החתונה של ג'ני, גבולות אמריקאיים שמרניים בשלבי מתיחה, 106il סרטים

החתונה של ג'ני, גבולות אמריקאיים שמרניים בשלבי מתיחה

החתונה של ג'ני, גבולות אמריקאיים שמרניים בשלבי מתיחה

המסרים המרכזיים שהחתונה של ג'ני מנסים למרכז הם כי לשקר אין רגליים, האמת הכי משתלמת, שלמות המשפחה מעל הכל, אהבת הורים ללא תנאים וכמובן, הדרך היחידה לבסס זוגיות אורכת טווח היא מוסד הנישואין

הסרט אמנם אינו מוותר על סצנת הקיטצ' האמריקאית, מחיאות הכפיים המרגשות וכמובן סצנת החתונה, אבל צאתו לאקרנים עם ההכרזה האחרונה בארה"ב וחגיגות הלגליזציה של נישואין חד מיניים בכל רחבי המדינה, הופכים את הסרט הזה לסרט המסחרי הראשון המסמל תקופה חדשה בתרבות האמריקאית השמרנית. הגבולות כאן מתחדשים ללא ספק ואפשר לומר שההיבט הסוציולוגי של הקולנוע משחק כאן תפקיד לא קטן. הגילוי המרעיש מציב את הוריה של ג'ני, שנשואים באושר במסגרת המערכת הממסדית הישנה והמקובלת, במבחן. המבחן שבו צריך לבחור בין ערך המשפחה הגרעינית ההטרוסקסואלית המקובלת למוסד המשפחה ושלמותה, ולערך שהיא מקנה באהבת הורים את ילדיהם ללא תנאים. האם ברמה האומנותית קולנועית הסרט הזה שווה צפייה? לא ממש.


אורך הסרט: 95 דקות

תקציר:
ג'ני (קתרין הייגל) בתם הבכורה והאהובה של אדי ורוז (טום וילקינסון ולינדה אמונד), מנהלת חיי זוגיות לסביים פתוחים וכנים עם כולם פרט למשפחתה השמרנית. על מנת שהוריה לא יגלו את סודה, היא שמרה את חיי הזוגיות שלה בסוד אפילו מאחיה ואחותה. על אף שהם מאוד אוהבים אחד את השני, בני המשפחה אינם מכירים זה את זה.
ג'ני שמרה את סודה מהוריה על מנת לתת להם להמשיך לחיות בחיים השקטים והקונבנציונאליים שהם מכירים. רגע האמת מגיע לאחר שיחה עם אביה על הסיבה בגללה אנשים מתחתנים. בעקבות שיחה זו ג'ני מבינה כי היא מחמיצה את החיים שהיא רוצה, ומחליטה להינשא לבחירת ליבה – קיטי (אלכסיס בלדל), האישה שמשפחתה האמינו עד כה שהיא רק שותפתה לדירה.
בעקבות הגילוי, הוריה של ג'ני מופתעים לגלות כמה מעט הם יודעים על בתם וחוששים להפוך להיות מוקד לרכילות בקהילה שלהם ומבקשים מג'ני לא לגלות לאף אחד.
מרגע זה ואילך שקר מוביל שקר ואי הבנה גוררת אי הבנות נוספות וחיי הנישואים הארוכים והיציבים של אדי ורוז עומדים למבחן. עליהם להתמודד עם רשת הצביעות והשקרים שהם יצרו, ועם שברון הלב מכך שהרחיקו את בתם, אדי ורוז צריכים להתמודד עם עצמם ולמצוא את האומץ הנדרש כדי לפרוץ את הגבולות שלהם ולשמור על מה שהכי יקר להם – המשפחה.

ארה"ב 2015

בימוי: מארי אגנס דונהיו

בהשתתפות:
קתרין הייגל – ג'ני
טום וילקינסון – אדי
לינדה אמונד – רוז
אלכסיס בלדל – קיטי

 

 

 

 
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *