גלריית משונע מארחת את "שומר הבית"

גלריית משונע לאמנות בתל אביב, מארחת השבוע יצירה יוצאת דופן שהפכה בין רגע לחלק אינטגראלי מרחוב הרצל 112 בתל אביב.

העוברים והשבים נחשפים אל רובוט ענק מימדים, ספק יצור מפלצתי ומכני להפליא, המככב בחלל הגלריה בת שתי הקומות בפתחת הרחוב. עדשת המצלמה נכנעת ליצירה, שכן רק מראית העיניים (רצוי מכמה זוויות) היא שיכולה לתפוס את יצור רב המימדים והשכבות שהפך לשומר הבית של חלל הגלריה.

defender A

אבינועם שטרנהיים יליד 1983, פסל, צייר, מוזיקאי, בוגר תוכנית התואר השני בצלאל לאמנות (2013) השתתף בתערוכות רבות בארץ ובעולם. מזה כחודשיים בנה האמן אבינועם שטרנהיים את פסלו זה, המורכב מחלקי מכוניות, אופנועים, מזגנים, גופי תאורה וחלקי חילוף, שבכל זמן אחר עיניכם הייתה מתעלמת מהם לחלוטין. והנה, לאחר ששזר האמן ברגישות רבה את היצירה, המיישרת מבט אל עוברי האורח, התפתחה לה זרימה מרתקת המשנה אט אט את פני הרחוב.

 

היצירה, שצופה באופן חופשי ופתוח מן חלל הבית, מזמינה כבובת ראווה את הצופים אל חלל הנחיתה של "שומר הבית", המוקף בפס קול והדהדי תאורה משתנה. הפסל הענק התמזג אל החלל כדייר הבית והרחוב, וניצב באופן מופתי בתווך שבין הפנטזיה הפרטית של כל צופה וצופה, למפגן ציבורי זה, שהפך את עוברי האורח לאורחיו המלכותיים של חלל הבית.

Home defender Meshuna

 

חלק מן האורחים התיישבו על הספסלים בפתחת החלל, חלקם עלו לקומה השנייה לגלות שכבות פנטזיה נוספות בהיישר מבטם אל הרחוב , וחלקם האחר התמזג אט אט אל אחורי החלל, לגלות את המפסע העדין והאנרגטי של דמויותיו המצוירות בשמן של שטרנהיים.

home defender (paintings)

בואו לרחוב הרצל 112!

גלריית משונע, רחוב הרצל 112, תל אביב 

שעות פתיחה: שלישי וחמישי מ- 18:00 עד 22:00
שישי שבת מ – 11:00 עד 15:00

לעמוד גלריית משונע בפייסבוק

 

 
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *