בלט בז'אר לוזאן חזר לישראל‎

אחרי היעדרות רבת שנים חזר השבוע בלט בז'אר לישראל ופתח את עונת המחול במשכן.
הלהקה מופיעה עם שתי תוכניות מרתקות.
בסוף השבוע יעלו רקדני הלהקה את היצירה"בלט לחיים"על פי מוסיקה של פרדי מרקיורי ולהקת קווין בשילוב של מוסיקה של מוצרט ועם תלבושות שעיצב ג'יאני ורסצ'ה.

בכורת היצירה התקיימה בתיאטרון "שאיו" בפריז בשנת 1997.

היצירה מיועדת ל- 37 רקדנים. היא הוצגה מאות פעמים ברחבי העולם ותוצג בפעם הראשונה בישראל.

יצירה המקדשת את החיים ואת הנעורים הנצחיים ומוקדשת לשלושה יוצרים המעצב ג'יאני ורסצ'ה שנרצח חצי שנה לאחר הבכורה,פרדי מרקיורי, שקולו עם להקת קווין מלווים את היצירה, וחורחה דון סולן הלהקה האגדי שהלך לעולמו. בנוסף לשירים של פרדי מרקיורי וקווין, משולבים ביצירה קטעי מוסיקה מאת מוצרט, בהם האנדנטה, מתוך הקונצ'רטו לפסנתר מספר 21 ("אלווירה מדיגן").

בין השירים של קווין במופע:

Radio gaga, Winter’s tale, Brighton rock, Love of my life,  The great pretender, Bohemian rhapsody, I want to break free, It’s a beautiful day, Brighting rock solo, The show must go on.

בז'אר נולד במרסיי שבצרפת כבן של הפילוסוף גסטון ברז'ה.

ייסד את להקת "באלט הכוכב" (Ballet de l'Etoile) בשנת 1954. ב-1960 ייסד בז'אר את "באלט המאה ה-20" בבריסל. בשנת 1987 התאסלם ועבר ללוזאן שבשווייץ, שם ייסד את "באלט בז'אר לוזאן", אחת מלהקות הבלט המפורסמות והמצליחות ביותר בעולם. ב-1998 הורשע בז'אר בגין פלגיאט. בית המשפט קיבל את הטענה שמחול של בז'אר בשם "Presbythère" הכיל קטע ש"נגנב" מתוך היצירה "chute La d'Icare" (התרסקות איקריוס) של הכוריאוגרף הבלגי פרדריק פלמן (Frédéric Flamand).

בין יצירותיו עיבוד חדשני ומקיף של מפצח האגוזים בהשראת סיפור חייו הוא, שהועלה על הבימה בשנת 2000. המוזיקה לבלט היא עדיין הפרטיטורה המקורית של צ'ייקובסקי, אבל העלילה והדמויות המקוריות הוחלפו כולן בסיפור חדש, על מאמצי ילד להתאחד מחדש עם אמו. הבלט מאפשר גם מבט אל הפנטזיות המיניות המוזרות של הנער. עיצוב ההפקה מלא דימויים ארוטיים, שכמה מהם עלולים לזעזע רבים מן הצופים, כמו רחם ונרתיק פעורים לרווחה. אחת הדמויות היא של מריוס פטיפה, ההופך למפיסטו. דמות אחרת קרויה "פליקס החתול", כנראה בעקבות הדמות המצוירת המפורסמת.

בלט לחיים

יום שישי 7.10 13:00

יום שישי 7.10 21:00

שבת 8.10 16:00

כל ההופעות במשכן לאמנויות הבמה-בית האופרה הישראלית תל אביב-יפו.

צילום יח"צ צילום יח"צ

  , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *