106il קולנוע

הולכת רחוק WILD סרט מרגש, משחק פשוט ומצוין, תסריט מיוחד.

הולכת רחוק WILD מסרים עמוקים בסרט שאינו מתיימר לאתגר את האינטליגנציה של הצופה, סרט מרגש, משחק פשוט ומצוין. תסריט מיוחד.

106il קולנוע

106il קולנוע

ד'אנר: דרמה ארה"ב 2014

בימוי: ז'אן מארק וולה

תסריט: ניק הורנבי

מבוסס על ספרה של שריל סטרייד-  Wild: From Lost to Found on the Pacific Crest Trail

מפיקים: ברונה פפנדרי, ביל פולאד, ריס ווית'רספון

עריכה: מרטין פנסה, זא'ן מארק וולה

צילום: איבס בלאנגר

בהשתתפות: ריס וויתרספון- שריל, לורה דארן- בובי

אורך הסרט: 115 דקות סרט מופץ:  ע"י: א.ד. מטלון ופורום פילם

בבתי הקולנוע מ -05.02.2015

ריס ווית'רספון מועמדת לפרס האוסקר לשחקנית הטובה ביותר של השנה.

לורה דרן מועמדת לפרס האוסקר לשחקנית המשנה הטובה ביותר של השנה. טקס האוסקר ייערך ביום  22.2.15

תקציר: שריל מאבדת את עצמה בגלל אובדן, לאחר שנים של התנהגות פרועה, התמכרות להרואין סקס זמין והרס נישואים.  שריל מקבלת החלטה לצאת למסע הליכה ממושך, רדופה על ידי זיכרונותיה של אמא שלה. בובי (מועמדת לפרס האוסקר לורה דרן) ללא כל ניסיון, היא יוצאת לטייל לבדה ביותר מאלף קילומטרים, בשבילי ארה"ב . "הולכת רחוק" ומגלה בעוצמתייות את הפחדים של שריל ואת הנאותיה  מסע שמשגע, מחזק, וסופו של דבר מרפא אותה.

על הסרט:

106il קולנוע

106il קולנוע

"הולכת רחוק" מתחיל עם סיפורה האישי של שריל סטרייד – אישה אשר עדיין מסוחררת מהאובדן הפתאומי של האם מעוררת ההשראה שלה, נישואיה ההרוסים וצלילה עמוקה לתוך הרס עצמי חסר בושה. היא רוצה לשים קץ לכל זה ומחליטה לצאת להרפתקה מגוחכת כביכול. ללא כל ניסיון בטבע, תרמיל מפלצתי וכבד ומונעת על ידי כוח רצון, שריל יוצאת לחצות את שביל הדרך הארוך ביותר, הקשה ביותר והפרוע ביותר באמריקה, לגמרי לבדה.כמה דקות לאחר שיצאה לדרך כבר חשבה לפרוש. אבל היא התמידה ובמהלך כמה חודשים אלה, היא מצאה תזכורות לשמחה, אומץ ויופי בתוך הפחד, התשישות והסכנה. זו הייתה הרפתקה שעזרה לה להחזיר את החיים שלה למסלולם ולצאת עם חומר גלם לסיפור יוצא דופן.

שריל נזכרת: "זו הייתה התחייבות פיזית עצומה בשבילי לטייל 94 ימים, אבל זה היה גם מסע מאוד רוחני. פניתי לשביל כמו שאנשים פונים למדבר – בתקופה שבה הרגשתי אבודה ונואשת, במקום בו לא ידעתי כיצד אוכל להתקדם. במובנים רבים השביל לימד אותי, פשוטו כמשמעו, פשוט לשים רגל אחת לפני השנייה שוב". שריל החלה לכתוב את הספר על מנת לספק את הכמיהה של אנשים אחרים לחוויה מתקנת. ברגע שהספר פורסם בשנת 2012 הוא הגיע לרשימות רבי-המכר ומשך המון התלהבות ביקורתית. ביקורת הספרים של הניו יורק טיימס קראה לזה "ניצחון ספרותי ואנושי" והבוסטון גלוב אמר שזהו "ספר ממכר, מדהים שלא רק מבדר אותך, אלא משאיר אותך טוב יותר לאחר שקראת אותו."

מי שקראה את הספר כמה חודשים לפני שהוא יצא לאור הייתה השחקנית זוכת האוסקר והמפיקה ריס ווית'רספון.

"קראתי את המחצית הראשונה של הספר בזמן טיסה ודמעות החלו לזלוג לי" ווית'רספון, נזכרת. " פשוט לא יכול לחכות לחזור לספר וקראתי את כל היתר על הטיסה חזרה. אמרתי לעצמי, 'אני לא יודעת מי זו שריל סטרייד, אבל אני צריכה את המספר שלה באופן מיידי. "

ווית'רספון התקשרה לסטרייד ואמרה לה עד כמה היא הזדהתה עם הזיכרונות שלה ועד כמה היא מאמינה שסיפורה יכול לגעת בחיים רבים ושונים. "אמרתי לשריל שהיא הולכת ללכת כל כך רחוק עם הספר הזה", היא נזכרת. "גיליתי ששריל היא האדם הרוחני והרגשי שאתה מצפה שהיא תהיה. היא לא מתעסקת בשטויות אלא אומרת לך את הכל בפרצוף כמו שזה – וכך בדיוק אנשים הגיבו לספר שלה".

על העיבוד לתסריט הופקד התסריטאי ניק הורנבי ("לחנך את ג'יני", "רווק פלוס ילד" ו"נאמנות גבוהה" " בשבילי "הולכת רחוק" הרגיש כמו שיר של ברוס ספרינגסטין, ואני מאוד רציתי לנסות וללכוד את הצליל בתסריט", מתאר הורנבי על הסיפור.

 הבמאי והשחקנים: ז'אן מארק וולה- במאי ביים את הסרט "מועדון הלקוחות של דאלאס"- עליו היה מועמד לפרס האוסקר, וכמו כן את הסרטים "ויקטוריה הצעירה", ו- "קרייזי".

ריס ווית'רספון- שריל זכתה בפרס האוסקר על תפקידה בסרט "הולך בדרכי", הייתה מועמדת לפרס גלובוס הזהב על תפקידה בסרט "לא רק בלונדינית " וכיכבה בסרטים "משחקי פיתוי", "מים לפילים", "אין כמו אלבמה", "אמריקן פסיכו" ו"זאת מלחמה".

לורה דארן- בובי כיכבה בסרטים "פארק היורה", "קטיפה כחולה", "אינלנד אמפייר", "המאסטר", "אשמת הכוכבים" ועוד. הייתה מועמדת לאוסקר על תפקידה בסרט Rambling Rose וזכתה בפרס גלובוס הזהב על תפקידה בסרטי הטלוויזיה "מחיר האובדן", Recount ועל סדרת הטלוויזיה "מוארת".

בקולנוע מה 5/2 
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *