אנג'ל אולסון המלאכית הבועטת של האינדי-פולק, 106il מגזין לייף סטייל

אנג'ל אולסן המלאכית הבועטת של האינדי – פולק

אנג'ל אולסון המלאכית הבועטת של האינדי-פולק

מאת: עומר חלוואני ודניאל ברונשטיין 

כבר יותר מדי שנים אנחנו מחכים לבשורות מעולם האינדי רוק הנשי, ממתינים בציפייה לאחת שתיקח סוף סוף את הכס מידיה של האחת והיחידה, פי ג׳י הארווי כמובן. ובכן, ייתכן שהסבלנות השתלמה. לא בטוח שהיא תגיע למעמד העל אליו הגיע הארווי, אבל כל הסימנים מראים שהכיוון הוא בהחלט נכון.

קוראים לה אנג׳ל אולסן (Angel Olsen) והיא בת 28 מצפון קרוליינה, ארה״ב. לפני שהוציאה את הE.P הראשון שלה בשנת 2012, היתה חלק מההרכב Cairo gang, וזמרת ליווי של המוזיקאי האמריקאי Bonnie "prince" Billy.

 

angle o 3

אנג'ל אולסון, המלאכית הבועטת של האינדי-פולק, Angle Olsen להתאהב במקום

הסאונד של אנג'ל אולסן נע בין רוק בועט לשירי פולק קטנים ומוגשים היטב, הרבה גיטרות מלוכלכות עם נגיעות אלקטרו במידה הנכונה, ומעל הכל, מרחף קולה החולמני משהו, (מזכיר לרגעים את ביורק המופלאה בשילוב האיכויות הווקלאיות של ג'ון באז האגדית).

בקולה הקסום של אולסן, יש משהו גם אפל וגם מתוק,  כביכול לא מתאמץ להישמע נקי ומדויק ובעצם כלכך כזה, וכל אלו יוצרים מין שלמות שברירית ומקסימה, כל פעם שאנג׳ל מתחילה לשיר, והיא יודעת להשתמש בו באופן מושלם גם כשהגיטרות רועמות, וגם יודעת לרגש בשירים היותר קטנים ואישיים.

" I wanted nothing but for this to be the end
For its to never be a tied and empty hand
If all the trouble in my heart would only end
I lost my dream, i lost my reason all again"
Its not just me for you, I have to look out to
I have to save my life, i need some peace of mind
 I am the only one now, I am the only one now, I am the only one now
 you may not be around,  you may not be around, you may not be around

עד כה באמתחתה אי. פי אחד, ואלבום להקה מלא שיצא בשנת 2014 עם השם המעולה ״Burn your fire for no witness", ועוד מספר סינגלים שהוציאה במהלך השנים. אנג'ל אולסן מצוידת בטקסטים שמתארים ברגישות סיטואציות יומיומיות של חשבון נפש, איבוד השפיות, מסעות של בריחה וגילוי עצמי ועם זאת, בין כל סערת הרגש, ניתן לשמוע בקולה ובין השורות עוצמות איתנות ושקטות שמתנגנות על איכויות האומץ ושלוות הנפש. אנג'ל אולסון,  המלאכית הבועטת של האינדי-פולק, שמחזיקה גיטרה ״ פנדר״ ביד, ומנגנת רוק שנכנס ללב ועף ישר לפנים, בלי שום מניירות וגימיקים.

 

 
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *