גרסאות כיסוי חלק א מגזין 106il ישראל לייף סטייל

גרסאות כיסוי- חלק ב'

מאת: עומר חלוואני, דניאל ברונשטיין

גרסאות כיסוי חלק ב'

אז איך זה קרה? איך נוצר cover שהפך את השיר שהכרנו ואהבנו לכזה שרק בחלומות הכי משעשעים שלנו נשמע כגרסא המנצחת והקסומה של היצירה המוזיקאלית? כנראה שבסופו של יום כל אמן מפרש ומנתב את המקור בהתאם לנסיבות, לתקופה ולמקום הרגשי הפרטי שלו. לעיתים, האינטרפרטציה הזו מייצרת עולם חדש שמשנה את המקור על פיו, ואז ניצתת בנו האש מחדש. קבלו את "גרסאות כיסוי" חלק ב', הגרסאות שגרמו לנו להתאהב מחדש

איזה גרסת כיסוי הכי אהבתם? נשמח אם תשתפו בלינק הבא

Placebo 'Running up that hill' – Kate bush

פלאסיבו לוקחים את שירה של קייט בוש, מפרקים אותו לגורמים, ובונים שיר חדש לחלוטין, שרבים יגידו שאף עולה על המקור. קאבר במלוא מובן המילה.

 

 

Johnny cash  'mercy seat'  nick cave

קאבר מבריק לשירו של ניק קייב מבית היוצר של הגאון ג'וני קאש.
קאש בקולו המחוספס והכריזמטי, מעביר בדרמטיות כמעט ויזואלית את התרחשות השיר, כשברקע רק הגיטרה האקוסטית שכה מזוהה איתו, ופסנתר שמנגן על כמעט כל אוקטבה אפשרית.

גבריאל בלחסן "אם יהיה זה רצונך" Leonard Cohen 

גבריאל בקאבר לשירו של הכהן הגדול,  הלוא הוא, לאונרד כהן. גירסא קטנה ובוסרית, בסגנון בלחסני טיפוסי,
אתה כמעט נשבר עם קולו של גבריאל, ואז מגיע אור גדול בין המילים.

 

Arctic monkeys 'feels like we only go backwards' – Tame impala

אלכס טרנר, הסולן של המאנקיז, לוקח את שירם היפיפה של טיים אימפאלה , ובגירסא אקוסטית, מאוד פשוטה ביחס למקור שרווי בשכבות של סאונד, ומעביר את אותה התחושה שאנחנו רק הולכים אחורה, בתשוקתיות האופיינית לו.

 

 

 

 

Asgeir 'Heart shaped box' – Nirvana

היוצר האיסלנדי העולה, לוקח את אחד האתגרים הכי גדולים על עצמו, לעשות גירסת כיסוי לנירוונה, לקורט קוביין, ועומד בו בהצלחה גדולה, ואף מוסיף עוד פן אלקטרוני מעניין ושונה מהביצוע במקור.

Adele- 'make you feel my love' – Bob Dylan

קאבר מאוד חכם ומעניין, אדל הדיווה הגדולה בעלת הקול האדיר, לוקחת את שירו של גאון המילים, דילן, ובעזרת האיכות הקולית שלה מחפה אולי על הנקודה הכי חלשה של דילן כאמן לאורך הקריירה העשירה , הקול שלו.

106il מוסיקה, make you feel my love Dylan

Nirvana- the man who sold the world -David Bowie

קאבר מלנכולי עם תחושת בדידות קשה כאשר המילים יוצאות מפיו של קוביין. וכמובן גירסא אחת בלתי נשכחת ממופע האנפלאגד המפורסם בניו יורק, שכמעט השכיחה שזהו בכלל שיר של דיוויד בואיי האגדי.

רוקפור- למה לי לקחת ללב – שלום חנוך ואריק איינשטיין

אולי אלבום המחווה הכי גדול במוזיקה הישראלית 'בחזרה לשבלול'. הקלאסיקה של שלום ואריק משנה את פניה מארץ ישראל היפה, לארץ ישראל הפסיכודלית משהו, על ידי להקת רוקפור האדירה. בחרנו בקטע הנוכחי, אבל אפשר לומר שכל האלבום הזה פשוט מבריק.

 

 

איזה גרסת כיסוי הכי אהבתם? נשמח אם תשתפו בלינק הבא
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *