טוסקה - פסטיבל האופרה במצדה 2015 צילום תרבות 106il -lifestyle

האופרה במצדה – גולת הכותרת של המופעים בישראל

מי שמעיד על עצמו שלא אוהב אופרה, ככל הנראה לא שמע וצפה בחייו במופע אופרה!

ומי שאוהב אופרה חייב לעצמו לצפות במופע האופרה על מרגלות מצדה ים המלח. גולת הכותרת של מופעי האופרה בישראל. הארוע התרבותי המושקע והגדול ביותר בישראל.

20150601_203357מזמינים אתכם הפעם לשני סופי שבוע של מופעי ענק גדולים בישראל ומוערכים בתרבות הקלסיקה המערבית העולמית, הופעת האופרה גורפת למדינת ישראל אלפי מבקרים ותיירים המגיעים במיוחד לארץ כדי לחוות את החוויה העוצמתית של המקום והחיבור הטבעי של ההופעה לקלסיקה ולהיסטוריה האנושית

האופרה: "טוסקה" מאת: ג'קומו פוצ'יני, ניצוח: דניאל אורן

האופרה: "כרמינה בורנה" מאת: קרל אורף, ניצוח:  ג'יימס ג'אד

להצלחת המופע רב המשתתפים: צוות סולנים בינלאומי, מקהלות תזמורת, רקדנים ושחקנים

פסטיבל האופרה במצדה הוקם בשנת 2010 מאז זוכה לתשואות רבות בעולם כפסטיבל אופרה בינלאומי משמעותי וחשוב , אנשי תקשורת מכל העולם מגיעים במיוחד לסקר את הארוע הגדולה של עולם התרבות והזאנר הקלסי.
הפסטיבל יתקיים למרגלות המצדה במועצה האזורית תמר, לאורך שני סופי שבוע, בתחילת חודש יוני, בתאריכים: 4-6 ו-11-13 ביוני ובמסגרתו יתקיימו 4 מופעים של "טוסקה" ושני מופעים של "כרמינה בורנה".
האופרה הישראלית, חוגגת בשנה זו את העונה ה-30 שלה,  פסטיבל האופרה במצדה – אירוע התרבות הבינלאומי הגדול בישראל, מופק בשנה החמישית עם שתי יצירות מופת: "טוסקה" מאת ג'קומו פוצ'יני ו"כרמינה בורנה" מאת קרל אורף.

חנה מוניץ, מנכ"ל האופרה הישראלית: "בכל שנה אני מזכירה לעצמי שהכל התחיל מחלום פנטסטי שהיה קשה להאמין שאכן יתגשם… והנה הפסטיבל שלנו קורם עור וגידים זו השנה החמישית והפעם נזכה להעלות לא אחת, אלא שתי הפקות ענק ושונות לחלוטין האחת מהשנייה על אותה במת ענק שנבנית בכל שנה מחדש במיוחד בשביל פסטיבל האופרה למרגלות המצדה."

"טוסקה" למרגלות המצדה בניצוחו של מאסטרו דניאל אורן, המנהל המוסיקלי של האופרה הישראלית  ואחד מגדולי המנצחים בעולם לאופרות איטלקיות, בבימויו של ניקולא ז'ואל, אחד מבכירי במאי האופרה בעולם,  דניאל אורן בחר בקפידה צוות סולנים בינלאומיים וישראלים וביניהם: זמרת הסופרן הבולגרייה סבטלה וסילייבה בתפקיד טוסקה, הטנור האיטלקי פביו סרטורי יחד עם הטנור הארגנטינאי גוסטבו פורטה בתפקיד קוורדוסי, הבריטון האמריקאי סקוט הנדריקס יחד עם הבריטון הרוסי סרגיי מורזאב בתופקיד סקרפייה, הבס האיטלקי קרלו סטריולי בתפקיד אנג'לוטי לצד צוות סולני האופרה הישראלית וביניהם: ולדימיר בראון בתפקיד שמש הכנסייה, יוסף ארידן בתפקיד ספולטה, עודד רייך בתפקיד שארונה, נח בריגר בתפקיד הסוהר ואחרים. בנוסף משתתפים מקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של איתן שמייסר, אנסמבל זמרי מורן ותזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון.

טוסקה - פסטיבל האופרה במצדה 2015 - קרדיט צילום - יוסי צבקר"כרמינה בורנה" היצירה הסוחפת של קרל אורף,  בהפקה חדשה שכולה צבעים מרהיבים ופירוטכניקה מרהיבה בהשתתפות מאות אמנים בניצוחו של ג'יימס ג'אד ובבימויו של מיכאל זנאנייצקי בהשתתפות מאות זמרים, נגנים, רקדנים ושחקנים. בין הסולנים: זמרת הסופרן אלה וסילבצקי, זמר הקונטרה טנור אלון הררי וזמר הבריטון האיטלקי אנריקו מריה מראבלי. בהשתתפות מקהלת האופרה הישראלית, מקהלת הילדים אנקור, תזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית ראשון לציון.

הפקה  זו של פסטיבל האופרה למרגלות המצדה, היא הגדולה והמורכבת ביותר שהתקיימה  בישראל  והיא  תעסיק כ- 2500  עובדים בנוסף ל-700 משתתפים וצוותי תפעול.דבר המעניק תעסוקה והכנסה לרבים.

האופרות יבוצעו למרגלות המצדה כשהר המצדה יואר בתאורה אמנותית מיוחדת, התשתיות כוללות  במה בגודל 35 מ' עומק על 64 מ' רוחב, טריבונה של כ-6500 מקומות ישיבה נוחים, שטחי חניה למאות אוטובוסים ורכבים פרטיים, תשתיות תקשורת ואינטרנט, מתחם קבלת פנים שבו אלפי מקומות ישיבה וכ-160 חדרי שירותים אקולוגיים.

"טוסקה" תועלה בימי חמישי, 4, 11 ביוני ובמוצאי שבת 6, 13 ביוני בשעה 21:30

כרמינה בורנה" תבוצע בימי שישי 5, 12 ביוני בשעה 22:00

משרד התיירות מוביל את שיווק פסטיבל האופרה בעולם, הפסטיבל מביא מדי שנה אלפי תיירים לארץ, ומסייע למתג ולמצב את ישראל כמדינה תרבותית המשלבת המשכיות של העולם העתיק למודרני, קידמה עם היסטוריה , המציעה אירועים בינלאומיים, המחזקים את הכלכלה ותורמים לתעסוקה. כחלק מהתמיכה בשיווק הפסטיבל, יארח משרד התיירות עשרות עיתונאים מאירופה שיגיעו לסקר את האופרה במצדה ויהנו מחוויה תרבותית ייחודית..

אצטט את דב ליטבינוף, ראש מועצה אזורית תמר: "המועצה האזורית תמר שמחה לארח שנה אחר שנה את האופרה במצדה.  קולות הסופרן מרעידים את דממת המדבר, תחת כיפת השמיים בהיכל התרבות של הטבע".

טוסקה במצדה

טוסקה במצדה

להזמנת כרטיסים וחבילות: בימות 6226*, ארקיע 5758*

"טוסקה" למרגלות המצדה: ג'קומו פוצ'יני
עברית:
לואיג'י איליקה
במאי:
ניקולא ז'ואל

מעצבת תפאורה: עמנואל פאבר
מעצבת תלבושות:
קטיה דופלו
מעצב תאורה:
וינצ'יו קלי
תזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית ראשון לציון, מקהלת האופרה הישראלית, מקהלת מורן

חמישי 4.6.15, מוצ"ש 6.6.15, חמישי 11.6.15, מוצ"ש 13.6.15 שעה: 21:30

הפקה חדשה | שירה איטלקית – תרגום מוקרן לעברית ואנגלית
משך המופע:
כשלוש שעות
מחירי כרטיס:
1300, 950, 750, 500, 400 ₪

האופרה הישראלית במצדה"כרמינה בורנה": קרל אורף
מנצח:
ג'יימס ג'אד
במאי:
מיכאל זנאנייצקי
מעצב תפאורה:
לואיג'י סקוליו
מעצבת התלבושות:
מגדלנה דברובסקה
מעצב תאורה והקרנות וידאו:
בוגומיל פלאביץ'

תזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, מקהלת האופרה הישראלית, מקהלת אנקור
הפקה חדשה | שירה בלטינית – תרגום מוקרן לעברית ואנגלית
משך המופע:
כשעה, שישי 5.6.15, שישי 12.6.15 שעה: 22:00
מחירי כרטיס:
1100, 825, 660, 440, 300 ₪
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *