו. הרופא נענה לאתגר המורכב, על אף שכשלון עלול לסכן את שמו. הניתוח עובר בהצלחה ותהליך השיקום מתחיל.

סוואדה מכין קונצרט חדש לכבוד חזרתו של ג'ה-צ'ול לבמה, אך התרחשות בלתי צפויה מאיימת לטרוף את כל הקלפים.

ביי ג'ה צ'ול – סיפורו של גיבור הסרט

זמר טנור קוריאני יליד 1969. סיים את לימודיו בזמרה בשנת 1994 בסיאול. למד ארבע שנים בקונסרבטוריון ג'וזפה ורדי במילנו.  השתתף בתחרויות שירה רבות וזכה בפרסים רבים, הוזמן להופיע בכמה בתי אופרה ברחבי העולם. בשנת 2005 התגלה בגופו גידול סרטני בבלוטת הלימפה, הוא נאלץ לעבור ניתוח שבו נפגעו העצבים בדיאפרגמה שלו והתפקוד בריאה הימנית. הוא איבד את קולו לגמרי. בעקבות ניתוח שעבר אצל מומחה ביפן ותהליך שיקום ארוך,  חזר לשיר והוא הזמר היחידי בעולם ששר שחצי ממיתר הקול הימני שלו משותק.  בשנת 2008 חזר לבמה ומאז מופיע ביפן ובקוריאה.

שבוע הקולנוע הקוריאני

החל מה 02 בנובמבר

הסרט "הטנור" יפתח את שבוע הקולנוע הקוריאני שיתקיים בסינמטק של תל אביב וירושלים.

זמר הטנור ביי ג'ה-צ'ול, שעל סיפור חייו המרגש מבוסס הסרט "הטנור", יגיע לאירוע הפתיחה, כאורח של שגרירות קוריאה בישראל וחברת המכוניות KIA. אירוע הפתיחה ב- 02 בנובמבר.

שבוע הקולנוע הקוריאני מתקיים ביוזמת שגרירות קוריאה והשגריר, הוד מעלתו מר לי גון טאה Mr. Lee Gun Tae ובניהולו האמנותי של מבקר הקולנוע רון פוגל.

ארבעה סרטים יוצגו במהלך שבוע הקולנוע הקוריאני, בנוסף לסרט "הטנור",  כולל שני הסרטים הקופתיים בשנה האחרונה בקוריאה, וסרט נוסף שהקרנתו היא הזדמנות לראות על מסך גדול ועם תרגום יצירה של אחד הבמאים הקוריאנים האהובים הואנג סאנג סו.  

באירוע הפתיחה בסינמטק תל אביב ישיר ג'ה-צ'ול בפני קהל הנוכחים, במהלך הביקור הקצר יקיים מפגש עם זמרי האופרה הישראלית.

ביקורו של הזמר ג'ה צ'ול, שיגיע עם המנהל היפני שלו שהוא גם אחד מגיבורי הסרט, התאפשר בזכות נציגת חברת המכוניות הקוריאנית KIA בישראל.

 

  , , , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *